Bursa FAN Club’ın Birlik Beraberlik Toplantısı

emeğe, Bursa Fan Club Derneği Başkanı Ali Ademoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Başkanımız Recep Bölükbaşı ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, İdari Menajerimiz Adil Cenkçiler ve futbolcumuz Ozan Tufan katıldı.      

Gecede Bursa Fan Club Derneği’nin yapmış olduğu faaliyetler barkovizyon eşliğinde katılımcılara gösterildi.

Ademoğlu; “ Yönetimlerin her zaman emrindeyiz”

Bursa FAN Club Başkanı Ali Ademoğlu yaptığı konuşmada Bursa’da herkesin ilgilendiği tek kurumun Bursaspor olduğunu belirtti.

Ademoğlu gecede yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;  “Bursa’da Bursaspor gerçeği var. Herkesin ilgilendiği tek kurum Bursaspor. Hocamız hasta hasta buraya geldiler. Kendisine çok teşekkür ediyorum bizleri onurlandırdılar. Bizler kent gönüllüleriyiz. Hiçbir şey beklemeden kentimize hizmet etmeyi görev edindik. Bundan sonraki dönemde Bursaspor’umuz inşallah şampiyon olacaktır. Bizim Bursaspor’da birimleri olan tüm kurullara saygımız sonsuzdur. Genel Kurul’da seçilen yöneticilerimizin her zaman emrindeyiz. Şenol Hocamızı gördüğümüzde heyecanlanıyorum. Eskilerden beri hayranlıkla izliyoruz. Şenol Hoca bizi şampiyon yapmasa da olur ama beyefendiliği adamlığı için kendisine helal olsun diyorum. Bizim kıymetlilerimiz var. Kent, Bursaspor bizim kıymetlilerimizdir. Bursaspor’un da kıymetleri vardır. Bu kıymetlerden bu gece aramızda Ozan Tufan var. Ozan Tufan’ı göstermiş olduğu başarılardan dolayı Bursa FAN Club ailesi olarak tebrik ediyoruz” dedi.

Güneş; “ Herkesi Bursaspor etrafında buluşturmalıyız”

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Bursa FAN Club’ün yapmış olduğu çalışmalardan çok etkilendiğini ve tüm Bursa halkının Bursaspor etrafında toplanması gerektiğini vurguladı.

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş gecede şu açıklamayı yaptı; “Az önce görüntüleri izledikten sonra sizlere tebrik ediyorum. Devletin yapması gereken eğitim, sağlık ve sosyal anlamda birçok organizasyonu sizler yapmışsınız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. FAN Club anlayışı kulüplerde fanatik anlayışı ile gelişmiştir. Taraftarlarımız, kulübümüzü seviyor. Takımla birlikte olmak istiyor. Ama zaman zaman maçlarımızda cezalar alarak maddi ve manevi kayıplar yaşıyoruz. Bunları çözebilmek için zaman zaman bir araya gelmeliyiz.  Bu yıl  şuana 500 bin TL civarında kulübümüz para cezası aldı. Biz istiyoruz ki; gelen taraftarlarımızı stadyumdan kaçırmayalım, onların daha çok katkı yapmalarını sağlayalım. Bu noktada biraz daha katkıda bulunmak lazım. Kore’de görev yaptım. Kore ile bizim aramızda din, dil farkı var. Orada taraftar FAN Club olarak kendi aralarında toplanıp kulübe destek olurlar. Oldukça çok büyük üye sayıları vardır. Sezon sonlarında geceler düzenlerlerdi. Bu gecelere çok üst seviyede katılırlar. Fikirlerini söylerler, fanatiklik göstermezler. Bursa’nın etkin iş adamlarısınız. Hem kendilerini iyi temsil etmesi hem de kulübün büyümesi için taraftarların yönlendirilmesinde büyük emek sarf edilmesi gerekiyor.  Her hafta cezalar alıyoruz. Ben diyorum ki; madem ki izleniyoruz iyi izlenim bırakalım. Hepimiz kazanalım. Bursaspor kazansın, Fan Club kazansın, şehir kazansın. Burası çok büyük bir kent. Geldiğimden beri çok davet aldım. Hiçbirine gidemedim. Bursa’da yaşayan, doğulu, Karadenizli, göçmen kim olursa olsun ortak değer olan Bursaspor etrafında bu insanları buluşturalım. Burada doğan, doyan, çocuklarını burada büyüten insanları Bursaspor etrafında buluşturalım.  Bu duyguyu ortak bir hale getirmek lazım.

YEPYENİ BURSASPOR YARATMALIYIZ

Bir sürü başkanlık yapan değerli insanlarımız oldu. Aramızdan ayrılanlar oldu. Onlara da buradan rahmet diliyorum. Hepsi Bursaspor’a katkı yapmak için geldi. Yaptıkları doğruları devam ettirerek yepyeni Bursaspor yaratmalıyız. Düşünce altyapısı oluşturmalıyız. Sezon başında camiada bir karamsarlık vardı. Daha sonra da gelen sonuçlar ile farklı bir hava oluştu. Çok erkenden elde ettiğimiz iyi sonuçlarda bizi batırabilir. Sabır sabır diyerek de beklemekte bizi batırabilir. Bu hepimizin işi. Bu şehir Bursaspor’u sahiplenmeli. Ben ne kadar söz sahibiysem, maçlarımızı izleyen taraftarlarımız da söz sahibi olmalıdır. Sizlerde fikirler üretiyorsunuz.  Ortak doğrularımızı kullanmadığımızı görüyorum. Biraz hoşgörülü olmak lazım. Bu şehir tarihi, turistik, sanayisi olan bir kent. Denizi var, dağı var. Her şeyi var. Altyapısından oyuncu çıkartabiliyor. Bu şehre her futbolcu gelmek ister. Bursaspor başarıyı ve başarısızlığı görmüş. Kötü günlerden ders çıkartmalıyız. Şampiyonluk yaşamış 4 takımın avantajları var. Bizim de avantajlarımız var.  

OZAN TUFAN ŞEHRE ÖRNEK OLUYOR

Bugün genç oyuncumuz Ozan Tufan sahada sorumluluk alıyor. Şehre örnek oluyor. Altyapıya model oluyor. Onun da sorumlulukları var, bizimde. Onun için hata yapma lüksü yok. Çok güzel bir yerdeyiz. Kıymetini bilelim.  Geçmiş dönemde futbolcuyken kampa geldiğimiz yer Bursa’ydı. 15 gün hiç saha görmeden çalışıyorduk. Cazibesi çok fazla olan bir şehirdeyiz. Hepimizin çok istediği başarılar şampiyonluklar inşallah gelir. İnşallah Ozan gibi çok daha fazla oyuncu üretimi yaparız. Ülkemize sunarız. Sizin beklentilerini biliyoruz. Sabırsızlık hepimizde var. Biran evvel şampiyonluk istiyoruz. Kombinelerin satışından dolayı çok üzgünüm. Taraftarlarımız kombine, bilet almalı, kulübün lisanslı ürünlerini almalı. Bu bir paylaşımdır. Sezon başında belki kırılmalar da oldu. O benim üzüntümdür. Beni ağırladığınız sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ozan Tufan; “Bursaspor’un en iyi yerlere gelmesini istiyoruz”

Genç futbolcumuz Ozan Tufan gecede yaptığı konuşmada, “Beni buraya davet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Benim için güzel bir anı oldu. Bursaspor olarak inşallah çok güzel yerlere geliriz. Tek temennim de bu” dedi.

Bursa Fan Club Başkanı Ali Ademoğlu, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’e Bursa çinisi olan kahve takımı hediye etti. Ademoğlu ayrıca Başkanımız Recep Bölükbaşı ve Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’e özel tasarlanmış Bursaspor rozeti takdim etti.   

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu