“Burası benim evim”

Antalya'da kamp yapan Bursaspor'da başarılı futbolcu Şamil Çinaz, önemli açıklamalarda bulundu. Çok güzel bir ortamda çalışmalarını sürdürdüklerini ve tüm hedefin sezonun ikinci yarısında daha iyi futbol oynayan ve daha çok puan toplayan Bursaspor olduğunu belirten Şamil Çinaz, "Takım içindeki arkadaşlığımız gerçekten çok iyi. Çok samimi, herkes herkesle kaynaşmış, ağabey kardeşlik içerisinde saygılı bir ortamımız var. Genç oyuncu arkadaşlarımız ile de yakından ilgileniyoruz. Biz de onların yaşamış oldukları dönemlerden gençtik. Onlara bizim edindiğimiz tecrübeleri paylaşarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Onlarda çok iyi çalışmalara katılıyorlar” dedi.

 

'NEREDE GÖREV VERİLİRSE OYNARIM'

Bu sezon son dönemde stoper mevkinde görev yaptığının hatırlatılması üzerine Şamil, ”Futbol hayatımda uzun zaman ön libero oynadım. Ama ön libero ile stoper arasında çok fazla fark yok. Stoperde tek fark arkanızda iki tane arkadaşınız yok. Hata yaparsanız geride sadece kaleci kalıyor. Oyun kurumu açısında daha dikkatli olmanız gerekiyor. İdmanlarda da ara ara stoper mevkinde oynuyordum. Bunun da faydasını gördük. Günümüz futbolunda her oyuncu her yerde görev yapmak zorunda. Sonuçta biz profesyoneliz. Hocamız bize nerede görev verirse orada oynarız” diye konuştu.

 

'BURSA BENİM EVİM'

Futbol hayatında Almanya, Orduspor ve son iki sezondur Bursaspor var. Gelecekteki hedeflerin neler” sorusuna ise Şamil, şöyle yanıt verdi:  “Benim ailem zaten Bursalı. Özlüce Tesisleri yapılırken ben oranın bataklık olduğu dönemi de bilirim. Bursa ile ayrı bir bağım vardı. Şimdi bu forma altında oynamak daha da ayrı bir duygu. Evime döndüm diyebilirim. Futbolda uzun vadeli plan yapamıyorsunuz. Benim ilk hedefim Bursaspor forması altında uzun yıllar oynayarak, Bursaspor’a hizmet edip, şampiyonluk yaşayarak kupa kaldırmak. İnşallah bu yolda istikrarlı bir şekilde devam edersek, çok iyi şansımız olacağını düşünüyorum.” 

 

'HOCAMIZ BİZİM İÇİN BÜYÜK ŞANS'

Teknik direktör Şenol Güneş’in kendileri için çok büyük bir şans olduğunu dile getiren Şamil, sezonun ikinci yarısında çok daha iyi performans göstereceklerine inandığını belirterek, “Hocamız sadece genç arkadaşlarımız için büyük bir şans değil, bizim için de büyük bir şans. Türkiye’nin önde gelen teknik direktörlerinden birisi. Onun tecrübesi ve futbol bilgisiyle bize kattığı zenginliği kendi gelişimimiz açısından iyi olduğunu düşünüyorum. Bu zaten takımın gelişmesinden de belli oluyor” şeklinde konuştu.

 

'REKABET ARTACAK'

Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu yabancı oyuncu kararının hatırlatılması üzerine Şamil, “Öncelikle karar Türk futbolu için hayırlı olsun. Biz profesyonel futbolcuyuz. Bu karar öncelikle rekabeti attıracak. Böylelikle hem yerli hem de yabancı oyuncular rekabetten faydalanacak. Hocalar zaten isme göre takım kurmuyorlar, kim performans gösterirse o ilk 11’de şans buluyor. Her iki taraf içinde hayırlı olur inşallah" dedi.  Röportajın sonunda Bursaspor taraftarlarına da mesaj gönderen Şamil, sözlerini şöyle tamamladı:  “Bizi desteklemeye devam etsinler. Bize güvensinler. Onlara ihtiyacımız var. Onlarla birlikte kendi evimizde inanın çok büyük güç oluyoruz. Rakip takımdaki oyuncular ile konuştuğumuzda herkes bizim taraftarımızdan bahsediyor. O gücü rakibe hissettirdiğimizde zaten 1-0 önde başlıyoruz. Bizi desteklemeye devam etsinler. İnşallah başarılı güzel bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.” 

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu