Bu kulübün başkan gibi başkana ihtiyacı var!

Bursa.com Spor Müdürü Tarık Çapçı'nın bugün Bursa.com'da yayınlanan köşe yazısıdır.

Bursaspor aldığı bu mağlubiyetle şansını büyük ölçüde kaybetti.

Play-Off için son şanslarını kullanan Bursaspor, Boluspor karşısındaydı.

Mustafa Er farklı bir 11 ve görevlendirmelerle oyuncularını sahaya sürmüştü.

Mücadele başlar başlamaz ev sahibi ekibin oyunun kontrolünü aldığını gördük.

Kırmızı beyazlılar ne yaptığını bilen, topa sahip ve agresif bir oyun anlayışıyla bastırırlarken, Bursasporlu oyuncularda aynı enerjiyi ve havayı pek göremiyorduk. Rakip kaleye bile doğru dürüst gidemeden ilk yarıyı tamamladılar desek yalan olmaz.

İkinci yarı başında yenen gole de reaksiyon vermekte zorlanıldı. Biz Bursaspor’un silkinmesini beklerken ev sahibi skoru artırma çabasındaydı ki Mustafa Er’in müdahaleleri geldi. O dakikadan sonra Bursaspor rakip kaleye etkili gitmeye başladı. Onur etkili ortalarından biri ile takımını ümitlendirse de Batuhan’ın değerlendiremediği pozisyon Bursaspor adına önemli bir şansın tepilmesiydi.

Batuhan demişken bir parantez açmak istiyorum. Bu oyuncunun formsuz olduğunu düşünmüyorum. O’nun kapasitesi bu. Batuhan’ın yanında ona destek olacak tipte bir oyuncu olmazsa çok fazla şey beklememek gerekir. Kadro dışı kalan oyuncu ile iyi bir ikiliydiler. Dolayısıyla yanında iyi bir yardımcı olmazsa Batuhan çok fazla verimli olamaz. Eldeki forvetler arasında o rolü üstlenebilecek ben sadece Hasan Basri’yi görüyorum. 

İki yan top iki gol. Sezon başından beri defalarca yenen gollerin benzerlerini Bursaspor yine ağlarında gördü. Kim görev alsa bu sorun çözülemiyor. Eldeki malzeme bu, olmayınca olmuyor. Buna ilaveten maç kazandırabilen oyunculardaki form düşüklüğü mü diyelim yazının girişinde ifade ettiğim gibi mücadele isteği azalması mı diyelim, eklenince Bursaspor’un maç kazanması mucizelere kalıyor.

Bursaspor’un bu sezon kaybettiği maçları şöyle bir düşündüğümüzde hepsinin ortak yönünün oyunculardaki konsantrasyon eksikliği başka bir deyişle lakayıt oyun sergilemeleri olduğunu görüyoruz. Yeşil beyazlı gençler dişe diş mücadele ettikleri hemen hiçbir maçı kaybetmediler. Bazen zorlandılar ama bir şekilde çevirdiler. Bu motivasyon eksikliğinin en baş sebebinin ne olduğunu bizim yazmamıza zaten gerek yok. 

Zira bizzat futbolcuların kendileri ortaklaşa paylaştıkları ‘Özlü sözlerle’! ifade ediyorlar.  

Sıkıntının tüm Türkiye’nin göreceği şekilde dile getirilmesi can sıkıcı olsa da eleştiri oklarının adresi aylardır bu sorunu çözemeyen Başkan Kamat’tır.

Bu mağlubiyetle Play-Off mucizelere kaldı. Dolayısıyla Başkan Erkan Kamat ‘Kendi ifadesiyle’ başarısız oldu.

Bu durumda camiaya daha fazla zaman kaybettirmemek ve adaylara zaman kazandırmak adına hemen bu hafta kongre zamanını olabilecek en erken tarih olarak açıklamalıdır. 

Bursaspor’da artı tek hedef olmalı.  

Bu kulübün başkan gibi başkana ihtiyacı var.  

Bunun için de önümüzde 1,5-2 aylık bir zaman var.  

Tek bir gün bile geciktirme Bursaspor’a büyük zarar verir. 

Bu yüzden lütfen gerekeni yapın Sayın Kamat…

52 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Eser hala kombine almadın mı? Herkese ver yansın gidiyorsun bursaspora fayda olacak işlerde hep arazisin.

   5
   6
  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Hasan basri ünalı söylemişsin lakin o çocuk sol kanat oyuncusu elimizde 4 forvet oyuncusu var ismail can çavuşluk , batuhan kör , eren güler ve berat altındiş ayrıyetten altyapımızdan çıkarttığımız korona yüzünden şamilcan bahçeli (en son ortasahada oynatmıştı) lakin santrafor çocuk normalde toplam 5 forvet oyuncusu var her birini deneyip hangisi iyi ise onu forvet olarak oynatabiliriz şimdiden a takım oyuncular ilk 11 iskelet oluşturulması lazım bakın bolu maçında gökhan sazdağı iyi oynadı iyide oyuncu haziranda sözleşmesi bitiyor haziranda sözleşmesi biten iyi oyuncular var tahta açılırsa 4-5 tane tecrübeli iş yapar çünkü seneye tecrübeli olarak burak altıparmak kalıyor yoksa çok büyük sıkıntı yaşarız

   6
   2
  3. @Eser yorumuna yanıt olarak

   YAAA ERKAN EFENDİ BAŞKAN OLDUM DİYE BÖYLE KASILMAKDA VAR YADA SENİN GİBİ BECEREMEYİP REZİL OLMAKDA VAR SEN DUA ET PANDEMİ DÖNEMİNE DENK GELDİN

   11
   1
  4. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Eser sen aday ol sana oy verelim, bu forumdan 500 oy çıkar sana, azıcık ta süreci değiştirmek için neler yapabilirsin onları anlattın mı tamamdır bu iş 1000 oy ile başkan olursun. Tabi bu arada önce kulübe üye olup genel kurula tabi olman gerekiyor. Adım adım bir yerden başla bence.

   18
   6
    1. @Eser yorumuna yanıt olarak

     Sevgili Bursasporlular malesef herşey ilk önce başkan ve yönetim de baslar mesele sadece de para değil güç tur gücün olmadı mi malesef paran da etken olmaz bu kulüp e ne zaman ki YÇ yönetici ve etken oldu vede türbin ahalisi bu islerde de etken oldu biz o zamandan sonra çöküş başladı dünyanın hic bir yerinde takim otobüsü basılıp kaptanlarına karşı gelinip küme düşmeyen tek takim Bursaspor dur bizler dua edelim Harun ve Batalla ya biz hala akıllanmıyoruz herşeyi çok iyi biliyoruz ne MM ne EK ve bu nitelikte ki hic bir kimse Bursaspor un gücüne güç katamaz kimse suçlamasın 3 milyonluk şehir de 100tl lik hatıra kombinesinde taraftar ve tütüncüler kaç tane almış.ki sanayiciden is adamından belediyelerden beklenir

   1. @Gercekler yorumuna yanıt olarak

    İnstagramda Allah hadisleri zırvalayan Burak Kapacak efendi. Sen yavşağın tekisin. Bu maç yine yerden kalkmadın. Kız gibisin. Ben topçuyum falan diye ortalıkta dolaşma. GeSe’ye gitçem diye de hayallere kapılma. O kulüpte sana Florya’nın kapı bekçiliğini bile vermezler. Falcao’yu, Muhammet Mustafa’yı falan takımdan kesersin sen artık. Bu halinle.

    7
    19
  5. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Babayiğit vs’ye gerek yok ve son 20’senede gelen bir tane baba yiğit yok hepsi 1 vermiş ve fazlasıyla geriye almış hatta bundan öncesi ne vermiş belli değil olayı Altına bağlamış! – Bize borç vs verecek değil ama ekonomik anlamda kuvvetli ve borcu yönetecek ve yapılandıracak bilgili işadamına ihtiyacımız var Bursaspor’un şirketleşmesene yardım edecek ve yapacağı görev içinde yeni şirketin 51% ona verme şartıyla bu zaten şu anda 0 TL değerinde -eski yönetimler verdikleri bir kenera Futbolcu İşçi ve Banka Devlet Kurumlar vs Borçlarını bile ödememişler sonuç 500-600 Milyon TL Borç ve Temlikler! Hiç anlamıyorum başkanlık yapanlar kuruş koymayıp Bursaspor’u bankalara gırtlağa kadar borçlandırıp kulübü yönetmişler üstüne bu son yönetim yine para vermiyerek bankadan borç alamayınca BTSO ve Belediye parasını kullanıp yürümeye çalıştılar ama böyle olduğu halde yine futbolcuları işcileri ödememişler ve buda Bursaspor’un borcunu yine yükseltecek! – ya nasıl yöneticilik bu borç ve baskalarının paralarıyla -bütün istifa edin inin kulübün sırtından!

   20
   2
     1. @bursalegend yorumuna yanıt olarak

      Asd olduğunu ben de görüyorum da sen niye cevap verdin bu konuya anlamadım ! Senin gibi baska nicklerle ortamı gerip fitne çıkaran, kendi yorumuna yorum yapan cok var burda…!

      4
      4
       1. @bursalegend yorumuna yanıt olarak

        Yaşın kaç !? Hemen abi havalarına bürünme ! Sizin gibiler gençlere de kötü örnek oluyor bu forumlarda !
        Ben 11 martta 40′ a yasına giriyorum, hadi dürüst ol sen de acikla !

        2
        2
    1. @Eser yorumuna yanıt olarak

     her haberin altına yorum yazmak Bursasporlu yamıyor seni!! tüm yorumlarını toplasan bir tane yapıcı yorum yok sadece boş muhabbet rüzgar nerden eserse!! ulan Ali akman için kötü konuşanlara bile hain diyodun Ali nin maskesi düştü borazancı başı gibi en önden kaynadın aliye senin gibi içi boş taraftarlardan sonra tribünler bu hale geldi!! son 7 sene tribünler senin gibi ergen sadece klavyeden yazan tipler!!

     6
     6
  6. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Böyle bir yazıyı Tarık abinin yazması çok mantıksız. Rahmetli başkandan sonra Hayri Yazıcı ve güçlü yönetimi seçilmesin diye elinden geleni yaptı. O günkü gazeteleri arşivden bulun okuyun. Adama fenerli dedi, Körüstan’ı ve dandik yönetimini seçtirdi. Hani Daum kokocusunu getiren, Batalla’yı kovan yönetimi. Kongre sonucu koskoca kelli felli adamlara Koyduk mu diye bağırıyorlardı. Sanki adamlar bck yönetimine aday olmuş gibi. Gelelim Erkan Kamat’a. Evet adam yetersiz. Ama adam kendi mi aday oldu. Selim abi demedi mi 40 kişiyi aradım kimse kabul etmedi diye. Bu adam en azından kulübü kayyumdan kurtardı. Siyasetten uzak olsun istedik adam kaç ay belediyeye gitmedi, onlar kulübe gelip salça oldu. Ali Ay mahkemeye verildi adam mahkemeye bile geldi. Bence adam elinden gelen buydu bu kadarını yaptı. Levent başkan bile arkandayım kardeşim demedi mi. Zaten bir tek o destek verdi sağolsun. Kim gelecek sanıyorsunuz. Ali Koç mu, İnan Kıraç mı, Hacı Sabancı mı, Hüsnü Özyeğin mi. Kim gelecek kim. En başta Tarık abi gidecek Hayri Yazıcı’dan özür dileyecek, Levet Başkan’a şişko diyenler özür dileyecek belki gelirler. Yoksa kusura bakmayın Recep Günay’a, Kasap Yücel’e, Hasan Parlakay’a kalırsınız. Sonra da amatörden Yeni Bursa ile devam.

   23
   5
   1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    Bu Tarık çapsız gibileri olduğu sürece kimse başkan olmaz bunlara prim veren basin ve sitelerde bunlar kadar suçlu Tarık bidi bidi yapma geç başkan ol yada kapat çeneni

 1. bu tarık çapcı mı çapsız mı takmış başkana çok meraklıysan çık ortaya adaylığını şimdiden ilan ette birazda senin arkandan sallasın millet sanki adam bir önceki yönetimden real madrid teslim aldı. bizim taraftar adam olmaz aha buraya yazıyorum. karnından konuşanımı ararsın kumpasçısımı istemezükçümü ne ararsan var bu camiada

  9
  2
 2. LEVENT KIZILDAN BAŞKASI ÇÖZEMEZ BENCE ETRAFINDADA EKONOMİK OLARAK DESTEKLENECEK MUSTAFA ER KALACAK BURAK ALTI PARMAK HARİCİ ALT YAPI HARİÇ GÖNDERİ,LECEK 5 TANE İŞE YARAR TOPÇU BU TAKIMI TAŞIR ÜST LİGE

  8
  8
 3. ”BU KULÜBÜN BAŞKAN GİBİ BAŞKANA İHTİYACI VAR!”
  sn. yazar diyelim ki başkan gereğini yaptı, çekti gitti!
  ya sonra?
  alternatifi var mı?
  varsa kim?
  diğerlerini saymıyorum. şampiyon başkan Yazıcı, ve adam gibi adam E.Sağlam’a yapılanları gördükten sonra,
  başkan gibi başkan, kaosun içine kendisini neden atsın?
  çok merak ediyorum,
  neden bizim medya, futbolun olmazsa olmazları istikrar, yapılanma, kurumsallaşma gibi hayati konuları masaya yatırmaz da,
  sürekli o gitsin, bu gelsin. tahta masa, cam, çerçeve, seri, playof, süper lig gibi ortamı henüz hazırlanmamış düşük ihtimalleri konuşur anlamıyorum?
  ve bunun cevabını gerçekten çok merak ediyorum.

  8
  1
 4. Çapçı kardeşim, iyi güzel söylüyorsun da Bursa’da düşündüğün gibi bir başkan adayı varmı. Cebinde parası olan adaylar İstanbul takımlarının taraftarı. Hatta o takımların kongre üyesi. Ancak Bursaspor Şirketleşirse, o parası olan Bursalı zenginler aday olur ve para koyar. Gerisi hayal

  7
  3
   1. @Nusret yorumuna yanıt olarak

    Aday olsa, kimse çıkmayacağı için kesin seçilir…
    Camia da kulüp nasıl yönetilirmiş görür..!
    Aslında enerjimizi ve zamanımızı boşa harcıyoruz.
    Yerel basından bir YÖNETİM.
    tribünlerden bir TEKNİK EKİP.
    cadde ve sokaklardanda bir KADRO kurulsa yetecek..!😀💚😀

 5. Maalesef bu kara mali tabloda kimse elini taşın altına sokmaz.Ali Ay gelsin sportif konuda tum yetkiyi Mustafa hocaya versin düşürdüğü gibi çıkarsın takımı

  6
  14
 6. Artik bursaspora izlemek bile istemiyorum bumu bizim genclerimiz son derece yeteneksiz ve beceriksizler halbuki guzel bir firsat vardi onlerinde demekki alt yapi yeteneksizlerle doluymus yazik cok yazik orta sahada veya defansta 2 pas ustuste yapilamiyor

  6
  7
 7. TEDAVİ İÇİN TEŞHİŞ ŞART
  1=BAŞKAN..Erkan Kamat bu göreve gelirken bir hiç olduğunu baştan belli etmişti..Bırakın tahtayı açmayı eldeki futbolcuları kaçırmayıp shehu gibi,sadece onları tutsa transfer taksitlerini doğru dürüst ödeyebilseydi bunu bşarsaydı bu takı bu hallere düşmezdi.
  Hadi 50-60 milyon bulup tahtayı açacak becerin ve gücün yok,be adam bu topçuları tutup paralarını ödemek için bu miktara gerek yoktu bunu bile beceremedin..
  Haa bu duruma düşmemize neden olanlar bu adammı sadece ..asla!!
  kongre üyeleri sırf kendilerini tatmin ve menfaat için olmadık adamlara oy vererek bu kulübü dinamitlediler..
  2=en büyük yanlış başkan evet ama 2.büyük yanlış MUSTAFA ER.
  sezon başı hatalarla başladı zaten elinde yeterli alternatif yokken 2 tane iyi durumda hatta birisi yılların süper lig deneyimlisi Serdar Özkanı dışlaması..sen kimsin beni oyuna almıyorsun lafı ile sildiği serdar..serdar suçlumu suçlu
  peki onu buruma düşüren sen değilmisin..elinde büyük bir tecrübe var ve sen onu istemediğini çok belli ettin..adam sakat değil oynamak istiyor ama sen durumunu görmek için 5 dk bile oyuna almıyorsun bu art niyet değilmidir..hangimiz serdarın yerine olsak alınmayızki..
  Dahası var.Ali gittikten sonra covit vakaları vs iyice gardımız düştü eyvallah ama sonrası???
  sonra Mustafa Er ortaya çıktı adamlar sahada ama herkes farklı mevkiide
  ligin sonları gelmiş Mustafa Er dünyayı yeniden keşfe çıktı
  6 numara 8 numaraya stoper sol beke orta saha kanata kanat ortaya vs vs hatalar zinciri devam etti durdu..herkes bocalamaya başladı..Bu çocuklar değilmiydi tüm ülkenin ilgisini çeken Bursasporlu olmayanlar bile maçlarımızı seyerdiyordu..Bu saçma yer değiştirmeler oyuncu güvenini yerle bir etti ve son maçlarda sahada acemiler mangası gibi dolaşmaya başladılar..Şimdi diyeceksiniz ki adamlar eksik hoca ne yapsın..eksik olanın yerine yedeğini koyarsın takımım kimyasıyla oynamazsın..
  Ben Mustafa Er’in eksik olduğunu bir durumdan bile ispat ederim..
  sezon başından beri stoper sorunu var.cüneyt çok vasat covit olayından sonra amatörden TAHA diye birini oynattı MECBURİYETTEN..Giresunda ilk 10 dk da döküldü normal olarak bacakları titredi ama sonrası oda neee
  bu çocuk meğer cevhermiş.Gerçekten 2 yıl içinde idda ediyorum Türkiyenin sayılı stoperleri arasında adı geçer..
  ee peki nerede kaldı senin hocalığın daha böyle birinin farkında değilmişsin mecburiyetten ortaya çıktı..halbuki bu kadro sıkıntısında iyi bir hoca devamlı arayış içinde olur altyapıdan..bunu erken göresen bir iki maç sonradan oyuna soksan cüneytin yerine monte etsen ilk 10 maç sonunda bu kadar mağlubiyet almayabilirmiydik kocaman bir EVETT..
  yani yönetim koca bir hiç ve hocamız malesef çok yetersiz ve bu duruma düştük koca bir sezon heba edilerek..
  ben taraftara üzülüyorum..her mağlubiyette tüm haftası zehir olan biz taraftarlara..

  6
  4
  1. @KRAL yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim yorumun için tebrik ediyorum hâlâ bu klupte mustafa eri övenler var bencede onun yetersizligide vardı

   4
   2
 8. Ya değişik yazar beyfendiler. Kim kurtaracaksa gelsin demek ne? Taraftar mısınız siz? İsim ver bu isimlerle ilgili yazı yaz her gün haber yap biraz olsun sıkıştırsana milleti ama yok. Herkes taraftar ağızı ile giderse ohooo. Saygılar.

 9. ŞİRKETLEŞELİM HEP BERABER BU TAKIMI YÖNETELİM YERİNE İLLE DE BİRİLERİNE MUHTAÇ OLALIM O DİLEDİĞİ GİBİ DAVRANSIN BAŞIMIZDA BİR ÇOBAN OLSUN MANTIĞI..GELEN VURMUŞ GİDEN VURMUŞ YİNE BİR VURGUN DAHA İSTİYORUZ..BU ŞEHİR AKILLANMAZ..BU ŞEHİRDE GÜÇLER DE BİR ARAYA GELMEZ… SAHİ YA HATIRLADINIZ MI DOSTLAR BEN DE 20 KİLO ALTIN VERMİŞTİM KULÜBE..GİDEYİM DE BİR TEEMLİİK DE BEN KOYAYIM..KÜME Mİ DÜŞTÜK?? 2 YILLDIR ÇIKAMIYOR MUYUZ??? BOŞVEEEER TOZ KALDIRMAYIN ŞİMDİ…

  5
  5
 10. Ruya gormeyelim Bursaspor’a kim baskan olursa ayni durumla karsi karsiya kalacagiz. Tek cozum sirketlesmek ve kanunlarin degismesi yoksa takim kurup elde tutmak cok zor alt yapi ust yapi sadece hikaye olur. Bakin hersey ortada.

  5
  2
 11. Benim kendi şahsi görüşüm ben şahsen mestanı arar oldum adam en azından transfer yasağını kaldırıp takıma birsürü transfer yapmıştı ne güzel herşey yoluna giriyordu belki kulübün başında olsaydı üstüne daha iyi kaliteli transferler yapıp belkide bu sezon süperlige çıkacaktık ama bizim taraftara müstaktır çok bilirseniz gelir böyle kamat gibi birisi kafayı sıyırır durursunuz.

  4
  3
 12. Bu çocuklar bizim bunları bırakırsak sonra çok bakarız arkalarından durum bu bu sene böyle geçti destek olup sahip çıkalım.hocamızada çocuklara da.inşaallah hak ederek istediğimiz yere çıkacağız. Kimse ümitsiz olmasın.tarihi tam olarak hatırlamıyorum şampiyonluktan 3.veya 5sene.önceydi rahmetli nejat uygur la eski sıtadyumun önündeki magazamızda karşılaştık.bana dedi ki. buraya yazıyorum bursaspor önümüzdeki birkaç sezon sonra ligde şampiyon olacak tabi ğönül çok istiyor.ama dedim.kısmet bu ya öğüdü hiç unutamam.allah rahmet eylesin.

  3
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu