Burak Kapacak’a 2 aydır anlatıyorum!

Transfer yasağının kaldırılmasına ilişkin ise "Keşke transfer 2 ay önce açılsaydı" diyen Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, genç oyuncuların pozisyon almasından çok memnun olmadığını ancak öğreneceklerini dile getirdi.

Koşukavak, “Öğrenecekler. Pozisyon almak kolay bir şey değil. Burak Kapacak‘a Fenerbahçe maçında attığı golü 2 aydır anlatıyorum. Savunma arkasına koş diyorum, O ayağına istiyor. Golü attıktan sonra taç çizgisine geldi, ‘Hocam golü sana yazıyorum’ dedi. Genç oyuncuları ne çok yok etmemiz gerekiyor ne de var etmemiz gerekiyor, biraz denge işi. Genç oyuncuyu korumak kıymetli. Bu çocuklar çıktı, özverili bir şekilde oynadı” diye konuştu.

22 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Doğru demiş.Ancak Türkiye’de genç oyuncularin sadece sportif gelişimine egilindiginden ve eğitim seviyemiz posa testlerinde de görüldüğü üzere her yıl daha da geriye gittiğinden mütevellit oyuncular mental olarak gelişmiyor.Bunu zamanında Hikmet Karaman’da dile getirmişti.Oyuncular karakter olarak gelişmediği den,taraftar profili yerlerde surundugunden ve 3+1 tane takım koruyup kollandigindan dolayı da ülke futbolu gelişmiyor.En küçük hatada oyuncuyu takıma kusturuyoruz.Oyuncu da mental olarak gelişmediği için taraftarın tepkisini çekecek büyük reaksiyonlar veriyor.Bunun en canlı örneği Kubilay kanatsizkus.Bir diğer yandan bunda basının da emeği büyük.Kopurtmeyi sevdikleri icin,bilincsiz ve eğitimsiz çorbacı kitle her söylenene inanıp,kendi hayal dünyasında oyuncuyu bir anda Cristiano Ronaldo yapıyor.Oyuncu da, en ufak hata yapınca küfür kiyamet ustune gelinince takıma ve taraftara kusuyor.Ustune de Orhan Güney gibiler iki kalem oynattı mi tamam! Sonra bekle ki verim alasın…

  73
  4
  1. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

   Aynen katılıyorum, spor basını da daha bilgili kişilerden oluşmalı, olay sporda 2 yıl önce bu Okan bile bu ligde hocalık yapabiliyor diye inciler dizen vardı gerçekten hayretler içinde dinledim bu bilgiyle adam burada yorum yapıyor diye.. Okanın şimdi neler yapıp nerelerde olduğunu görüp utanıyormu acaba bu mümtaz şahsiyet..

   5
   1
    1. @Z_09 yorumuna yanıt olarak

     Apolitik kardeşin yazdığı şeyleri aynen üzerine alın, ne amaçla yazdığımı anlamayacak kadar eğitimsizsin çünkü. Bak yazdığım ADAM nasılda anlayıp teşekkür etmiş. (Rica ederim hocam anlayışın için ben teşekkür ederim)

     7
     1
     1. @Ünitimsah yorumuna yanıt olarak

      O yazdığın yorum benim değil senin ne kadar eğitimsiz olduğunu gösteriyor. Her eğitimsiz Türk vatandaşı gibi her şeyde bir kusur aramayı öğrenmişsin. Bu da yetmezmiş gibi adamlık dersi veriyorsun burada.

   1. @chiefofficer yorumuna yanıt olarak

    Dostum yanlışlıkla sayfayı aşağı doğru kaydırırken eksiye basılıyor olabilir benim çok kez öyle oldu puanlama butonları daha uygun bir yerde olmalı !

    9
    3
  2. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

   Sevgili ”Apolitik” kardeşim faydasız niteliksiz ve çorbacı seyirci kitlesine dair muhalif yazılarını daha çok görmek isityoruz…Bu takımın önündeki en büyük engel basın ve faydasız seyirci bizi adeta bir yengeç gibi aşağı çekmeye devam edecekler bunlardan kurtulmanın bir yolu olmalı ! Destek desen yok katkı sıfır bir de üstüne buralardan eleştiri stadda yuhalama ve küfür !

   16
   4
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Bir atasozumuz var : “Anlayana sivrisinek saz;anlamayana davul,zurna az.”.Bu profil sadece eğitimin sisteminin ve suanki neslin değişmesiyle olur. Küfür hakaret edenlerin %70 i eğitimsiz,işsiz,mesleği kısmında “Bursaspor’un paralı askeri” yazan, vasıfsız,rereröcü,beyni uyuşmuş tipler.Bunlari temizleyip yeni,egitimli bireyler koymak gerek.

    14
    2
    1. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

     Bizler eğitim sisteminin değişip, her alanda vasıflı insanların yetiştiği o günleri görebilir miyiz ki ”Apolitik” ?

     5
     2
     1. @Eser yorumuna yanıt olarak

      Benim bir inancım yok ama başka insanların düzeleceğine ve değişeceğine inançları var.Belki onlar düzeltir bu ülkeyi.

      5
      2
  3. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

   40 yıllık Bursasporluyum futbolcusuna çöp deyip küfür eden t.direktörü sürekli sorgulayıp istifaya davet eden hakeme ve rakip takima stadyumda küfür edip takımın ceza almasina sebep olan taraftar profilimizden dolayı uzun zamandır içimden maça gitmek gelmiyor.

   20
   3
 2. adam haklı bu çocuğu sağ bekte oynayıp hem takımı bitirdiler hem çocuğu frenlediler. Malesef Shehunun sakat olması bizi düşürdü

  6
  4
 3. Bu yaşa gelmiş çocuklarin eğitimlerini tamamlamamasi altyapının hatasidir.. altyapidaki hocalar bu konulari 15-16 yaşinda tamamlamasi gerekiyordu.sen artik hedefe oynayan takimda forma giyen bir futbolcusun ve bu konulari çoktan yemiş yutmuş olman lazim.. yalçın hocanın işi gerçekten çok zor..ilk yarı bitene kadar idare edecez böyle..devre arasi sanirim bir kaç transfer daha yapilacak.

  5
  5
 4. ya bunları yani önüne top istemeyi özellikle forvetlerin alt yapıda öğretmiyolarmı ayağa topu defanstaki adamla orta sahadaki adam ister genel olarak orta saha öne oynarken ayağına değil önüne ister alt yapıdaki hocalar bunu öğretirde önemli maçlarda hata yapmaktan kotktukları için garanti oynamak isterler ozamanda toçu olamazlar bizamanlar sarı fırtına vedat vardı a takıma geldiğinde çizgi oynuyordu açık sadece orta yapıyordu ufuk tefek olduğundan eziyolardı sonra ona içeri toplu topsuz girmeyi öğrettiler takımın en iyisi oldu biraz benziyor sarı fırtına vedat a gençlerin hocadan öğrenecekleri var hocada bunun farkında aralarında diyolog iyi gençlere bu hoca iyi geldi

 5. Şampiyonluk istiyorsak tecrübe şart gençlerin hepsiyle bu asla mümkün değil teçrübe ağırlıklı 3 veya dört genç idealdir tersi hezimet olur her sene iki üç genç kadroya katarsak ideal olur hayelci olmayın atıp tutanlar siz işinize bakın kombine alın fazla traş yapmayın

 6. savunmasını öne çıkaran takımlara karşı kanat oyuncuları zaten defansın arkasına koşmalı, bunu şimdi mi öğreniyor Burak kardeş bravo.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu