Bursa gerekeni yapar!

Bursadabugün.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu'nun köşe yazısıdır.

6 Şubat‘tan beri kafamız allak bullak…

Gönlümüz yasta!..

Psikolojimiz çok bozuk!..

Hiçbir şeye konsantre olamıyoruz!

Gözümüz ekranlarda, internette ve sosyal medyada…

Her an yeni bir felaket olacakmış gibi hissediyoruz artık…

Uykular haram!

Gözler kan çanağı…

Yüreğimize kor ateşler düştü!..

Biz koca koca adamlar bu halet-i ruhiyedeyken, hem de covid sendromundan henüz kurtulamamışken, deprem felaketini ekrandan da olsa yaşayıp gören çocuklarımız ne yapsın?

Hepsi bir yana…

Afet bölgesinde, çadırda yaşayan, ısınma, temiz su ve besin derdinde olan depremzedeler ne yapsın?

Onlar; hem tarihi depremi yaşadılar, hem de büyük yıkım sonrası psikolojik travmaların en büyüğünü!..

Of ki ne of!..

Gerçekten göğsümüz daralıyor!

GEL DE YAZ YAZABİLİRSEN

Hal böyleyken…

Liglere ara verilmişken…

İnsanlar acı içindeyken…

Gel de spor yaz, kolaysa!..

Biz de Bursa‘da; depremzedeler için yapılan sportif kaynaklı yardım kampanyalarını…

Afet bölgesine gönderilen Teksas yardım tırlarını…

Geliri depremzedelere konteyner evlerin yapımına harcanacağı açıklanan 12 Dev Adam‘ın Bursa‘daki basketbol milli maçın sergilenen duygusal tabloları yazıyoruz.

TİMSAH’IN EUROCUP MAÇININ GELİRİ DEPREMZEDELERE…

İşte, 2 Mart Perşembe akşamı saat 20.00’de Frutti Extra Bursaspor‘un Fransız ekibi Bourg ile yapacağı maçın geliri de afetzedelere gönderilecek.

Tofaş Spor Salonu‘nda oynanacak EuroCup karşılaşmasında, K.Maraş ve Hatay merkezli depremlerden etkilenenlere bir nebze olsun katkıda bulunabilmek için Bursasporlu taraftarlar ve Bursa halkı salona koşacak.

Tıpkı, Letonya milli maçında olduğu gibi salonun tamamen dolacağını ve Potanın Timsahları‘nın bu anlamlı Avrupa sınavında da kapalı gişe oynayacağını düşünüyorum.

BURSA GEREKENİ YAPAR

Ne mutlu ki bize;

Bursa, dayanışma günlerinde, her zaman olduğu gibi gerekeni layıkıyla yapıyor…

Milli maçta yaptık, yine yaparız!

Tıpkı, yeşil-beyazlı camianın, depremin ilk günlerinde 27 yardım tırını afet bölgesine gönderdiği gibi…

Sözün özü;

Bursa, gerekeni yaptı, yine yapar!..

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. bursa gerekeni sandıkta yapsın biraz da. iş işten geçtikten sonra yardım göndermek kendi içimizi ferahlatıyor yalnızca

  33
  37
 2. 100 bin ölü,10 binlerce kayıp,100 binlerce yaralı..çadır bekleyen milyonlar,para karşılığı satılan çadırlar! Bütün bunların sorumlusu kim? Neden bir tane istifa yok? Bu soruların cevabını halka verin..değil hükumet,babam olsa ıslıklarım.

  33
  36
 3. Sayın Serkan bey güzel yazmışsınız teşekkürler,birde bizim akıllı adaplı taraftarlarımızdan ALLAH RAZI OLSUN deprem bölgelerine daha depremin ilk gününde yardım ulaştırmak için gecelerini gündüzlerini birbirine kattılar sağolsunlar,insanımız vefat etmiş hemde onbinlerce hepsine rahmet diliyorum mekanları cennet olsun RABBİM MERHAMETİYLE MUAMELE EYLESİN ,binlerce kardeşimiz de yaralanmış göçük altında kalmış ALLAH acil şifalar versin hepsine ,,,,,birde kindar taraftar grubu var bunlarda Amed maçını bekliyor inşallah aklı selim davranırlar ,tamam ilk maçta sıkıntılar oldu ama gün hesap görme günü değil birlik olma günü ,inşallah trübünlerde taşkınlık olmaz

  10
 4. Gerekeni yapar derken? Bu pazar alkış mı,yoksa sopa mı aacağız Serkan bi? Onu da yazsaydın ya. Havada kalmış konu şimdi.

  8
  2
 5. Ne kadarda nankör Hayin ler var gün gelecek bu günleri çok arayacaksınız tabiiki yine kazanan biz olacağız herzamanki gibi hayinleri sandığa gomecegiz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu