Bursa sizinle gurur duyuyor

Bursaspor alt yapısı hiçbir kulübün yapmadığını yaptı ve alkışı hak etti.5 takımla Türkiye Şampiyonası gitmeye hak kazanan genç Timsahların kaptanları, Olay Spor için bir araya geldi ve iddialı mesajlar verdi.

 

Bursaspor Altyapısı bugünlerde haklı bir gururu daha yaşıyor. Türkiye Şampiyonasına ilk kez 5 takımla birlikte katılacak olan yeşil beyazlı kulüp Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi kulüpleri geride bıraktı.   Bu başarının mimarlarıyla şampiyona öncesi biraraya geldi. Alt yapıdan sorumlu yönetici Necmettin Kocaman, Altyapı koordinatörü Faruk Korkmaz, antrenörler ve Şampiyonaya katılacak U-14, U-15, U-16, U-17 ve U-18 takımlarının kaptanlarıyla buluştuk.    EN İYİ ŞEKİLDE   Yönetici Necmettin Kocaman, önemli bir başarılı elde ettiklerini belirterek şunları söyledi: ’Böyle bir şey ilk kez oluyor. Daha önce 2-3 takımla gittik fakat  5’te 5 ilk kez oluyor. Bizim için yapılan eleştirilere tokat gibi cevaptır bu. Bursaspor’u en iyi şekilde yine temsil edeceğiz. Kupalar bizim için araç, amaç Bursaspor’a oyuncu yetiştirmek.’   SADECE 2. DEĞİL   ’Zaten bunu da yapıyoruz. Hikmet hoca’nın A takıma aldığı oyuncu sayısı da belli. Biz işimizi doğru yapıyoruz. Bir pankart var ’2.şampiyonlar Vakıfköy’den çıkacak’ diye. Ben bunu değiştiriyorum; 3.4.5.şampiyonluklar da Vakıfköy’den çıkacak. Hedeflerimize yavaş yavaş ulaşıyoruz. Benim bütün alt yapı antrenörlerime ve oyuncularıma güvenmiz sonsuz’      U-14 KAPTANI (Görkem Özgür) Hedefimiz şampiyon olmak. İyi rakiplere karşı oynayacağız. Kendimize güveniyoruz. Kupayı Bursa’ya getirerek camiamızı haklı bir gurur daha daha yaşatacağız   U-15 KAPTANI (Harun Alemdar) Sezon başı koyduğumuz hedefe ulaştık. Bursaspor alt yapısının neler yapabileceğini tüm yaş grupları olarak gösterdik. İşimiz burada bitmedi. Kupaları da getireceğiz   U-16 KAPTANI (Enes Ünal) Şampiyona da camiamızı bir kez daha onurlandırmak istiyoruz. Geçen sezonki başarılarımıza bir yenisi daha ekleme amacındayız. Bizi izlemeye devam edin.    U-17 KAPTANI (Mehmet Kalkan) Bütün yaş gruplarının şampiyonaya katılması büyük bir olay. İçimiz kıpır kıpır. Şimdiden bunun heyecanını yaşıyoruz. İnanıyorum ki, bu başarıların arkası gelecek.    U-18 KAPTANI (Süheyl Çetin) Bursaspor farkını bir kez daha gösterdi. Alt yapımız heryerde parmakla gösteriliyor. Başarılar zaten bunu kanıtlıyor. Buradan çok iyi oyuncular çıkacak.    EMEĞİN ÜRÜNÜ   Bursaspor Altyapı koordinatörü Faruk Korkmaz ise yakalanan bu tablonun gururunu yaşadıklarını söyledi. ’Bu başarı büyük emeğin karşılığı’ diyen Korkmaz ’Gençlerimiz çok iyi işler çıkardı. Bugün hiçkimsenin yapamadığı bir şeyi yaptılar. Önemli rakipleri geride bırakarak şampiyonaya 5 takımla birlikte gitmeye hak kazandılar. Çok yetenekli isimlere sahibiz. Biz bu gençlerimizi A takım için hazırlıyoruz. Koordinali bir şekilde çalışıyoruz. Vakıfköy’de işler tıkır tıkır işliyor.’ diye konuştu.      Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı