Bu kulüp yine Recep Günay ve avanelerine kalır!

Olay Medya Yazarı Ertan Erkuvvet’in köşe yazısıdır.

Bursaspor’da ligde kalma umutları giderek tükenince gözler mayıs ayındaki kongreye çevrildi.

Başkan Sinan Bür geçen akşam katıldığı 224 Bursa ve Bursaspor Gönüllüleri Derneği’nin düzenlediği iftar organizasyonunda tarihleri de 18-26 Mayıs olarak açıkladı.

Genel Sekreter Erkan Öncel de geçici bir yönetim olmadıklarını belirterek, yeniden aday olacaklarının sinyalini verdi. Öncel ilk hedeflerinin transfer tahtasını açmak olduğunu yineleyerek çalışmalarının sürdüğünü de belirtti.

Bu konu hakkında görüşümüzü bir çok kez belirttik; Bursaspor’un içinde bulunduğu bataklıktan çıkabilmesi için ciddi bir ekonomik desteğe, bunu sağlayabilmek için de konsorsiyuma ihtiyaç var.

Bu pek tabii ki de mevcut yönetimin idaresindede olabilir. Buna karar verecek olan da Bursaspor genel kuruludur.

Burada önemli olan yönetimin genel kurula somut verilerle, projelerle gelmesidir. Herkesi ikna edebilecek kısa, orta ve uzun vadeli planlar çok net bir şekilde ortaya konmalı ki birliktelik sağlanabilsin.

Artık bu kulübün kutuplaşmaya değil tek vücut olmaya ihtiyacı var.

Şunu artık tüm Bursa çok iyi idrak etmeli: Yeşil beyazlı kulüp amatörlüğe inmenin eşiğine geldi.

Gelecek sezon da benzer hatalar yapılır ve kadro yine yeterli görülürse dillendirmeye bile korktuğumuz bu durum bir tokat gibi yüzümüzde patlar.

Kadro yeterliliğinden bahsetmişken şöyle sezon başına bir dönmek lazım.

Herkes Bursaspor küme düşer diyor. Kimse kusura bakmasın, Bursaspor küme düşmez bu sene. Diğer takımlar amatörden seçme yapıyor” diyenler, “Paralı başkanlar geldi de ne oldu, biraz da biz yönetelim. Bizim kadar Bursaspor’u seven yok” diyerek koltuğa yapışanlar şimdi ne düşünüyorlar acaba.

Siz bakmayın bu kadronun 2. Lig’de play-off oynayacak güce sahip olduğunu söyleyenlere bu kadro hele ki 1-2 isim daha eksilirse, takviye olmadan 3. Lig’i de teğet geçer!

Sezon başından bu yana yapılan saçma sapan işlere, kulübü tüm Türkiye’ye rezil edenlere ses çıkarmayıp, sanki tek suçluymuş gibi Ümit Şengül’ü istifaya davet eden “Recep Günay kalsaydı bu takım düşmezdi”ciler neyin peşindeler peki.

Sanıyorlar mı ki bu kulüp yine Recep Günay ve avanelerine kalır.

Bu camia o hatayı iki kez yaptı.

Bir kez daha yaparsa zaten dükkanı kapatıp gidelim.

Böyle bir kulübe üye olmaktan utanan’ Recep Günay’ın Bursaspor üyeliğinden istifa ettiğini de unutmayalım! Tabii sonradan caymadıysa!

Bu kulübün şimdi bolca paraya ve huzuraihtiyacı var.

Artık çıkar peşinde değil, Bursaspor’un peşinde koşanların zamanı gelmeli.

Artık Bursaspor’dan geçinmeyi değil, Bursaspor’u güçlendirmeyi düşünenler görev almalı.

Şunun adamı, bunun adamı değil Bursaspor’un adamları taşın altına gövdesini koymalı.

Bu kent bunu başaracak oluşumu ortaya çıkaramıyorsa da yazıklar olsun!

34 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Merhum yazıcıdan sonraki tüm başkanların kulupteki başkan sıfatıyla asilan resimlerini kaldıralım zaten kulüp sayelerinde dibi gördü o resimlerde olmayı versin…

  50
  2
  1. @celiktenyilmaz1 yorumuna yanıt olarak

   Kaldırın gitsin, ne bu ya.

   Tek gerçek var , rahmetli yazıcı. Rahmetli yazıcıdan sonra gelen hepisini cizin Bursasporumuzdan . Aklımda kalan en kötülük yapan Ali Ay, ve Şenol Güneşi yollayan.
   Bunlar BURSAMı tam bitirip batıranlar!!

   4
   1
 2. Sayın yazar Recep Günaymı düşürdü Bursaspor’u bu duruma.Düşürenleride bi yazda bizde okuyalım.Ben düşürenleri ve de Bursasporun gayrimenküllerine üstüne geçirenleri yazayım.Recep Bölükbaşı Ali Ay ilk başkanlığında son maçta kümede kaldı ikinci başkanlığında 1060 kongre üyesinin oylarıyla küme düşürdü birde Bursaspor’un her yere borçlandırdı.Sonra Mesut Mestan Emin Adanur Hayrettin Gülgüler ekürisi vede Faruk Banaz yönetimi tarafından bir lig daha düştük.Sayın Yazar kardeş suçu Recep Günay’a değil ondan öncekileride yazda yeni nesil öğrensin.Benim yaşım Bursaspor’a aynı yaklaşık 53senedir tribünlerdeyim.

  38
  32
  1. @Cebelli 1963 yorumuna yanıt olarak

   55 senedir Bursasporluymusun ama bi bk bildiğin yok. Takım Süper Lig 5. Ci olarak Recep Bölükbaşı zorla istifaya zorlandı . Ligin en iyi futbolu oynanıyordu. U 19 dan 9 genç profesyonel imza attı. 11 farklı milli takım futbolcuları Bursasporda oynuyordu. Sahalar 2 iken 3.cu saha yapıldı. En iyi transferler yapıldı.ligin en centilmen takımi seçildi. Futbolda zevk vardı . Zorla istifaya zorlandı. Ali ay geldi attı tuttu öyle yapicam böyle yapicam borç batağına soktu takımı. Bu takımı Ali ay ve seçenler düşürdü. Ondan sonra gelenler ne yapsin. Saygılarımla.

   7
   18
   1. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

    Sevgili Bursasporlular o şunu bu bunu yaptı diye diye internetten yorum yazarak birbirrimizin gazını alaraak birbirimizi suçluyarak günler geçer gider Bursasporlu isen yapacağın en güzel şey o formayı armayı taraftar olaaraak giyelim şehrimin sokaklarında sevdalı armaamız ile dolaşalım işe okula gidelim her Bursaasporlu her gün formaasını giyse şehir ne güzel olur mesele şampiyon olduğunda formaa giymek değil bu kötü gündee giymek önemli herkese laf yetiştireceğimize her Bursasporluyum diyen formasını giysin yani ben BURSASPORLUYUM diyebilmek önemli

    3
    1
    1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

     Eski Bursasporlu renkdaşım senin yazdığın gibi giydim Bursspor montumu dolaşıyorum.Lig düştük diye Bursalı Bursasporluluğumuzu bitirmiyelim bu günlerde gelip geçer yeterki birlik olalım.

     2
     1
   2. @Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

    Sen çokbi bokmu biliyorsun Şenol Güneş niye gitti takımdan Bakambuyu Fernandayu Şeneri Volkanı bu topçuları Cebellimi 1963 mü sattı son 10 senede 40 küsür Euro transfer parası kazanıldı nerede bu paralar birde Bursaspor’un mal varlıkları kimlere peşkeş çekildi.Sende kaç senelik Bursaspor’u olduğunda yazda bizde sana başka türlü hitap edeyim.Desteklediğin Recep Bölükbaşı Bursa’da Kayserispor’dan 4 gol yiyince istifa etti bak o maçı bile hatırlıyorum.

    7
    2
    1. @Cebelli 1963 yorumuna yanıt olarak

     Benim yaşım 67 sen daha babanın portakallarindayken Bursasporluyduk. Bakambu 1.800 milyon alındı. 7.5 milyon Euro satıldı. Yani 25 trilyon TL. Karla, Volkan oynmaak istemedi 2,5 milyon satıldı.suan nerede, İbrahim yazıcı değerinde ceketimi bile satarım derdi. Sen ne alnlarsin. Peşkeş çekilen bişey olsaydı, 2 kere soruşturma açıldı aklandı. Sen kimsin hüküm veriyorsun . Senin gibiler takımı düşürdü. Herşeye herkese küfür ede ede takıma sahip çıkma olmadı. Boş yapma algı yapma ..

     1
     1
  2. @Cebelli 1963 yorumuna yanıt olarak

   Sen yazarmisin ,yalakamisin
   Takimi superligden
   Tff 1 ligden kim düşürdü
   Takimi buraya getiren lere değilde Recep Günay a laf edecek kadar adamsin . O kadar yazarsin. Utanmadan da onu başlik atacsk kadar zavallisin. Dogrulari yazin dogrulari. Siz dogrulari ,çalanlari yazmadıginiz icin Recep Gunaydan çok daha suçlusunuz

   8
   6
  3. @Cebelli 1963 yorumuna yanıt olarak

   Ulan bi öğrnmişiniz, Recep Günay mı düşürdü bu kulübü bu hale?
   Peki o zaman ben de soruyorum, Sinan Bürmü düşürdü bu kulübü bu hale?
   Aynı Akepe taktiği uygulayıp, Sinan Bür’ü vatan haini gibi gösteriyor ve Ali Ay’ın dosyalarını temizlemeye geldi falan diye adama iftira atılıyor. Aynı, Chp’nin Türkiye’yi PKK’ya peşkeş çekeceğini söylemek gibi alçakça bir yalan.
   Neymiş, Sinan Bür Ali Ay’ın adamıymış. Lan siz Sinan Bür’ün ne kadar onurlu, ahlaklı bir insan, ve bu kulüp için gelmiş geçmiş ne büyük kaptan olduğunu biliyo musunuz.
   Ali Ay kim amk? Alt tarafı sadece parası olan, bi şekilde zengin olmuş, ama Bursaspor’un B’sinden bile haberi olmayan bi adam. Eğer konu Bursaspor ise Ali Ay Sinan Bür’ün adamı olabilir. Sinan Bür Ali Ay’ın adamı olamaz. Bunu böyle bilin, Bursaspor hafızası olmayan o taş kafanıza iyi yazın.

   8
   16
   1. @Hisarlı yorumuna yanıt olarak

    Hisarlı önce yazdığım ilk yazı sana değil Bursasporluya olaçaktı.Şimdi senin yorumuna geleyim ben Sinan Bür kaptanımızı Dinamo Kiev maçındaki kaptanlığını dürüstlüğün Bursaspor’dan başka takımda oynamadığını Trabzonsporun Bursa’da nağmağlup ünvanını kaybettiği bir sıfır kazandığımız maçın gölünü kafayla kaleci Şenol Güneşe attığı gol hala hafızamda.Recep Günay diyorsun Günayı başkanlığa getirenleri sorgula niye o zaman Bursa’nın çok istediği Ali Ay gelmedi.Günay başkan olduktan sonra ortaya çıktı.

    3
    2
  4. @Cebelli 1963 yorumuna yanıt olarak

   Her dolandırıcı bir yana, ben gerçekten Recep günayın başkanlık yaptığı dönemin hafızamdan silinsin istiyorum. Bu takımı tuttuğum için en çok onun döneminde utandım. O ve onun avaneleri bir daha bu kulübün yanından geçmemeli. 3. ligte de desteklenir kulüp sorun değil eski günlere de dönülür ama o kalitesizlikteki insanlarla olamaz.

   11
   5
 3. Yazarcim Şengülü savunma hiç bir teknik adam eski başkana giydirmez bizim kizdigimiz nokta burası . Şengülün kapasitesini biliyoruz başarı da beklemiyoruz hatceyi de sevmiyoruz fakat eski Bursaspor başkanına atıp tutmak teknik adamın işi degildir . Lütfen konuyu saptırma Bursaspor’u iddaaci tayfa ile karıştırma

  26
  8
  1. @Enes yorumuna yanıt olarak

   Diyordularya internet çıktı ve herkezin 10-20 saniye hayatlarında bir izi kalıcak diye kimisi çöp gibi hayatlarını instagramda şahaneymiş gibi millete kendini satarak kimisi merdiven altında üretilen ilacı parfüm diye satarak kimi mayfayaların parasını kara parasını kendilerinmiş diye aklayarak kimi böyle satışı sıfıra yakın düşen gazetelerin fonlanmış online versiyonunda hayal yazılar yazarak ne diyeceksin bu yönetim bize Bursaspor için iyimiş onlar düşürmemişler ve tahtayı 4’cü kümede açacaklarmış kimi işte böyle boş haberi gerçekmiş gibi satarak ama gerçekler sonunda ortaya çıkıyor 2 milyar TL borç yok olan 42 milyon Euro net transfer geliri ama gazeteler bunu sanki hayalmiş gibi meteliksizleri haber yapıyorlar çünkü gözle görülmedi tv de balya balya çantalar içinde 16 ay taşınan paralar 1 milyar değerinde villalar görülse bile bazı kesimler yok canıııım o yapmaz öyle onun dadısının dadısını tanıyorum kebapçısı var demircisi var inşaat ustası kart visit basar kumaş basma yapar evet senelerdir hikayeler basıldı satıldı bizde 4’cü kümeye düştük yine genel kurul var verin oyunuzu bunlar yapmazmış diğerlerinin yaptığını 🤔

  2. @Enes yorumuna yanıt olarak

   Yaw bu yazarı Bursasorlu falan sanmayın. Uzun yıllar Olay medyada çalıştım. Bu Ertan Erkuvvet denen adamı çok iyi tanırım. Kendisi yıllarca spor sayfalarının dizaynını yapan sayfa sekreteri olarak bu şirkette çalıştı. Sonra Olay’da küçülmeye gidilip bir sürü insan ve köşe yazarı işten çıkarılınca, bu sayfa sekreterlerine Cavit Bey spor yazarlığı gömleği giydirdi. Ertan Erkuvvet hasta derecede Galatasaray’lıdır ve cep telefonunun müziği bile cincon marşı şeklinde çalar. Kime ne anlatıyonuz yaa

   9
   1
 4. Bir şirkette CEO değişimi olmuş. Eski CEO, çekmeceye üç mektup bırakmış ve yeni gelen CEO’ya işler kötü giderse tek tek bunları aç demiş.
  İlerleyen zamanlarda işler kötü gitmeye başlamış. CEO’nun aklına mektuplar gelmiş. İlk mektubu açmış. Mektupta “geçmişi suçla” yazıyormuş. Buna istinaden geçmişi suçlamış, enkaz devraldım, işte efendime söyleyeyim geçmişte şöyle idi cart curt derken bir zaman kazanmış. Fakat devamında işler yeniden kötüye gitmiş. İkinci mektubu da açmış ve mektupta “çevrendekileri suçla” yazıyormuş. Buna müteakip olarak ben iyiyim fakat çevrem kötü demeye başlamış ve yine süre kazanmış.
  Derken işler daha da kötüye gidince son çare üçüncü mektubu açmış ve mektupta şöyle yazıyormuş:
  “Sen de üç mektup yazmaya başla.”

  Recep Günay bırakıp gideli kaç ay oldu halen adamın adından prim yapan yazılar okuyoruz…

  12
  8
  1. @Burak’’ yorumuna yanıt olarak

   CEO giderken hareket alanı bırakaydı o zaman belki yeni CEO 3. mektubu açmazdı. Bu kulüp çok kötü yönetimler gördü, çok hırsızlara para kaptırdı, ancak ‘Benim gücüm yetmez ben de biliyorum’ diyerek koltuğa yapışanı, takımın bu haliyle küme düşeceğini bildiği halde hiçbir şey yapamamanın hazzını! yaşamadı… Bu ihanettir!

   2
   5
 5. sn. yazar,
  bu kulübün bolca paraya değil, plana, projeye, akla, mantığa, sabra, zamana, sıfırdan yapılanmaya, kurumsallığa ihtiyacı var.
  çünkü bu kulüp ağır hasta. öyle sizin sandığınız gibi üç maçta, üç ay da, hatta yılda iyileşip oynayıp-zıplayamaz. önüne gelene vurup-geçemez.

  bu kulübün, cüzdanı kalın başkana değil, bu şehirde bir karşılığı olan, güvenilir ve donanımlı başkana ihtiyacı var.
  sonuçta kimse teksas ve medya mutlu olsun diye parasını saçmaz.
  ama güvenilir bir başkan şehrin kaynaklarını kulübün kasasına çevirebilir.
  kimse durduk yerde ümit şengülü istfaya davet etmedi. olmadık vaatlerde bulunarak ve saçma-sapan konuşmalar yaparak kendi hocalığını kendi tartışmaya açtı.

  sonuç itibarıyla medya olarak siz. tribünler olarak da teksas bu anlayışta gittiğiniz sürece 2. bir İbrahim Yazıcı asla ve kata ortaya çıkmaz…

  10
  9
 6. Bu kulüp siyasete teslim olduğu gün bu gunlere düseceği belliydi birde bursaspor sevmeyen belediye baskanları kulüp üzerinde rand elde etti başkanları belediye başkanları şecti bu halkta taraftarda koyun gibi izledi bu kulüp ka pa an cak o kadar amatöre kadar inecek bilin alinur ilk is bu kulupten katlı otoparkı aldı bu adamı başkan sectiniz devam edin size boyle adamlar gerekli bursasporlu bursalı bozbey kazik batirdi sanki size alın size bu kulübün. Tek kurtuluşu bozbeydir

  9
  1
 7. Ya erkan mısın nesin boş boş konuşma. Hiç bir şey konuşmadan tahtayı açamayız dediniz paramız yok dediniz hiçbir şey söylemeden kongreyi aldınız. Onun da amacı belli. Hepiniz ali aydan indirdiniz paraları. Davalar başı boş bırakıldı. Herşey sizin için süper günlük gülistanlık. Takım küme düşünce de diyeceğiniz tek şey ” elimizden geleni yaptık ”. Hani diriliş sezonuydu ? Çöküş olarak mı değiştirdiniz şuan ? Ümit hoca sana gelirsek eğer , öyle kameraların karşısında ağlamakla olmuyor. Hani sen vakıfköydeki çocukları sen yetiştirmiştin oyuncuları çok iyi tanıyordun. Ligin bizden daha kötü ekibini yenince hemen havanız değişti….. Hiç birinizden bir şey olmaz…..

  8
  1
 8. Ey yavrum endamın yeter RECEP GÜNAY başkanım. adaylığını açıklada alem başkan görsün başkannn.
  OKADARRRR

  8
  8
 9. Önce tribünleri çorbanız kaynasın diye Radikal ve Teksas diye böldünüz ❗️Sonra herşeye burnunuzu soktunuz ❗️Başkanlara, futbolcularımıza, rakip takım oyuncularına, taraftarlarına hakaretler, küfürler ettiniz ❗️Tesis, otobüs basıp, kendi topçumuzu dövdünüz ❗️Herkesi Bursa’ ya, Bursaspor’ a düşman ettiniz ❗️Kısaca bizleri aleme rezil ettiniz ❗️Şampiyon BURSASPOR sayenizde bu halde…❗️❗️

  8
  1
 10. Kimin kuyrun acısı varsa Recep Günay’la
  Onlar Gocunuyor ben Şahsen tanımam etmem
  Asıl Kulubü soyan Hırsızlardan
  Bahseden yok Gazetiçisi Dahil Yalan’mı?

  6
  3
 11. Katılıyorum. Bu kulübün şuan ihtiyacı olan tek şey destek alkışlarla ugurlanmak. Birşeylere mana bulmaktan vazgeçelim . Bu kulübe maddi destek sağlayacak iş insanlarıni yaristirmamiz lazım . He çok umutlu değilim gene 2 hafta sonra ana avrat soveriz o ayrı mesele

  4
  6
 12. Şu Recep Günay’ın resmindeki kalitesizlineğe bakın amk noolur. Mesela bu adamın Süper ligdeki bir Burssapor’da başkanlık yaptığını düşünsenize. Örneğin, Kadıköy’de Fenerbahçe deplasmanına gitmişiz, Saraçoğlu stadının şeref tribününde bir yanda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç oturuyor, hemen yanındaki sandalyede de rakip takımın kulüp başkanı olarak bu lavuk oturuyor. Sabahleyin Mudanya iskelesinden Budo’ya binmiş gelmiş. Elinde yine bi çanta. İçinde her zaman olduğu gibi göstermelik birkaç dava dosyası. Sanki bişeymiş gibi Ali Koç’a da bu davalardan bahsedip, orada kendini önemli göstermeye çalışıyor falan. Düşünün bakalım Ali Koç bu Recep’e meraba falan der mi? Lan olum sen önce kravat bağlamayı öğren lan. Şu kıravatın bağlanma rezilliğine ve kalitesizliğine bak. Sanki kokoreç gibi dolamış. Yaka düğmesi desen açık, darmadağın bi görüntü amk. Kulüp başkanından çok Setbaşı Vergi dairesindeki veznedarlara benziyo. Dişler desen, alt çene üst çene hepsi dökük, Ee? Neymiş? Hatçe Recep Bursaspor’a başkan olcakmış. E ol zaten. Bugünün Bursaspor’una yakışan tek başkan sensin. Al, hayrını gör. Allahın çapulcusu.

  4
  10
 13. Diyordularya internet çıktı ve herkezin 10-20 saniye hayatlarında bir izi kalıcak diye kimisi çöp gibi hayatlarını instagramda şahaneymiş gibi millete kendini satarak kimisi merdiven altında üretilen ilacı parfüm diye satarak kimi mayfayaların parasını kara parasını kendilerinmiş diye aklayarak kimi böyle satışı sıfıra yakın düşen gazetelerin fonlanmış online versiyonunda hayal yazılar yazarak ne diyeceksin bu yönetim bize Bursaspor için iyimiş onlar düşürmemişler ve tahtayı 4’cü kümede açacaklarmış kimi işte böyle boş haberi gerçekmiş gibi satarak ama gerçekler sonunda ortaya çıkıyor 2 milyar TL borç yok olan 42 milyon Euro net transfer geliri ama gazeteler bunu sanki hayalmiş gibi meteliksizleri haber yapıyorlar çünkü gözle görülmedi tv de balya balya çantalar içinde 16 ay taşınan paralar 1 milyar değerinde villalar görülse bile bazı kesimler yok canıııım o yapmaz öyle onun dadısının dadısını tanıyorum kebapçısı var demircisi var inşaat ustası kart visit basar kumaş basma yapar evet senelerdir hikayeler basıldı satıldı bizde 4’cü kümeye düştük yine genel kurul var verin oyunuzu bunlar yapmazmış diğerlerinin yaptığını 🤔

 14. Paralı başkan ancak kadroda satıldığında kendi ceplerine para aktarabilecekleri futbolcularımız olursa gelir. Onlar bir verip on almaya gelirler. Futbolcu alıp, futbolcu satarken kendisine ne kadar para kalacağını hesaplayan başkanlar, 2,5 milyar borcu olan takıma gelmez.

  2
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu