Bu takım hepsine sol çekmeli..

Geçen sezon Daum’dan bir enkaz devralmasına rağmen Bursaspor’u 8.’liğe taşıyan İrfan Buz, uzun zaman sonra geldiği Bursa’da OLAY Spor’a samimi açıklamalar yaptı. İlk olarak geçen sezon ki tablodan bahseden İrfan Hoca, ‘Daum’dan sonra bir çok şey değiştirdik. Takım dip yapmıştı. Moraller bitmiş durumdaydı. 34 puanla kritik bir dönemde görev aldık. Önümüzde de zorlu maçlar vardı. Ben sadece kriz yönettim, felsefeyi değiştirdim’ dedi.

  KARARA SAYGILIYIM   Sezon başında yeşil beyazlı yönetimle masaya oturan, Teknik Direktör Şenol Güneş’le de görüşmeler yapan İrfan Buz, yaşananları şöyle değerlendirdi: ‘Antep maçından sonra kongre olduğu için istifa etmiştim. Ardından başkanla görüştüm. Şenol hoca ile 3 günlük birlikteydik. Ben Şenol hocanın 1.yardımcısı olarak görev yapabileceğimi söyledim. Başkanın benimle ilgili farklı düşünceleri mevcuttu. Sportif direktörlük olabilir demişti. Ardından ayrılma kararı aldık. Şenol hocanın kararına kesinlikle saygılıyım.’   İYİ TRANSFERLER YAPILDI   ‘Kırgınlığım yok. Sadece üzüldüğüm konular var. Camiayla, taraftarla çok iyi bir sinerji yakalamıştık. Ayrılmayı düşünmediğim için üzüldüm. İyi transferler yapıldı. Bursaspor’un zaten kaliteli bir kadrosu var. Holmen tartışılmaz bir isim. Bizim dönemimizde de gündeme gelmişti. Traore’yi zaten biliyoruz. Josue’nin büyük kapasitesi var. Cedric’i tam bilmiyorum. Süper Lig’de diğer takımlarla kıyasladığınız zaman farkı zaten göreceksiniz.’   ANTRENÖRLÜĞE DEVAM EDECEĞİM   Bundan sonraki kariyeriyle ilgili de konuşan İrfan hoca, ‘Artık önüme bakıyorum. Türkiye’ye yerleşme kararı aldım. Sezon başında birçok kulüpten ciddi teklifler geldi. Almanya’dan da görüştüğümüz kulüpler vardı. Ancak Bursaspor gibi iddialı bir takımda görev yapmak istiyorum. Ailemle bu şekilde karar verdik’ dedi.   SEVİNÇLİ VE GURURLUYUM   İrfan Buz, geçen sezon şans verdiği Ozan Tufan ve kaleci Harun Tekin ile de gurur duyduğunu söyledi. Genç çalıştırıcı, ‘Biz her iki oyuncumuzun da üzerinde çok durduk. Sevinçliyim ve gururluyum bu konuda. Ozan, A Milli takıma kadar yükseldi. Onlara şans vermek kolay değil. Biz 34 puandaydık, kritik bir süreçteydik ve arkadaşlarımızı sahaya sürdük. Bizim için riskti ancak oyuncularımıza güvendik. Onlarda bizim güvenimizi boşa çıkarmadı’ diye konuştu.   Olay

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu