Bu nasıl adalet?

Geçen sezon Fenerbahçe'nin Devler Ligi'nden men edilmesinin ardından Timsah'ın Şampiyonlar Ligi kapısı kapanmıştı. Yeşil Beyazlılar'ın bu yıl da sezonu 15 gün geç açma şansı elinden alındı.

3 Temmuz'dan bu yana devam eden şike sürecinde en temiz takım olarak ön plana çıkan Bursaspor, geçen sezon Şampiyonlar Ligi, bu yıl da Avrupa Ligi yolunda hakkı yeniyor. Fenerbahçe'nin Avrupa'dan men edilmesinin ardından Trabzonspor Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılmıştı. Yeşil Beyazlı camia Bursaspor'un Devler Ligi'nde ön eleme oynamasını beklerken, UEFA'dan ve TFF'den 'ret' yanıtı gelmişti. Sezon başında bu olayı yaşayan Bursaspor'a bu yıl da TFF'nin Süper Final statüsündeki karışıklığı engel oldu.

15 GÜN ERKEN AÇACAK Timsah, Türkiye Kupası'nda finale çıktı diye play-offlar finali oynama hakkını kaybetti. Kupa finalini de kaybeden Yeşil Beyazlı takım, Avrupa Ligi'nde 3 ön eleme oynayacak. Ancak play-offlar finali oynansaydı Bursaspor Beşiktaş ile maç yapacak ve kazanması halinde 2 ön eleme oynama hakkı elde edecekti. Timsah geçen yılki hak yenmesinin ardından bu sene de statüdeki karışıklık sebebiyle sezonu 15 gün erken açmak zorunda kalacak.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu