Bugün genel kurulda neler olacak?

Bursaspor Kulübü Olağan Genel Kurulu bugün toplanıyor.

19 Mayıs 2018 tarihinde yeterli çoğunluk sağlanamadığından 26-27 Mayıs tarihlerine ertelenen Olağan Genel Kurulunun 1. Oturumu bugün saat 21:30’da Bursa Timsah Arena Stadyumunda yapılacak.

Bursaspor Kulübü tarafından kongre ile ilgili açıklanan takvim şöyle:

 • Genel Kurulumuza katılacak olan üyelerimiz sadece Batı Tribünü’nden genel kurulumuza giriş yapabileceklerdir.
 • Araçla gelecek Genel Kurul Üyelerimiz Sheraton Hotel yanından gelerek krokide sarı olarak işaretlenmiş alana araçlarını bırakabilirler, Hayran Caddesi üzerinden giriş yapacak üyelerimiz ise krokide yer alan kırmızı alana araçlarını bırakabileceklerdir. Yaya olarak Büyükşehir Stadyumuna gelecek olan üyelerimiz ise her iki girişi de kullanabileceklerdir. Yürüme konusunda zorluk yaşayacak olan üyelerimiz için sarı alandaki otoparktan ring servisleri düzenlenecektir.
 • Genel Kurulumuz süresince B1 ve B2 otoparkı kullanılmayacaktır.
 • Üyelerimiz Batı Tribün önünde yer alan, alfabetik sıraya göre düzenlenmiş olan listelerden üye numarasını öğrenebileceklerdir.
 • Genel Kurul kartları, geçerli kimlik belgeleri (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) ibraz edilmek sureti ile teslim edilecektir.
 • Oy kullanamayacak olan ve izleyici statüsünde olan üyelerimiz 129. Blokta genel kurulu izleyebileceklerdir.
 • Oy kullanacak üyelerimiz ise 130-131-101-102-103 numaralı bloklarda  genel kurulumuzu izleyebileceklerdir.
 • Divan Kurulu Üyelerimiz için 101.bloğun ilk 10 sırası ayrılmıştır.
 • Genel Kurul süresince Batı Tribünü içerisinde yer alan Bursastore mağazamız ve büfelerimiz aktif olarak üyelerimize hizmet verecektir.
 • 1.oturumun sonunda üyelerimizin yaka kartlarını çıkışta görevlilere teslim etmeleri tüzüğümüz gereğince zorunludur.
 • Genel Kurulumuza girişlerde güvenlik açısından üst araması yapılacak olup her türlü silah, kesici veya delici alet girişe izin verilmeyecektir.
 • Genel Kurumuzun 2.oturumu 27 Mayıs 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olup saat 12:00 – 17:00 arası oy kullanım işlemi yapılacaktır.

 

BURSASPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

OLAĞAN GENEL KURUL GÜNDEMİ

1.GÜN 26.05.2018 Saat: 21:30 Yer: Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu

Açılış,

Genel Kurul Divanı Başkan ve üyelerinin seçimi,

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması,

Gündemin Genel Kurul’a sunulması,

Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve mali raporların okunması,

Denetim Kurulu Raporu’nun okunması,

Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu raporlarının görüşülmesi,

Yönetim Kurulu’nun ibrası,

Denetim Kurulu’nun ibrası,

Tüzüğümüzün 22/g maddesi gereği kulübümüz şirketlerine ve iştiraklerine ait hisselerin satılması, devredilmesi ve yasaların öngördüğü her türlü hal ve şekilde değerlendirilebilmesi için yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’na yetki verilmesinin görüşülmesi,

Tüzüğümüzün 22/f ve ilgili maddeleri gereği,  bütçenin, gelir kalemlerinin %25’ini aşan oranlarda yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’na borçlanma yetkisinin verilmesinin görüşülmesi,

Tüzüğümüzün 22/h maddesi gereği yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’na taşınmaz mallar alınması için yetki verilmesinin görüşülmesi,

Tüzüğümüzün 22/i maddesi gereği yeni seçilecek olan Yönetim Kurulu’na taşınmaz malların satılması için yetki verilmesinin görüşülmesi,

Başkan adaylarının konuşmaları,

Tüzüğümüz gereği; 2016 ve 2017 yılı aidat ödemelerini zamanında yapmadıkları için üyelikleri askıya alınan 891 üyemizin dernek üyeliğinin düşmesi hususunda görüşme yapılarak karara bağlanması,

2.GÜN 27.05.2018 Saat: 12:00 – 17:00 arası Yer: Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu

Yeni Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu Delege Kurulu seçimi,

Dilek ve Temenniler

 • Kapanış.

 

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   1- ne yazık ki adayların hiç biri konuya tam olarak hakim değil. bu vücut dillerine yansıyor.
   2- sonuçta, sanki kötünün iyisi seçilecek gibi bir durum var.
   3- koskoca bursa kenti sadece bu adaylarla sınırlı değildir herhalde.
   4- futbolun içinden gelen ve futbolu gerçek manada bilen insanlar başkan adayı olarak neden ortaya çıkmaz, bilimsel olarak araştırılmalı.
   5- beni bu konudaki fikrim, ”mevcut medya ve taraftar profili, ve bu ikilinin kulüp üzerinde yarattığı baskı, müdahaleler ve kaotik ortam”
   6- bu saatten sonra yapılacak en doğru iş, senin de dediğin gibi, ”hep destek, tam destek olmalıyız”

   10
   8
  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   lemi keskin ve hüseyin akdemir başa baş gideceklerini düşünüyorum…..ali ay ve onun ikizi ahmet bozdemir seçilmez diye düşünüyom boş vaadlerle insanları kandıran bozdemiri başkan olarak görmek istemiyor ha olursada ve kulübü batırırsa…ahmet bozdemire oy verenlere sorarım ha ali ay da aynı aynı şekilde bu ikisi seçilirse kulüp batarsa o oy verenler hesap veremez…..ama hakkımızda hayırlısı neyse o olsun

   10
   7
   1. @chiefofficer yorumuna yanıt olarak

    eksileyenlerden biri benim,yukardaki şahıs ismi lazım değil,hangi aday kazanırsa kazansın destek olalım demiş,ali ay denen yüzsüz kazanırsa ne diye destek olacaksınız çok merak ediyorum,hainin kim olduğu da çok güzel belli oluyor yaptığın yorumlardan

    15
    14
 1. Ahmet bozdemirin listesinden fenerli birisi çıkmış. Geçen gün besiktaslı simdi fenerli. Kusura bakmayın biz size klübü emanet edeceğiz, siz daha yola çıktıgınız adamın hangi takımlı oldugunu bılmıyorsunuz!

  20
  10
  1. @LeqenDTeksas yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay’a tam destek veren ve gazetesinde ondan başka hiç bir adaydan tek satır söz ettirmeyen Cavit’te hasta Fenerli. Tetikçisi Orhan hasta cinconlu. Onu naapçaz?

   1
   1
 2. Şu siyasiler Bursaspor a çok zarar verdi . Amaçları her şekilde nemâlanmaktı fazlasıyla nemâlandılarve doymadılar. Hangi partiyi tutarsanız tutun oy verirken parti gözlüklerini çıkartın.

  14
  6
 3. Lemi’nin bulduğu firma’da jet fadıl, çiftlikbank tarzı birşey sanırım. İnternette hiç mi bilgi olmaz bir firma ile ilgili? Türkiye’de kiminle çalıştıklarını da söyleyemediler.

  13
  7
  1. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   jet fadıl, çiftlik bank tarzı birşey sanırım deyip algı yapmaya çalışıyorsun . Korkma Lemi keskin ve ekibi tongaya düşmez . Asıl Ali Ay a teklif edilen 300 milyonluk proje tam bir bombaydı . İkisini karıştırmamak gerekir. Bu tür projeler olmadan bu büyük borç kapanmaz. Diğerleri gibi futbolcu , teknik adam adı açıklayıp ta göz boyamaya çalışmadılar . Ali ayın seçilmesi çok kötü olur . Bozdemir Önder Özen le anlaştım diyor sonra Akdemir anlaştığını açıklıyor . Bozdemir sportif direktör belli olmadan kafasına göre futbolcu açıklıyor . Akdemir camiayı küçültücü bir şekilde gidiyor Abdullah Avcı dan medet umuyor. Şu ana kadar en sağlam giden en çok güven veren Lemi Keskin ve ekibi . İçlerinde en tecrübelisi de o .

   10
   8
   1. @aAAA yorumuna yanıt olarak

    Lemi’nin firmanın internet adresini verde bizde bilgilenelim. Bu devirde internet adresi olmayan firma mı var? Türkiye’de kiminle iş yapıyor bu firma bir isim ver inanalım. Referansı kim bunların?

    1
    2
 4. Başkan kim olursa olsun Bursaspor çatısı altında toplanmalıyız fakat gönlümden Ahmet Bozdemir geçmiyor değil. Ahmet başkan için hayırlısı olur umarım..

  11
  12
 5. Ali Ay kazanırsa taraftar desteğinde çok büyük bir kopuş olacak . Süperlig daha çekişmeli olacağı için düşme hattında düşmemeye oynarız artık .

  10
  4
  1. @Alfa yorumuna yanıt olarak

   Merak etme her şeyin en iyisini bildiğini iddia eden corbacilari,çorbalarını içtikleri sürece bir kısım destek alır.Ancak, bizim gibi bağımsız platformun bir parçası olan kesim gitgide kusecek bu bir gerçek.

   8
   4
 6. Bir önceki g. kuruldan sonra blok oyları arttırmak için üye alımı yapıldı . Seçim sonucunu bir çok kimse kime , neden oy verdiğini bilmeden vereceği blok oylar belirleyecek . İşin kötü tarafı blok oylarla ay ın seçilip 2. facianın yaşanacak olma ihtimali . ali ay seçilirse çok büyük kopuşlar yaşanacak . Kim seçilirse seçilsin ali ay seçilmesin moduna girdik. Bir de seçim güvenliği var mı ona bakmak gerek .

 7. Ali ay’a sallayanlara sesleniyorum. Ben ali ayın vasatın altında yaptığı başkanlığı eleştiriyorum gerçekten berbat iki sezon geçirdik. Sportif olarak özellikle. Ama ne olur diğer adaylara da bakın beterin de beteri diğer adaylar. Hüseyin akdemirin futbolla alakası yok gibi ne bi duruşu ne ekibi var. Lemi keskinle ahmet bozdemir zaten varya bi gelirse bu kulübü kapatmaya götürürler. Lemi keskin jet fadıl firmayla anlaştık 50milyon euro vercek diyo be akılsız adam 50milyon euro sana kim niye versin bi düşün bakalım. Ahmet bozdemir çıkıyo antalyaspor gibi 30-35 yaşında 5 tane topçu getircek 150milyon euro borç sokcak. Onlar da seçilemeyeceğinin farkındalar zaten kendi reklamlarını yaptılar işte. Tekrar söylüyorum ali aycı değilim ama mevcut durum kötünün iyisini seçmeyi gerektiriyo. O yüzden de ali ay seçilecektir. Kim seçilirse seçilsin destek verelim.

  6
  4
  1. @Suat yorumuna yanıt olarak

   Ali ay seçilmicek allahın izniyle.siz çok aliciyseniz alın bi saha yapsın size beraber yönetin.bu ne ya mantıklı olun biraz ali ay ali ay ne yaptı ali ay fosssss…..futboldan anlamayanlar bile ali ay gelmesin diyorlar .

 8. Ali ay seçilmesin iki yıldan beri düşme korkusu Yaşıyorum dahala da Ali Ay diyenler var,bu seçimde 1500 oyu alan başkan olur, Hüseyin Akdemir e inanın guvenin listesindeki İlhan uslu ve Erkan Öncel yeter…

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu