Bu kulüpten yabancı almam

Hadi kendimi geçtim siz herhangi bir spor kulübü başkanı olsanız kadromuzdaki hangi yabancı futbolcuyu bonservis bedeli ödeyerek transfer edersiniz? Elalem elindeki Güney Amerika'lı futbolcuları kovmaya çalışırken bizim hala ısrarla yabancı transferini bu bölgeden yapıyor olmamız gerçekten düşündürücü. Bu takıma yapılmak istenen Güney Amerika aşısı tutmuyor bu neden anlaşılamıyor gerçekten merak ediyorum. Lig tarihimiz boyunca bana bir tane çok iyi Güney Amerikalı futbolcumuzu söylermisiniz? Neden transfer konusunda coğrafi konum benzerliğimiz yüzünden Balkanlara yönelinmiyor ? Antep'in transferin son gününde transferini gerçekleştirdiği Popov için eski kalecimiz Gançev'le görüşülse referans vermeyecekmiydi? Birde kötü oynayan futbolcular için her maç sonu yöneticiler tarafından yapılan çok garipsediğim açıklamalar yapılıyor. Futbolcunun tam olarak hazır olmadığı ilerleyen haftalarda tam randımanla oynayacağından bahsedilir genelde. Ancak takımla sezon başı kampına katılan, ligte 6 hafta geçmesine rağmen hala istenilen seviyeye gelemeyen futbolcuda sorun aranmaz nedense. Futbolcu her yerde futbolcudur ilk geldiğinde belki de tam kapasite oynayamaz ama maç içerisinde yaptığı hareketler ve takıma katkısı ile ben bu kadroda yer bulurum mesajını verir.

 

Tüm bunlara rağmen özellikle geçen yıl yabancı transferindeki karavanaya rağmen şampiyon olmamız gerçekten çok büyük başarı. Ne varsa yine eskilerde var onlarda olmasa halimiz nice olur düşünemiyorum artık.

 

Yabancı transferindeki tutarsızlığı birçoğunuz maddiyatsızlığa yada transfer bütçesi için ayrılan rakamın günümüz şartları için yetersiz oluşuna bağlayacaksınız. Ama ben buna katılmıyorum çünkü ben elimdeki mevcut rakamla 5 tane kalitesiz yabancı alacağıma 2 tane takıma direkt katkı koyacak futbolcu transferi gerçekleştir hiç değilse bu futbolcuları 1-2 sene sonra istediğim bedelle satar hemde kulübe maddi kaynak sağlamış olurum.

 

Yabancı transferini gerçekleştirenlere sormak istiyorum?

 

İvan Ergiç'in Bekir Ozan'dan fazlası ne?

 

Steinart'ın Eren Albayrak'tan fazlası ne?

 

Nunez'in Muhammet Demir'den fazlası ne?

 

İnsua'nın Volkan Şen'den fazlası ne?

 

Bu soruları daha da çoğaltabilirim ancak bir Bursaspor sevdalısı olarak ilk önce bu yönelttiğim soruların cevabını almak istiyorum. Birde eğer Milli Takım kurmayları Türk futbolunun biraz olsun ilerlemesini istiyorlarsa böylesine kalitesiz yabancı futbolcuların transferlerini engelleyeyip onlara verilecek bu fahiş bedellerin hiç değilse alt yapı için kullanılmasını sağlayayıp Türk futbolunun yeni yetenekler kazanmasına vesile olabilirler.

 

Not: Pablo Martin Batalla'yı bu değerlendirmenin dışında tuttuğumu özellikle bilmenizi istiyorum.

 

 

Hüseyin Avcı

 

Bursasporluyuz.net

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu