Bursa seyircisi ısrarla destek vermiyor!

Beko Basketbol Ligi takımlarından Tofaşspor’da takım kaptanı Can Altıntığ, hem ligde hem de Avrupa’da başarılı olacak bir kadroya sahip olduklarını söyledi.

 

12 yıl aradan sonra ilk kez katıldığı EuroChallenge Cup’ta gruplara kalma başarısı gösteren Tofaşspor, hazırlıklarını yoğun bir program ile Bursa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda sürdürüyor. Antrenman sonrası soruları cevaplayan takım kaptanı Can Altıntığ, 12 yıl aradan sonra Bursa seyircisinin basketboldaki başarı özlemini giderdikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, “Umarım bu turu da atlatıp EuroChallenge’da gidebileceğimiz en üst noktaya gideriz. Geçen sene 8. olarak Play-off’a kaldık. Bu sene hedef biraz daha büyüdü. İlk 6 içinde olmak istiyoruz. Takımımız bu şekilde kuruldu. Geniş bir rotasyonla oynuyoruz. Bursa seyircisi gerçekten basketbolda başarıya özlem duyuyor. Bizde elimizden gelen en iyi mücadeleyi gösteriyoruz. Avrupa’da çok iyi işler yapıp, Bursa seyircisini de tekrar yanımızda görmek istiyoruz. Gruptan çıkıp gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Takımımız son 3 yıldır her geçen yıl daha iyi oluyor. Bu yılda daha geniş bir rotasyona sahibiz. EuroChallenge elemesinde 12 kişi oynadık. Çoğu oyuncumuzda sayı katkısında bulundu. Hem ligde hem Avrupa da başarılı olacak kaliteli bir kadromuz var” ifadelerini kullandı.     “BURSA SEYİRCİSİ ISRARLA DESTEK VERMİYOR” Takımın tecrübeli oyuncularından İnanç Koç ise,”Bizim için bu seneki 1. etap Avrupa’da ön elemeyi geçmekti. Yoğun bir idman programının ardından iki maçta da galip geldik. Gruptan çıkmak çok önemli. Ligde ise hedefimiz bu sene büyüdü. Sezon başında takım olarak ilk 6 hedefi koyduk. Lig uzun bir periyot. Bursa seyircisinden ısrarla destek bekliyoruz ama Bursa seyircisi de ısrarla destek vermemek istiyor. Her seferinde çağrıda bulunuyoruz. Tabi taraftar ister istemez başarı bekliyor ama başarılı olduğumuz zamanlarda da ne yazık ki onlar gelmek istemiyor. Bu işi biz taraftar için yapıyoruz. Dolu tribünde oynamak kim istemez ki. Efes Pilsen 25-30 milyon euroluk büyük bütçeler harcıyor ama taraftarı yok. Diğer bir Anadolu takımının maçına gittiğiniz zaman büyük maçlar haricinde yine ilgi gösterilmiyor. Seyirciyi arkana almayı ve o baskıyı kurmayı her oyuncu ister” şeklinde konuştu.     Son 3 yılın en iyi kadrosuna sahip olduklarının altını çizen Koç, sözlerini şöyle tamamladı:   “Kadro kalitemiz kağıt üzerinde baktığımızda son 3 yılın en iyi kadrosuna sahibiz. Yabancı oyuncuların kalitesi ortada. Takımızda arkadaşlık ortamı çok iyi ve iyi yolda olduğumuzu düşünüyorum. Bu sene çok can yakacağız. İnşallah sakatlıksız iyi bir sezon geçiririz.”   İHA  

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu