Burak Altıparmak, Bursaspor’a veda etti!

Bursaspor'un takım kaptanı sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Bursaspor'a veda etti.

Burak Altıparmak‘ın instagram hesabından yaptığı paylaşım şöyle;

Değerli Bursaspor Camiası,

Üç sezon boyunca iyi ve kötü günlerimiz oldu ama formasını giydiğim bu şanlı takım için çalışmaktan ve mücadele etmekten hiçbir zaman vazgeçmedim.

Geçtiğimiz sezonun ilk yarısında Ankaragücü müsabakasından sonra bir sabah tesise çağrıldım ve kadro dışı bırakıldığımı öğrendim. Şaşkınlıkla gerekçesini sordum ancak cevap alamadım ve kadro dışı bırakıldım. Yönetim tarafından sözleşmemin feshedildiğini bile okudum. Yaşananları anlatıp iki satır yazmak çok zor değildi ama bunu istemedim. Her geçen gün başka bir sorun ile boğuşan Bursaspor‘a ve camiasına olan saygımdan tek bir kelime etmedim, sustum. Takıma geri çağrıldım, tereddüt bile etmeden formamı giydim ve mücadele etmeye devam ettim.

Yeni yönetim gelene kadar 7-8 ay boyunca bir tam maaş bile alamadık. Maaş dışında onlarca yönetimsel ve idari sorun ile uğraştık. İlk haftadan hocasız kaldık, sezon boyunca beş kere hoca değiştirdik. Yaşanılan her soruna rağmen insanlara karşı sustuk, başımızı eğdik ve camiaya olan saygımızdan işimizi yapmaya devam ettik.

Tüm sezon boyunca elimizden geleni denedik ama başaramadık. Bu başarısızlığın tüm ve tek sorumlusu futbolcularsa bu sorumluluğu takım kaptanı olarak üzerime alıyor ve geçtiğimiz sezon yaşanılan başarısızlık için büyük Bursaspor camiasının her bir ferdiden tek tek özür diliyorum.

Hepimiz üzüldük, hepimizin canı yandı. Her tepkiyi, her söylenileni anlayışla karşılıyorum. Hiçbirimiz böyle olsun istemedik. Bandırmaspor maçı sonrası güvenlik endişesiyle takım otobüsünden kaptan olarak ilk inmek için kapıya hareketlendim. içerideki gerginlik ile kendimi otobüsten dışarıya söylenerek attığım sırada tanımadığım bir şahıs “Kendisine tek bir söz söylememişken, kendisine tek bir küfür ve hakaret etmemişken” fevri bir şekilde boynuma yapışarak bana saldırmaya başladı ve “saldırısını kutsallarıma benim canım olan aileme küfür ederek sözlü bir şekilde devam ettirdi.” Ben bugüne kadar yaşanan her türlü olay karşısında hiçbir kimseye ve hiçbir taraftara küfür etmedim, etmem ve de ettirmem! Altını ısrarla çiziyor ve tekrar ediyorum. Ben “Bursaspor taraftarına” asla küfür etmedim! Bursaspor tribünlerinin önde gelenleri de benim bu camiaya ve taraftarına olan saygımı bizzat biliyorlar. Taraftarlar otobüsün ön tarafındalardı, onlara küfür etmiş olsam onlara bakarak ve onlara dönerek konuşurdum. Ben de bir insanım ve benim de bir ailem, benim de değerlerim var. Bu konu hakkında tek özrü Bursaspor kaptanlık makamındayken ağzımdan çıkan sözler için dilerim.

Üç sezon boyunca birlikte çalıştığım tüm hocalarıma, kulübün çok değerli emekçilerine ve geldiğim ilk günden itibaren tüm samimiyetleriyle beni benimseyen ve bana sevgisini gösteren Büyük Bursaspor taraftarının her bir ferdine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Evim bildiğim Bursa şehrinin, ailem bildiğim Bursaspor camiasının ve kıymetli Büyük Bursaspor taraflarının yeri bende her zaman ayrı ve her zaman çok özel olacaktır.

Varsa hakkım, helal olsun.

Saygılarımla.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

   Önceki sene ne güzel top oynuyordu.Bu sene aldığın topların alayını ezdin,her topun geri ve yan pas atmak,yönetimin hatası tekrar getirmek oldu hayasizi.Utanmadan birde taraftara sayıp sövdünuz.Gideceğin kulübün başı sağolsun.

   19
   22
  2. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

   Öyle veya böyle. Bu forma için ter akıttın. Sana iyisin kötüsün demiyorum. Yolun bahtın açık olsun .Gerçek taraftarlar neyin ne olduğunu biliyor. Takım bu halde ise gelen yönetim lerin giden yönetim lerin sorunu. İyi yönetildik ŞAMPİYON olduk. Kötü yönetildik küme düştük. Bu kadar basit.

   20
   5
 1. Üç sezon boyunca of demeden hep iyi ya da kötü görevini yaptı, yolun açık olsun, iyi hatırlanacaksın kaptan

  38
  21
 2. Koca bir camia bunun da başını üç beş şerefsizin, pavyoncunun sayesinde küme düştü. Özür diliyormuş. Pis herif. karaktersiz köpek.

  32
  27
  1. @Serkan Bekar yorumuna yanıt olarak

   Aynen öyle. Coluk cocuga tavir koyacam diye koca kulubun basini yediler , bir sehrin ahini aldilar . Zaten ilk gidisi degil , inşallah son gidisi olur . Allah bunun gibi kaypak topculara bu formayi nasip etmesin inşallah.

   15
   16
 3. Zulüm şampiyonlukla başladı.
  Bu büyük başarıyı ne hazmedebildik, ne de sindirebildik. En başta Rahmetli Yazıcı ve Ertuğrul sağlam olmak üzere bundan neredeyse her hoca ve futbolcu nasibini aldı.
  Taraftar profili ve zihniyeti değişmeden bu kulübe kurtuluş yok…

  27
  2
 4. Bırak bu işleri siz bavulu toplar giderdiniz umrunuzda olmaz ama biz ölene kadar buradayız özür dilermiş bişey derdim ama terbiyem müsade etmiyor.. Takımı 2 lige düşürdünüz ne özürü yüzsüzlük sizinkisi…

  24
  13
 5. Çok kötü yönetildi bu sene o gerçek.
  Maaşlar zamanımda ödenmemiş anlaşılır ama sizler yönetime tavır yapalım derken koca camiayayı küme düşürdünüz. Sizler sahada görevini yapıp maçlardan sonra açıklama yapsaydınız yönetim hakkında ozaman farklı şeyler olabilirdi. Tavır koymak, sahada işini yapmamakla olmuyor böyle yaparak yönetimi değil taraftarları cezalandırdınız ve şimdi yalandan veda ve helallik. Paranızı her türlü alırdınız hele bu zor zamanda biraz daha vefalı olmalıydınız, ayrıca adam olsaydın o otobüsden inmezdin Bursa’ya kadar gelirdin/gelirdiniz.

  17
  3
 6. Hangi maci saysam bu sene tuzla maci sictin ankaragucu maci kaptirdin gol yedirdin kapasiten bu atamadigin paslar top kayiplari cabasi bizi bitirdin be burak git s…… git

  17
  7
 7. Küme düşmüşüz TFF 2 seviyesine göre 8 gömlek üstün bir oyuncu gidiyor birde seviniyoruz. Millet sırada bekliyordu Bursaspor’a gelmek için sanırsın. Yok abi ya biz boşa düşmedik dibine kadar da hak ettik. Hala racon kesmeler hala futbolcu beğenmemeler. Hakikaten bazen bu ülkede yaşayacağıma Alaska’da yaşasam daha iyi diyorum.

  8
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu