Bu yıl ligde kaldık ya gelecek sezon?

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, 2.Lig’de kalmayı son maçta garantileyen Bursaspor’un kurtuluşunun reçetesini köşesinde paylaştı…

Bursaspor’un ligde kalmasını belirleyecek Nazilli Belediyespor ile oynadığı maçı hafta sonu Youtube kanalından izledik. Yüreklerimiz ağıza geldi. Çağatay Yılmaz’ın 12. dakikada attığı golle 1-0 öne geçtik. Devre arasına girilirken son dakikada yenilen gol ile ev sahibi takım beraberliği yakaladı.

Çok şükür ki, maç sonucu 1-1 bitti ve bu yıl 3. Lig’e düşmekten kurtulduk.

Sıkıntı bize göre devam ediyor.

Gelecek sezon için transfer tahtası açtırılamazsa, genç futbolcularla bu işi götürmek kolay olmayacak.

Bursaspor’un içine düştüğü açmazı siyaseten kullanmak isteyenlere de fırsat verilmemeli.

Sosyal medyada fark ettik.

Son maç öncesi yaptığı çağrı ve açıklama ile Bursaspor’un ligde kalmasının ardından sosyal medyaya bir şeyler yazmayan bir ilçe belediye başkanına taraftardan tepki vardı.

O başkanın Nazilli maçı sonrası niçin suskun kaldığı sorgulanıyordu.

Bursaspor siyaset üstü kalmalı.

Büyükşehir Belediyesi’nin takıma sahip çıktığı kadar merkez ilçe belediyelerimiz de taşın altına ellerine sokmalı.

Transfer tahtası önünde büyük engel teşkil eden 200 milyon liralık futbolcu alacağı için ilçe belediye başkanları da yardımcı olmalı. 1-2 loca kiralayarak destek olmak yetmez.

Hele hele, kritik maç öncesi sosyal medyadan sözde Bursa kamuoyuna çağrı yaparak bu sorumluluktan kurtulunamaz.

Gelecek sezon Bursaspor’un tekrar 1. Lig’e çıkma hedefinde, kent olarak taşın altına elimizi hepimiz sokmak durumundayız.

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Sevgili yazarımız Bursaspor siyaset üstü kalmalıdır sözü tamam. Ardından yaptığı yorumlarla çelişkili olduğunu düşünüyorum. Belediyenin desteğe devam etmesi gerektiğini, hatta ilçe belediyelerinin de destek yapması gerektiğini yazıyor. Hangi belediye siyasetin dışında bilen var mı? Aslında siyasetin daha çok karışması gerektiğini, sadece buyuksehir bel.degil ilçeler de karışsın diyor. Ben belediyeye vergilerimi şehirde sosyal yaşamı kolaylaştırın diye (yol, Su, park alanları,otopark alanlari) veriyorum. Takım yöneticilerinin yanlış yaptığı harcamaların günahını ödeyelim diye vergilerimi ölemiyorum. Takım için paramı harcayan belediyelere hakkım helal değil. Kendi ceplerinden iş adamları gibi yapabilirler bu bizi bağlamaz.

  2. Geldikleri siyasi geleneği zerre sevmem tavırlarını sevmem ama bursa insanı 5 büyük şehir içinde Sinan Oganin en fazla oy aldığı il olarak bunları nasıl korkuttu ortada . Daha düne kadar Beşiktaşlı hakemleri macimiza atayan TFF seçim sonrasi direk süper lig hakemi atadı . Tesadüf mü sanıyorsunuz bunların çilesini çektik bunlar soydu kulübü bırakın çaldıklarını yerine koysunlar hazır Sinan bey teneke bağlayıp dolastiriyor hepsini . He doğru dürüst bir aday olsa eyv. Levent kızıl olsa tamam Mesut Mestan olsa tamam ama dürüst olun emin adanur ne verecek takıma suanki transfer yasağı onun marifeti oyunlara tek kuruş ödeme yapmamış elde kalan iş yapacak çocuklarıda yok pahasına sattı . Allah aşkına cebinden para mı yatıracak bunlar önümüzde yerel seçim var çözüm süreci soytarılıginin kahrını çekiyoruz 10 senedir bırakın izin verin sefasını sürelim . Halkın takımıyiz sosyalistiz diye boş yapanlar altına yatıyor bunlarin izin verin birazda biz kaymagini yiyelim

    1
    3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu