Bursa bugün ortaya çıkarmayacaksa ne zaman çıkaracak?

Olay Medya Spor Yazarı Erdal Akçay'ın bugün Olay Gazetesi'nde yayınlanan köşe yazısıdır.

Acısıyla tatlısıyla bir sezonu daha geride bıraktık… Gönül en azından geçen sezonki gibi play-off vizesi alınmasını isterdi ama hayallerle gerçekler ne yazık ki örtüşmedi.

Öncelikle Teknik Direktör Mustafa Er yönetimindeki teknik kadro ve büyük bölümü Vakıfköy Futbol Akademisi’nden çıkmış pırıl pırıl oyuncu gurubuna emeklerinden dolayı bir kez daha teşekkür edelim.

Bursaspor ne yazık ki Erkan Kamat yönetiminin basiretsizliği neticesinde TFF 1. Lig’de en azından bir sezon daha oynamak zorunda bırakıldı…

8 yıl önce aramızdan ayrılan rahmetli şampiyon Başkan İbrahim Yazıcı’dan sonra görev yapan başkan ve yönetimlerin fahiş hataları sonucu önce borç batağına ardından da TFF 1. Lig’e sürüklenen koca çınarın düşürüldüğü duruma üzülmemek elde değil.

Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil etmiş bir kulübün, son yıllarda bırakın futbolcularına, personeline ödeme yapamamasını, faturalarını ödeyemediği için tesislerinin, stadının elektrik, doğalgazının kesilmesiyle Türkiye’nin gündemine girmesi insanın içini acıtıyor. Bursaspor’un bu kadar aciz duruma düşürülmesi kabul edilebilir mi? Türkiye’nin 5. şampiyonuna yapılanlar reva mı?

3 milyonluk kentin gözbebeği, tarihi boyunca hiç bu kadar sahipsiz kalmamıştır.

Önümüzde bir kongre süreci var ve hâlâ şehre heyecan verecek, camiayı toparlayacak bir başkan adayı ve yönetimi ortaya çıkmış değil. Hem de tüzük gereği adaylık başvurusu için sadece 6 gün kalmışken…

Bursaspor’un artık sağa sola çekiştirilecek bir hali yok. Sadece kısa değil orta ve uzun vadeli çözümlere de ihtiyacı var. Dağ gibi biriken borç sarmalından kurtulmak için tüm şehrin benimsediği, sahip çıkacağı, taşın altına elini koyacağı bir başkan ve yönetim ortaya çıkmadığı takdirde korkarım bu günleri de ararız.

Rahmetli başkanlardan Hikmet Şahin’in “Yiğit düştüğü yerden kalkacak” söylemini unutmak mümkün mü?

Bursa şehri, bu yiğidi tekrar ayağa kaldıracak, layık olduğu Süper Lig’e taşıyacak başkan adayını bugün ortaya çıkarmayacaksa ne zaman çıkaracak?

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hala 1 tane bile aday yok diyor. Yahu genç bir başkan adayı çıkmış her gün yapacaklarını anlatıyor. Niye destek vermiyorsunuz. Bu adayı da elimizden kaçırırsak, kına yakarsınız

  91
  15
  1. @Dede yorumuna yanıt olarak

   Şu yönden haklı 100 kongre üyesi imzası toplayıp divan kuruluna bildirmedikten sonra resmi olarak başkan adayı sayılmıyor
   Bir ara Mumin Cambaz da çıkıp adayım demişti gerisi gelmedi
   Bende çıkıp hergün başkan adayı oldum diye twet atarım

   14
   2
  2. @Dede yorumuna yanıt olarak

   Erdal bey sizi hangi başkan adayı heyecanlandırır acaba? 1 aday var 40 ı koydu ortaya 41 yok. 40 da gitmesin de iyi sahip çıkın.

   21
   7
  3. @Dede yorumuna yanıt olarak

   Görmezlikten mi geliniyor yoksa kabullenmek mi zor geliyor belli değil.
   Ortada aylar önce adaylığını açıklayan genç bir aday var ve en son parası yatmaz ise gidebilecek oyuncuların ücretlerini ben hesaplarına yatıracağım gitmelerini engelleyeceğim açıklaması yapan bir aday.
   Kulüp tarihinde ilk defa seçilmeden ödeme yapacak bir aday ile karşılaşmış olabiliriz.
   Verdiği sözü tutmalı diyerek seçilirse neler yapacağını merak ediyoruz.

   27
   7
  4. @Dede yorumuna yanıt olarak

   Gerçekten yaa, Canavar gibi, genç, dinamik, heyecanlı adayımız var, hala görmezden geliyorlar, bu camiada çekememezlik var. Emin Adanur medya patronu olduğu için,gazeteciler destek vermiyor. Eee ozaman kendi patronlarınızda çıksın aday olsun ozaman, er meydanı orada.

   34
   6
  5. @Dede yorumuna yanıt olarak

   Dedem sen yaşlanmışsın. Yazar doğru söylüyor.

   Emin bey kendisi aday, yani anladığımız ve gördüğümüz kadarıyla Birilerinden icazet almadan, kendisi yüreğini ortaya koyarak adayım ben diyor. Üstüne birde yetmez, Mayıs 15e kadar alacakları için TFF ye başvuranların ödemeleri tarafımızca yapılacak, bizimlesiniz diyor. (Racona bak be, Rahmetli yazıcıdan sonra özlemişim böyle kalite kokan hareketleri)

   Tekrar yazara gelirsek, aslında yazar yazamıyor ama ben söylüyeyim. Diyorki Çok sevgili Bursa üst akılları hala adayını belirlemedi. Sn. Çağlar adayınızı ne zaman açıklayacaksınız merakle bekliyoruz demek istemiş ama isim belirtememiş.

   35
   5
   1. @Dance4Lifee yorumuna yanıt olarak

    Heyecan yapmayın. Cavit Çağlar’ın ve siyasetin ortak belirleyeceği aday henüz açıklanmadı. Rahat olun ve gelişmeleri izleyin. Herkese heyecan verecek bir aday geliyor. Öz be öz Bursa çocuğu ve çok zengin, köklü bir isim. Büyük bir sanayi şirketinin patronu. VE gerçek Bursasporlu. Bu arada, Emin Adanur’u da listeye yazmaya düşündüğü ve ona alt yapıdan sorumlu yönetici olarak görev vereceği söyleniyor. Hadi hayırlısı

    6
    3
 2. BURSADA BURSASPOR’U YOK SADECE CEPLERİNİ DOLDURMAYA GELİYORLAR BÜYÜK ŞEHİR BİLE BEŞİKTAŞLI GERİSİNİ SİZ TAHMİN EDİN

  30
  11
 3. Ne bekliyorsunuz ki Emin Bey Rakip Medya Sahibi Destek mi bekliyorsunuz. Zaten bizim sorunumuzda o herkes kendi adayını bekliyor istiyor 1 aday olsun yüreğini ortaya koysun destekleyelim yok. Bursaspor Kazan onlar kepçe karıştırsınlar nemalansınlar

  10
  4
  1. @emrah yorumuna yanıt olarak

   Yaw ne rakip medyası? Bursa’da koca bir Olay medya veya Sönmez medya varken bu adamlar bu şehirde kendilerine rakip görür mü? Hele ki bir internet medyasını? Pöhh. Cavit Çağlar denen adam, Tayyip Bey’le Putin’i barıştırmış ve Türkiye ekonomisini bataktan kurtarmış bir adam. Kremlin sarayında Putin’le şampanya tokuşturmuş ve yakasına üstün hizmet madalyası takılmış o adam, bu saatten sonra Emin memin dinler mi? Canı istesin traktör gibi biçer, döver, ezer geçer be yaa.

   2
   8
 4. Adayım diye ortaya çıkıp son gün vazgeçenleri çok gördü bu camia. Timur Noyan, Hüseyin Akdemir vs. Reklamını yapan çekildi. Umarım Emin kardeşim de diğer örneklere benzemez !

  9
  2

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu