Bursa Merinosspor sezonu açtı

Açılış törenine Başkanımız Recep Bölükbaşı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ali Turan, Ali Büyükkurt ve AR-GE Grubu Başkanımız Kemal Güler, Bursa Merinosspor Yönetim Kurulu üyeleri, sporcular ve basın mensupları katıldı.

Açılış töreninde kesilen kurbanlar ile yeni sezonun hayırlı olması dileğinde bulunuldu.

Muzaffer Kabadayı; “ Amacımız BAL Ligi’ne Çıkabilmek”

Bursa Merinosspor Teknik Direktörü Muzaffer Kabadayı yaptığı açıklamada yeni sezonun Merinosspor camiasına hayırlı olmasını diledi. Hedeflerinin Bursaspor’a ve Türk futboluna futbolcular yetiştirmek olduğunu belirten Kabadayı, “Bu sezon inşallah hayırlı geceler. Bizim öncelikli amacımız öncelikle Bursaspor’a daha sonra Türk futboluna bir veya 2 futbolcu gönderebilmek.  Bir diğer amacımız ise geçen sezon katılamadığımız BAL ligine tekrar geri dönmek. Kolej takımı havasında bir ekip oluşturduk. Geçen sezon BAL liginde olmadığımız için yeniden bir takım oluşturduk. Bizim daha önce genç takımlarda olup, Yeşil Bursa’ya verdiğimiz genç oyuncuları takımımıza yeniden kazandırdık. aldık. 3-4 tane dış transfer yaptık. İnşallah dilediğimiz sonuçları alırız” dedi.   

İhsan Kaldan; “ Hedefimiz Şampiyonluk”

Bursa Merinosspor Başkanı İhsan Kaldan yaptığı açıklamada ilk hedeflerinin centilmence mücadele etmek olduklarını söyledi. Başkanımız Recep Bölükbaşı’na Bursa Merinosspor’u yeniden açtığı için teşekkür eden Kaldan, “İnşallah seneye BAL Ligi’nde mücadele etmek istiyoruz. Hedefimiz şampiyonluk. Genç takım kurduk. Allah utandırmasın” dedi.

Başkan Recep Bölükbaşı; “ Merinosspor Yeniden Canlanacak”

Başkanımız Recep Bölükbaşı ise yaptığı açıklamada Bursa Merinosspor’un üst liglerde mücadele etmesini sağlayarak altyapıdan yetişen futbolcularımızı bu takımlarda gelişmelerini sağlamak olduğunu belirtti. 

Baikan Bölükbaşı şu konuşmayı gerçekleştirdi, “Biz biliyorsunuz eski yönetimdeyken Bursa Merinosspor’u 3.lig’e çıkartabilmek için çok uğraşmıştık. Çok masraf yapmıştı harcamıştık. BAL Ligi’nde 3.lige çıkabilmek için mücadele etmiştik. Geçen sezon kapatılmıştı. Bana göre yanlıştı. Çok üzüldüm. Çok güzel tesisleri var. Merinosspor’un taraftarı da var. Sonuçta bizim pilot takımımızdı. Geçen yıl devam etmiş olsaydık bu sezon 3.Lig’e ve daha sonra 2.Lig’e çıkması için elimizden geleni yapardık.. Ama olmadı. Merinosspor’un emektar yöneticileri ile oturduk, konuştuk.  Yeniden canlandıralım dedik. Yeniden Süper Amatör’de mücadele edeceğiz. Genç oyunculardan kurulu bir takım. İnşallah başarılı olurlar. Takviyelerimizde olacak. Önümüzdeki dönemde çok daha farklı bir Merinosspor olacak. Amacımız önce BAL Lig’i daha sonra 3.Lig’e çıkabilmek. Biliyorsunuz Yeşil Bursa A.Ş’de. var. Orda da hedefimiz bir üst liglere çıkabilmek. Bizim büyük başarılara imza atabilmemiz ve altyapıdan gelen çocuklarımızın gelişebilmesi için kesinlikle yarışmacı takımlara ihtiyacımız var. Şuanda alt ligdeyiz. Bu takımlarımızda altyapıdan gelen çocuklarımızı oynatıp, A takımımıza kazandırmalıyız. Biz hedeflerimizi ortaya koyuyoruz. Biraz zamana ihtiyacımız var. Amacımız Bursa futbolu, Bursaspor ve Türk futbolu içindir. Şuan ektiğimiz tohumların meyvelerini inşallah önümüzdeki yıllarda alırız” dedi. 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu