Bursa FK hayali kuranlara dev engel!

Bursaspor’un son dönemlerde başarısız gitmesinden dolayı tekrardan gün yüzüne çıkan ve camianın midesini bulandıran Bursa FK isminin patenti güvenilir bir ele geçti.

Bursaspor tribünlerinin sevilen isimlerinden biri olan Fatih Öğreten, Bursa FK isminin patentini kendi üzerine aldı ve camiada bir güven ortamı oluşturdu.

Bursa FK’nın marka patenti ile alakalı süreci anlatan Öğreten;

Bursa FK ismi gündeme düşünce biz de bu ismin patentini almamız gerektiğini düşündük. Yarın öbür gün FK hayali kuranların hayallerini suya düşürmek için en azından ismi elimizde bulundurmak istedik. Bu süreçte Ali Karaca, Mustafa Asım Acar ve Faruk Sevgili ile bu konuyu konuşmuştuk, daha sonrasında da gündeme geldiğinde insanlar tarafından yanlış anlaşılma olmasın diye patenti kendi üzerime aldım ve açıklama yapma gereği duydum. Bu süreçte bana yardımcı olan Ali Karaca’ya, Mustafa Asım Acar’a ve Faruk Sevgili’ye teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @bursaspor1963 yorumuna yanıt olarak

   Bursa FK’yı alsa noolcak. Kulübün adı Bursaspor FK olur. Olursa tabi. HAdi yiyiyosa git Bursaspor kelimesini de satın al da bi görek. Bursa FK’yı aldıysan, biz de Bursaspor FC yaparız. Daha Avrupai. FK’yı kim napsın amk. Minibüs markası gibi. Eskiden FK marka okul minibüsleri vardı. Feka diye okunurdu.

  2. @bursaspor1963 yorumuna yanıt olarak

   Başka şansımız kaldı mı ki? Biz zaten birer birer ligden düşmeyecek miyiz? Bu borçla amatöre kadar gideriz..sonra ne olacak? Amatöre düstüğümuzde bu borçla zaten kapanmayacak mi kulüp? Bursa fk fikri artık seve seve kabullenmemiz gereken bir gerçek..o amigo Selim istifagggg istifaggg diye ortalığı karıştırmaya başladığında Bursaspor zaten tarih olmuştu..herkes uyansın artık ..eski güzel günler bitti…yok artık..bi tabelaya bakın..ne haldeyiz görün .. içim kan ağlıyor bunları yazarken ama koca bir camia yok olmanın eşiğinde.. bu kaostan kurtulmamız imkansız artık.. büyükşehire de verdiniz kulübü..bağımsızlığımızı da kaybettik..oturun ağlayın halimize!!

   10
     1. @Nuri Şahin yorumuna yanıt olarak

      ben aynı kulüp demedim zaten yukarıyı okuyabilirsen içerisinde ”bursaspor” geçen bir isim yapamazlar denmiş. bende diyorum ki malatyaspor vardı sonra ”yeni malatyaspor’ diye takım yapıldı. bilmem anlayabildin mi???

 1. Hayelci olmayın kulüp batmış fk gelse ne olur bb gelse ne olur efes gelse ne olur bu seyirci dahala rüyada uyanın hey kulüp batmış neyin kafası bu birde 2 lige düşerse çok ararsınız birilerini ayik olun adam olun

 2. Kaza bela fk MK açılsa 30 tane yamyam başkan adayı çıkmazsa bende bisey bilmiyorum.Para olmasa bile borç yok ya..

 3. Bursaspor FK, Bursa 16 FK, 1326 Bursa FK gibi türevleri olabilir ama bu hayalden öteye gitmeyecektir ve Bursaspor sonsuza dek yaşayacaktır

  3
  2
 4. tamam FK olmasın da.
  ama asıl kafa yormamız gereken şey BURSASPOR ismini nasıl sürdürebiliriz! konusu olmalı.
  bunun gerçekleşmesi için yeterli ve gerekli, sportif, kentlilik ve taraftarlık bilincine sahip miyiz?
  birlik ve beraberliğimiz tam mı?
  stadımızı doldurabiliyormuyuz?
  oradan küfürleri kaldırabiliyormuyuz?
  oyuncularımıza karşı ne kadar sabırlı ve hoşgörülüyüz?
  bunlar gerçekleşmeden BURSA FK kaçınılmaz.
  lafla peynir gemisi yürümez.
  BURSA FK’yı içine sindiremeyenler önce sabırlı olacak, bedel ödemeye hazır olacak. kısaca önce gerçek taraftar olacak.

 5. Konu kimlerin ne yaptigi değil.. konu; isim değişikliği gerçeği.. misirci adanur un bir misyonu vardi,tamamladı.. yeni gelen yönetimin de misyonu isim degisikligi

  2
  1
 6. Herkes boş konuşuyor. Bu ismi istemeyenler gidip Bursaspor un borcunu ödesin sonra istediği kadar konuşsun. Bursaspor dk olunca sıfır borç olacak anlamayanlaraeduyurulur. Diğer türlü herkes atar tutar. Göztepe misali düşünün. Bu gün karşı çıkanlar yarın yemenin peşine düşecekler. Zaten dertleri siyasiler işin içine girince giyemeyecekler.

  2
  2
 7. Bu takımın kurtulmasının önündeki ben büyük engel biziz demek istemiş adeta. Şunu kabul edin artık, Bursaspor er ya da geç küme düşecek. Çekirge bir sıçradı, iki sıçradı, üçüncüde ne olacak hepimiz çok iyi biliyoruz. Ve Bursaspor’un kurtuluşu, biraz umut varsa, FK olmasından geçecek ama bu arkadaş takıma faydalı oldum ayağına en büyük zararı veriyor. Bunu böyle bilin.

 8. BU MARKA TESCİLLİ DEĞİL !!!
  Yayına çıkmış ama itiraz süresi henüz bitmemiş,
  İsteyen varsa 10.03.2022 tarihine kadar itiraz edilebilir !!!
  Ayrıca marka için devir talebi yapılmış, başvuru yapılıp satış ta yapılmış olabilir, yada başka birine devir edilmişte olabilir,
  Böyle bir isimin hiçbir kimsenin tekeline bırakmamak gerekir, bu sadece olası bir durumda rant için kullanılabilir, gerekiyorsa hukuki prosedürlere göre dava yoluyla iptal bile edilebilir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu