BURKÜP’ten istifa çağrısı

Bursasporlu Kongre Üyeleri Platformu (BURKÜP) yönetime istifa çağrısında bulundu.

Bursaspor Kongre Üyeleri Platformu‘ndan (BURKÜP) yapılan açıklama şu şekilde: “Bursaspor Kongre Üyeleri Platformu olarak Bursaspor‘a gönül vermiş, hiç kimsenin adamı olmayan, her sosyo-ekonomik kesimden, her türlü görüşten kişilerin oluşturduğu, tek amacı kulübe üye sağlamak olan bir yapıyız. Yönetim Kurulunuzun seçimi ile güneşli ve iyi günler beklentisi içine girmiş olsak da ilk haftalardan itibaren yönetiminizin aldığı kararları şaşkınlıkla izledik.

Ne yazık ki peşi sıra futbol aklından uzak kararlar alındığı, hedefimizden çok uzaklarda bulunduğumuzu, bir alt lige düşmemenin hesaplarını yapar olduğumuz sabittir. Puanı ve puanları alacak olan futbolculardır. Onların dilinden konuşabilme becerisi gösterememeniz, maddi olarak futbolculara olan yükümlülüklerinizi yerine getirememeniz, içimizden yetiştirdiğiniz evlatlarımızın da bulunduğu profesyonel oyuncuların isteyerek oynamamaları, yönetim ve futbolcular arasında kopukluğa neden olarak, bizi bu günlere getirmiştir.

Özellikle son günlerde gerçekleşen gelecek vadeden oyuncularımızdan Emirhan Aydoğan ve İsmail Çokçalış‘ın takımdan ayrılmaları da sizin sorumluluğunuzdadır. Yine son hafta basında sıkça geçen genç yetenekli oyuncularımızın bazı takımlar ile isimlerinin anılması hem futbolcu kardeşlerimizin motivasyonunu düşürmekte, hem de hedefe bu gibi kayıplar ile ulaşılamayacağını düşündürmektedir. Bu futbolcuların şu ortamda satılması Bursaspor‘a maddi ve manevi hiçbir şey getirmeyecektir.

Önümüzdeki yılın kadrosu teknik ekip tarafından oluşturularak tahta kapamasının özellikle puan bönüne geçilmesi sağlanmalı ve ilk 2 hedeflenerek yol alınmalıdır. Bunu başaramayacağınızı düşünmekte iseniz olağanüstü genel kurul yapma kararı alarak güvenoyu tazelemeniz veya başka yönetime görevi devretmenizi bekliyor, bu süre zarfında Kulübümüzün geleceğine etki edecek her türlü satıştan kaçınılması gerektiğini düşünüyoruz.”

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu kulübe bir katkınız yok şu durumda kongre kararının bu kulübün sonu olacağıni idrak edemeyen siz ve sizin gibiler yok olun zaten yok hükmündesiniz

  47
  31
  1. @Sedo63 yorumuna yanıt olarak

   Siz istifa diyecek en son mercisiniz.
   Bu yönetim sizin oylarınızla seçildi.
   Verdiğiniz oyun arkasında durun.
   Yönetim bsşarısız mı,? Evet
   Sezon bitmeden yspılacak kongre bizi düşürüŕ.

   18
   1
 2. Arkadaşlar tamam çorbacılîk konusunda belki haklı olabilirsiniz ama, gelirkenki vaatlerinden biri yeni ali akman vakalarının yaşanmamasıydı, emirhan da ismail de önce kadro dışı kaldılar sonra da bedavaya gittiler, ismail maça bile çıktı

  26
  4
 3. Emirhan kötü oynadı gerçi takım kötüydü, Emirhan trubunde sosyal medyada denmedik kalmadı şimdi değerli olmuş, Batuhan kör yüzde 99u batuhani istemez ismi transferde geçiyor gönderilecek diye değerli olmuş.sadece şunu söylemek istiyorum Bursaspor bu durumdaysa en büyük suç şu türubun lideri dediğimiz arkadaşlardir çorbalarıni içtiler herşeye göz yumdular şimdi kalkmışlar show yapıyorlar.yonetimi taraftarı menejeri hocasi topcusu gazetecisi belediyesi koca Bursaspor’u yediniz zehir zıkkım olsun.!

  17

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu