Bu para nereye gitti açıklama yapsınlar!

5 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da başkanlığa yeniden aday olan mevcut başkan Erkan Kamat, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Aşağı yukarı 170 milyon Dolar civarında bir varlıktan bugün bu hale geldiğini söyleyen Kamat, “Burada en çok paraların gittiği noktalar yabancı futbolcular ve yabancı hoca transferleri. Aynı mevkiye 3 oyuncu alınmış, böyle transfer politikası mı olur? Göndermek için para harcanmış, futbolcu geliş gidiş zararları, değerli futbolcularımızdan kazananlar yok olmuş. 570 milyon TL borç var. 152 dosya var. Göreve geldiğimizde tüm maaşları ödedik, Mesut Mestan kayıtlarında 87 milyon TL para kasaya girmiş deniliyordu, 103 milyon TL para girmiş. Personellere ödenmemiş, doğalgaza 830 milyon TL ödenmemiş, 3 milyon TL elektriğe ödenmemiş. Bu para nereye gitti açıklama yapsınlar. Sezonu en verimli şekilde finanse edelim diye geldik, kendilerini borçlandırmışlar. Bir dilekçe yazın kulübe alın. Mestan’ın evrakları var 5 milyon 320 bin TL çek yazdırmış kendisine, bankadan vurdurmuş resmiyete sokmuş alacaklı. 7 milyon 687 bin TL, Dolar, Euro, altın borçlandırmış kayıt burada. Çeki resmiyete sokuyorsun, istediğin zaman bu parayı tahsil edersin gelecekte demek. Hiçbir yöneticimin ve benim Bursaspor’dan alacağı yoktur. Bankaların faizi yıllık 18 milyon 896 bin TL. Federasyondan gelen para 18 milyon 40 bin TL, faizini bile karşılamamış. Bursaspor’un kuruluşu 1963.1963’ten sonra kulübün borçsuz geçirdiği bir sene varsa inceleyin, nedir biliyor musunuz? 2020/21 sezonu. Bizim sezonumuzda bir lira borçlanmadı bu kulüp, bir oyuncu da satmadı. Kendi yöneticilerimi alkışlamak istiyorum.” açıklamalarında bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ın, futbolcu ödemelerini gerçekleştirdiği belirten Kamat, kendilerine teşekkür etti.

“2 AHLAKSIZ ARKADAŞI ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

Futbolcuların bildirisine de değinen Kamat, “Atılan imzalarda başı çekenleri çok iyi biliyorum, bütün futbolcularla konuştum. İki arkadaşın dışında tüm futbolcuların söylediği biz bu maddeyi okumadık, imzalarımız kontrol edilsin dediler. Bunun öncülüğünü yapan 2 ahlaksız arkadaşı Allah’a havale ediyorum. Onları bu işe sokan arka plandaki arkadaşları biliyorum, sineye çektim. İstesem 10 kişiyi kadro dışı bırakabilirdim. 16-17 yaşındaki cahil çocuklar, başını çeken insanlara ayak uydurdular Bununla ilgili açıklama dahi yapmadım, yapsam orada futbol hayatını, yaşam tarzını bile değiştirebilecek 2 insan vardı, onu da söylemedim” dedi.

 

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Perihan Korkmaz yorumuna yanıt olarak

   Batıyoruz değil battık. Kırk haramiler kulübü yedi bitirdi. İşimiz Allah’a kaldı. O zaman olmuş bilelim. Güzel günler göreceğiz güneşli günler göreceğiz Allah’ın izniyle.

   5
   1
 1. Bu adamın gereksiz ve zamansiz açıklamasını okuduğum icin zaman kaybettim baska bişey değil. Sezon boyu aciklama yapmadi hak savunmadi şimdi aklınca baska secilirim belki diye icin onu bunu suclamis siyasetci gibi. Bu baskan musfettesine oy verenin aklından şüphe ederim.

  10
  3
  1. @Pmb18 yorumuna yanıt olarak

   Neymiş bunlarin zamaninda hic borçlanmamis. Bunu anlatıyor iş gibi.Ne yaptın ki para harcayacak diye sorarlar adama. Asgari ucret maaşı bile ödemedin bide borç yapsaydin

   7
   3
 2. Tek bir soru ya tek bir tane sadece. Bu kadar şeyi yapabilecektiniz de niye geçen sene yapmadınız. Tahtayı açarmışsınız da sizin getireceğiniz yabancıları kimse getiremezmiş. Mişmiş.. Geçen sene üstten de takım gelmemişken neden yapmadınız bunları sayın Kamat? Bu sene ne değişti? Size niye güvenelim? Daha personelin ve futbolcuların maaşını dahi ödeyememişken çıkıp onu yapacağız bunu yapacağız diyorsunuz. Bunları neden geçen sene yapmadınız? Tek bu soruya cevap verin eğer yüreğiniz varsa. Bu soruya cevap vermediğiniz müddetçe yalancısınız!

  6
  1
 3. Mesut Mestan’ın ve yönetiminin yaptığı hafif tabirle tefeciliktir. Başkan olarak geleceksin, reklamını yapacaksın üzerine kulübü döviz cinsinden borçlandırıp gideceksin. Eğer Bursasporu seviyorsan neden paranı tl ye çevirip tl olarak vermedin Mesut Mestan? Allahtan revamıdır zaten düşmüş ve çuvalla borcu olan kulübe gelip her sportif başarı yakalamamak hem döviz ile borçlandırmak? Mestan yazacak destan diyen şakşakçılar gelsin anlatsınlar burada. 500 tane nick değiştirip dün şakşak yaptıklarına bugün yuuuuh çekmekle olmaz bu işler. Yukarda allah var ne emin adanur a ne serdar acarhoroz a ne erkan kamat a zerre sempatim yok ve taraftarlar için olması gerekende budur. Sorgulayacağız, hesap soracağız, beceremiyorlarsa koltuktan alaşağı edeceğiz. Biz it değiliz kemikle doymayız biz timsahız kelle isteriz. Buraya gelen başkanlar bizimle dalga geçmeye çalışmadan önce 40 kere düşünecek. Teksas öncülüğünde diğer taraftar grupları başkan ayağına gitmeyecek. Başkan gelecek periyodik olarak hesabı dökecek masaya. Yok ben yapmam diyorlarsa hiç aday olmasınlar. Adam gibi vuruştuk adam gibi düştük deriz en azından. Böyle tokatçılara kendimizi tokatlattırdık rezil kepaze olduk düştük demeyiz.

 4. ISTESE 15 16 FUTBOLCUYU KADRODISI BIRAKABILIRMIS
  BURSA SPORU KENDI MALI SANIYOR GALIBA
  300BIN AVRO TATLI GELDI DAHA 300 500BIN AVROLAR CALMAK ICIN ADAY OLDU
  OLURDA SECILIRSE YALNISLIKLA
  VAY BURSAYA VAY BURSA SPORA

  6
  2
 5. En iyi aday yine Erkan kamat gibi en azından belgelerle açıklama yapıyor. Yapamayacaksam söz vermem diyor

  3
  12
 6. Biri şu eski başkanlarla görüşüp kendileriyle ilgili borç durumunu bağış imzalarını alıp ilgili yere sunsun bu kulübü seviyosalar ve içlerinde azıcık Bursaspor sevgisi varsa bağışladık desinler ve kulüp süper lige çıkıncada vazgeçtik ve hersene 4 te birini istesinler illa isteyenler herkes hakkınızda çalıp çırptılar diyo üstünüzden bunu atın insan en son yaptığıyla değerlendirilirmiş bu kulübün belini büküyo borçlu oluşu bu şekil yaparsanız paranızı 100’de100 alma ümidiniz var öteki türlü rüyanızda alırsınız

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu