Bu takım çıktığında siz de gelmeyin!

Bursaspor tarihinde 2. Kez kümeye düşme durumunu yaşadı. Herkes gibi bir çok camiaya da bu durum tabi ki acı verdi. Onlar da “Kos koca Bursaspor düştüyse biz de düşeriz” korkusuyla transfere, dolayısıyla borç yükü altına girdi.

Bizim de yaptığımız en büyük hatalardan birisi de bu değimliydi zaten? Şampiyonluk yaşadık diye aynı başarılara ulaşmak adına birbirinden basiretsiz futbolcuları doldurup kümeye düşmedik mi? Neyse bunlar artık geçti günümüze odaklanmalıyız.

ÇOK SÖZ VAR SÖYLENECEK

Çok söz var söylenecek. Mesela günler öncesinden Özlüce’de uğurlama yapılacak sloganları atıldı her yerde ama maalesef gelen kişi sayısı 200! Daha sonra Sms kampanyası yapıldı. Hatta bu işe koşturduk diye bize bile “Çorbacı” yazanlar oldu. Zaten bizim bu halde olmamızın sebeplerinden birisi de bu değimli? İyi bir şey yapanın önünü nasıl keserim? Bunu da sineye çektik. Sezonun ilk maçı ve stadyumda 9 bin civarı taraftar. Olsun inananlar geldi, cezalılar da vardı ancak kabul edemediğim bir durum vardı ki bu gerçekten acı vericiydi. Bursaspor basını da kümeye düştü. Evet aylarca, yıllarca herkesi eleştiren bizler de kümeye düştük. Bazı kurumlar hiç gelmedi, bazıları ise gelse de maalesef maçı takip etmedi. Hatta bazı ajansların genel müdürlükleri “Maç sonu açıklaması vermeyin. Bu lig İstanbul’u ilgilendirmiyor” diye personeline mesaj geçti.

Ben de şimdi soruyorum o zaman. Şampiyon olduğumuz sene, şampiyonlar ligi maçlarına o İstanbul’da ki çok bilmiş müdürler “Basın akreditasyonu için kavgalar etmedi mi? Senelerce Bursaspor üzerinden prim yapıp bir yerlere gelmediler mi? Peki Bursa Bölge’de bulunanlar Bursaspor dışında spor anlamında ne haberi yapacak? Ayrıca Bursaspor bir alt lige düşse de Türkiye’nin en büyük şehir kulübü değil mi? Siz artık yerel medyanın yaptığı haberleri takla attırıp kullanmak, amatör spor kulüplerinden para alıp haber yapmaktan vazgeçin de bir an önce özünüze dönün. Bursa’da Bursaspor olmadan hiçbir gazete de, ajans’da takip edilmez. Bunu bilesiniz… İyi günler geçti tabi. Gönül verdiğiniz o büyütülmüşler maalesef Bursa’ya gelmeyecek bu sene. Dolayısıyla maç takibi yapmanıza da gerek yok. Siz de haklısınız. Ama bu takım çıktığında da bir zahmet gelmeyin.

46 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Teksas1616 yorumuna yanıt olarak

   Yarın tahta açıldı açıldı açılmadı bir sonraki gün 30 ağustos zafer bayramı tatili nasıl olacak aklım ermiyor ! Pazar günü de maç var bu durumda yarın tahtanın açıldığı haberlerini görmemiz gerekiyor yeni transferlerin de bir an önce resmi sözleşmeyi imzalamaları gerekiyor ! Zaman tükendi…

   3
   1
  2. @Teksas1616 yorumuna yanıt olarak

   günaydın fatih akkuş bey.
   burada belki 50 defa yazmışımdır.
   BİR KULÜBÜ KULÜP YAPAN, ”TARAFTAR-MEDYA-YÖNETİM” ÜÇLÜ SAC AYAĞIDIR. MAALESEF BU SAC AYAĞINI HİÇ BİRİ BURSA DA YERE SAĞLAM OTURMUYOR. EĞER BİR SORUMLU ARANIYORSA BUNLAR YÜZDELERİ İLE ŞÖYLEDİR.
   a- % 50 YEREL MEDYA. (ALGI GÜCÜ İLE)
   b- % 40 TARAFTAR (MEDYANIN PEŞİNE TAKILARAK)
   c- % 10 YÖNETİMLER. (MEDYA VE TARAFTAR BASKISINA BOYU EĞEREK)
   aslına gelen futbolcular basiretsiz değillerdi. basiretsiz medya ve taraftarlar tarafından çöpe döndürüldüler…

   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    sen şimdi ali ay zamanındaki yapılan onca transferim kaliteli olduğunu mu iddia ediyorsun sana abartmadan söylüyorum yüzde 90 ı çöp transferdi. Çöplere paralarıda öndenmedi ve düştük. Fazla kurcalayıp edebiyat yapmaya gerek yok ali ay’ ın ve şakşakçılarının ….

    1
    2
  3. @Teksas1616 yorumuna yanıt olarak

   Bu sene büyütülmüşler Bursa ya 2 şer defa gelecekler. Olaya sadece futboldan bakmayın.
   Belediye ismini önce kulüp içinden, sonra tribünden ve en sonda stadın isminden indirin, o zaman görürsünüz stadın neden dolmadığını.
   Bu şehir artık bu belediyeye para yedirmez.

   3
   1
  4. @Teksas1616 yorumuna yanıt olarak

   Selçuk Şahin Özer hurmacı Olcan adın torje Ömer Şişmanoğlu bence yapılacak transferler bu kalitede tecrübesi kariyeri olan gençlere abilik yapacak aynı zamanda gençlerinde onlarla oynamaktan zevk alıp kariyerine kalitesine saygı duyacağı isimler olmalı.diğer adı geçenlere bence gerek bile yok.kadro:ataberk(canberk)İsmail(shehu)Sedat,rüştü(shehu,Enes kayar,Furkan Özcan)lato(onur)Selçuk(jani)shehu(ramazan)Özer(Emirhan)Olcan(Burak)torje(Burak)Ömer(Kubilay,Ali Akman)

  5. @Teksas1616 yorumuna yanıt olarak

   Yazının boşluğu imla hatalarından belli oluyor.İsiniz düşünce yalvarıp yakarirsaniz size bu cümleleri tokat gibi yapistirirlar.Yazan arkadaş genç herhalde.Bir ateşle yazmış ama kalem kötü.Populist söylemlerle bir yere kadar varirsiniz.Turkiyenin en büyük şehir kulubu diye bahsettiği takımımıza bir allahin kulu sahip çıkmadı hatırlatırım.Boyle büyük kulüp olacaksa kalsın…

   11
   10
   1. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

    bursa adana gibi şehirlerin süperligde takimi yok nedeni yanlis ustune yanliş istikrar yok mutavazi kadrosuyla bursa ertugrulu getirip sampiyon oldu acemi bir takimla senol hoca bursada harikalar yaratti dogruyu yaparsan başari gelitor

   2. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

    Sende takıla takıla imla hatasına mı takıldın? Evet genç ve tanırım ama emin ol gazeteciyim diyenlere 5 basar. Deplasman iç saha hala kovalar. Polise, güvenliğe hala karşı koyar ama malum işte imla hatasıyla yazılar yazar buda onun ayıbı ?

 1. Güzel yazı olmuş tebrik ediyorum Fatih Akkuş’u. İşin açıkçası neredeyse tüm maçlarına gittiğim şehrimin takımı hak ettiği yer olan Süper Lig’e çıksın , şampiyon olduğumuz dönem ve niceleri gibi , büyütülmüş istanbul takımları ve bu takımların yalakaları bazı anadolu takımlarına bela olup titretmeye devam edelim de bir maçına gitmemeye bile razıyım. Bıkmak yok.

  46
  4
   1. @Bursaspprr yorumuna yanıt olarak

    BAĞIRA BAĞIRA TAKIMI DÜŞÜRDÜNÜZ.(pardon bağirmayarak 3 maymunu oynadınız 3 yıl)SONRA ÇORBACI DEDİK DİYE KIZIYONUZ 1060 IN HEPSİ ÇORBAÇI.

   2. @Bursaspprr yorumuna yanıt olarak

    Agam ikiye bölmelik bi pozisyon yok. Formasını almayan cezası olmayıp maça gelmeyenler kısaca takım düştü diye küsenlere gerek yok. Koskaca şehirde 8 bin kişi geldi ayıptır. Benim sevdam lige, alınan topçulara değil benim sevdam armaya,renklere.

    25
    1
 2. Doğru yazmışsın . Bizim şuan ki durumumuz aslında bir elek görevi görmekte ne kadar çıkarcı riyakar sözde dost özde düşman varsa artık bizden umudu kesip o elekten geçemeyecekler. Üstte kalanları at çöpe gitsin.

  34
  2
  1. @16spor yorumuna yanıt olarak

   Orduluyum. İstanbul’ da yaşıyorum. Bursa ile bir bağım yok ama BURSASPOR’a sempati duyuyorum. Küme düşünce çok üzüldüm. Bursaspor Süper Lig ‘ de her sene Avrupa’ ya oynamaya hak ediyor.

   50
   2
 3. Gelseler neler Yazdıkların larını çok iyi biliyoruz. . Muhteşem taraftarı görüyorlar muhteşem şow larıda görüyorlar …Neler yazıyorlar biliyoruz hep …..Yok tuvaletler kötü yok yok ulaşım çok zor. ..Vs vs. Gelmeyin gelipte yalan haberler yazmayın algı operasyonu yapmayın. … Ama hata bizlerde onların yalan dolan yazılarını okuyup onlara prim veriyoruz. .BURSASPOR YALAN DOLAN İLE ŞİKE ŞAİBE İLE ŞAMPİYON OLMADIK …..ALIN TERİMİZ LE BİLEĞİMİZİN HAKKI İLE ŞAMPİYON OLDUK. ….YİNE ÖYLE OLACAĞIZ. …BEKLEYİN AZ KALDI. …..

  30
  4
 4. Bursasporun düşmesine sebep daha başarılı olma adına yapılan transferler değildi maalesef. Sıkıntı soyguncu zihniyetli yönetimlerdeydi. Sadece Volkan, Ozan, Serdar, Şener, Fernandao transferleri ile 26 milyon euro para kazandık. yerlerine daha iyisi alındımı hayır. Bakambu gibi bir yıldız çıkardık onu da 8 milyon euroya sattık. Süper ligde adam gibi 3-4 oyuncu alıp kalanları alt yapıdan oynatsak da bu takım düşmez başarılı olurdu. Recep Bölükbaşı bu kadar gelire rağmen kulubü 250 milyon euro borca soktu. Ama yine de iyi transferler yaptı. Frey, Aziz Behich, Bakambu, Dzusdazsk aklıma gelenler. Ancak plansız programsız kendine çıkar sağlama adına yapıldığı için sadece takım borçlandırıldı. Ali Ay tam bir haydut çıktı hangi güç çıkardı meydana ama kim çıkardıysa Bursasporu ve Bursayı bu kadar aşağılamazdı. Hem oyuncu kalitesini düşürdü. Hem 250 Milyon olan borcu 550 Milyona çıkardı. kulubün tüm mallarını sattı. Hatta üstüna yaptı. Borç kapatacağım diye kredi çekti. Üç sene aşağılarda sürünen bir takım tabi onu seçen basiretsizlerde hala bu kulupte onu savundukları gibi defolup gitsinler. Biz alt yapıdan ve bir kaç kaliteli oyuncu ile yine çıkarız. Ama bu hırsız uğursuz zihniyetten kurtulmadıkça geleceğimiz yer burası. Maalesef yönetici kalitemiz, taraftar profilimiz ve kongre üyelerimiz bizi bu duruma düşürüyor. Herkes Teksasa laf ediyor ama herkes yalakalık yaparken Aydedeye Selimden başka kongrede bağıran olmadı. Ve adamın üzerine yürüdü karektersizler.

  12
  1
  1. @İsmail Fanatik yorumuna yanıt olarak

   sayın Bursasporlular Geçmişi lütfen unutmayalım ve Türk futbolunda temizlenmesi gereken ,düzenlenmesi gereken bir çok şey var aslında bunları futbolun içinde olan bir çok kesim de biliyor nedir bunlar
   1-futbol kulüpleri kanarya sevenler derneğinin yönetmeliğine göre yönetiliyor (AŞ olanlar da ve bizde Kamu yaraına dernek olduğumuz için biraz farklılar var)
   2-futbolcuların menejerleri ;Metin Kormaz ın Türk futbolunda 700 e yakın profesyönel futbolcunun menejerliğini yapıyor bugün olduğu gibi istedikleri kulübe istedikleri etkiyi yaparlar mı bence yaparlar şu an Metin Korkmaz ın Bursaspor a önemli maddi katkı yaptığı söyleniyor
   3-Teknik direktörler menejerler ile çalışıyor pek çoğu komisyon alıyor

 5. Tahta yine gümledi sanirim.. acilmiycak bu tahta.. beklemesin kimse.. mevcut kadroyla düşmemeye oynuycaz.. yazık ediyorlar bursaspora

  8
  3
 6. Ya kabak tadi verdi bu istanbul medyası ajitasyonu bak işine düşenin dostu olmaz..oyun olarak yönetim olarak bir başarı koy ortaya yine gelirler amma ezik edebiyatı yapmati seven var bu camiada

  6
  10
 7. Herkes den hesabını soracağız bir bir Bursaspor u bu hallere getirenlere, şimdilik susuyoruz içimize attık herkes dolu sinirli ,sessizce koskoca şehir olarak gidiyoruz engebeli yollardan ışıksız yollardan ama unutulmasın hepsinin hesabını soracak bu camia…Bursaspor var oldukca sizler kahrolacaksınız…

 8. Karnı ac olan Bursaspora Baskan oluyor ne güzel dünya sonra götürüyor malı iki rekat namaz dan sonra aklanıyor siyasi destekle,

 9. BİR SÖYLE BİR OLAY VAR GEÇEN YIL AKREDATİSYONYAPAN GAZETECİ GEÇEN YIL 250 İKEN BU YIL 80 DÜŞMÜŞ.gelmeyen gazatecide çok

 10. herzaman sölüyoruz o enes kuleden inmedikçe. selim gitmedikçe. tunçbilekler dukalar onlar bunlar oldukça bu millet atık stada gelmez.millet bıktı bu kan emicilerden. bursaspora zarar verenlerden.
  trıbun desen tribun olmuyor saçma sapan besteler . yıllardır hep aynı şeyler sölettırırlırmı yaww….egme başını öne ,yumrugu sıkın,3.lü canım feda.şimdide bitane saçma sapan bi beste türedi babamın omzunda gelmişt,ik biz sana , bu besteden gırtlagını yırtsan ses çıkmaz.inadınamı yapılıopr bu sessiz besteler.
  ruh gbi stad ,canlılık yok napma gelsin bu insanalr.mıy mıy besteler

 11. Yeni başkan güvensizlikle geldi ve bursasporlular 2 ye bölündü biz değilmişiz dik dur eğilme nasıl geçti 50 sene diyen ben @mesutmestan yüzünden böyle oldugunu düşünüyorum kimse takıma küsmüş değil sahte ve iddiasız geliyor sözlerini dağa başta tutmadığı için sorun bu birde ağ var bu kulup te o gönül kırıklarının alınması lazım işten ayrılan personel kalan personel maaş tazminat tedarikçiler hak var

  1
  1
 12. Basın akreditasyon sayısı için bir şey diyemem sonuna kadar haklı yazıda ancak sosyal medyada bu maça gelmeyenler ve gelenler gibi bir ayrıma gidiliyor kimin haddine? Kendi işimi yapıyorum her cumartesi-pazar özellikle daha çok çalışıyorum kırk yılda bir maça gelebiliyorum ona rağmen 17-18 senedir her sene kombinemi formamı her şeyimi alıyorum kimin ne haddine Akhisar maçına çalıştığım için gelemediğimden benim Bursasporluğumu sorgulamak. Bu densizler iyice azıttı, en büyük Bursasporlu bunlar. Maç öncesi içip içip maçta olay çıkartıp, piskopatlar gibi sağa sola saldırmayı en büyük Bursasporluluk olarak gören beyinsizler var, Allah Bursaspor’u bu beyinsizlerin eline düşürmesin inşallah…….

 13. kardeşim basın ile ilgili yazdıklarına katılıyorum.
  sadece taraftar kendi içinde, saygılı ve sevgi dolu olsun, birbirine ve takıma zarar vermesin. Ben çok iyi biliyorum, 2009-2010 sezon açılış maçı manisaspor ile yaklaşık 3000 taraftar önünde yapıldı. Lig bittiğinde stad dolu, dışarısı dolu ve takım şampiyon idi.
  iyi akşamlar…

 14. yoksa bir önceki yöneticilerden kopya mı cektiniz son güne sokup işi yokuşa sürüp taklaya getirip sizin de onlar gibi transfer yapma isteyiniz mi kayboldu hikaye cuk diye oturuyor yerine bire bir birazda söz verip yerine getirmeyenlerin sucu yok mu bu işte ne yazacak gazeteci son günler transfer yok okuycu ne okuyacak boş işleri mi boşversenize top yekün batık

 15. Bursaspor başkanlığına aday olacak kisilere kıstas konulmalı 1 Hırsız olmayacak 2.Dindar kisvesi altında Kulübü hortumlamayacak,3.Belediye başkanından emir almayacak,zor ama imkansız degil

 16. ahh ahh diye başlayayım sözlerime hep sıkalım atalım tutalım yazalım çizelim imkanlar doğrultusunda bir şeyler yapmaya çalışan
  klişelere verip veriştirelim kulübün ekonomisi belli burada ona buna olumsuz yazılar ile biz taraftarlar ve BURSA SPOR hiç bir zaman bir yere varamayız ben bunu anladım birlik olma yolunda doğru yoldayız devam edelim

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu