Bu kalp seni unutur mu?

04 Mayıs 2013 Orduspor deplasmanı hiçbir iddiamızın olmadığı ama kazanmanın takımda bağımlılık yaptığı zamanlarda oynanmıştı.

Gitme demişler Büyük Başkana çünkü bir hafta öncesinde onun o kocaman yüreği sinyali vermiş, ama o hiç durur mu? Atlamış helikopterine soluğu Ordu’da almış iki kez mağlup duruma düştüğümüz maçı 4-2 kazandık. Ama nereden bilebilirdik Bursaspor Camiasının gelmiş geçmiş en büyük ismini bir daha hiç göremeyeceğimizi!  Maç bitiminde yenik düşmüş başkan hayatında ilk defa birine, ama üç büyütülmüşlere değil kalbine!   

Anlatacak çok şeyimiz var sana başkan sen gittiğinden beri buralar çok değişti mesela gittiğin gibi biz bir başkan seçtik hem de Bursalı!

Erkan Körüstan ama olmadı senin yerini hiç tutmadı, sonra Recep Bölükbaşı o da olmadı ve son olarak Ali Ay onunla da olmuyor. 20 gün sonra tekrar başkan seçeceğiz ve inan kimi seçeceğimizi bilmiyoruz.

Hani başkan senin getirmiş olduğun satarsam Bursa’yı yakarlar dediğin gözümüzün nuru Pablo var ya sen gittikten 5 ay sonra onu sattılar biliyor musun? Hem de Çin’e ve biz sesimizi çıkaramadık biliyor musun? 10’un gidişine!

Mesela şu da var başkan hani sen bizi bırakıp giderken biz zirve takımı olmuştuk ya, ah başkan ah o günler çoktan bitti, biz geçen sene son maçta kümede kaldık biliyor musun? Ama bu sene daha iyiyiz 2 hafta kala kümede kalmayı garantiledik ne diyeyim be başkanım.

Daha başka neler anlatsam ki başkan sana futbolcular artık burada kızdıklarında kafalarına göre at koşturabiliyorlar onu biliyor musun? Evet mesela birkaç ay paralarını almadılar diye geçen hafta arası antrenmana çıkmadı paşalar biz de oturduk öylece seyrettik.

Sonra şey var başkanım federasyon ve hakemler istediklerini yapabiliyorlar bize, dün bir maç oynadık mesela maç demeye dilim varmıyor, hata üstüne hata yapan hakem Kadıköy’den alacağımız puan veya puanlara engel oldu. Çıkıp birkaç kelam etti yöneticilerimiz ama adım gibi biliyorum hiçbir şey değişmeyecek dünkü hakem tekrar, yine, yeniden gözümüzün içine soka soka maçımıza verilecek ve biz yine dün üzüldüğümüzle kalacağız.

Sahi birde passolig geldi başkanım tribünlere artık sadece olayı yapan ceza alacak dediler kulüp ve diğer taraftar ceza almayacak, ama o iş de öyle olmadı be başkanım bir kişi küfür ediyor tüm tribün ceza alıyor kulüp ceza alıyor hatta bazen küfür etmiyoruz ama yine ceza alıyoruz mesela son hafta Konya ile oynadık hiçbir şey yapmadığımız halde ceza aldık ve Pablo’nun veda maçı olan Trabzon maçında çoğumuz cezalıyız ama yine elimizden bir şey gelmiyor be Başkanım.

Bunlar aramızda kalsın başkanım sakın orada Nejat Hocaya, Abdülkerim ve Fehmizat abilere, Amigo Yaşar’a, Mehmet Özman abimize bunları anlatma onlar bari üzülmesin. Sen orada sadece şampiyonluğu göremeden yitirilen yüreklere şampiyonluğu anlat.

Yalnız kaldık başkanım biz yalnız! Kahpe Mayıs en çok istediğimiz şeyi Şampiyonluğu bize verdi ama karşılığında birlikteliğimizi, mücadelemizi, cesaretimizi, karşılıksız sevgimizi ve en önemlisi seni aldı be Başkanım!

Tertemiz Şampiyon Merhum İbrahim Yazıcı Anısına!

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. ibrahim yazıcı yaşarken bir laf söylemişti hedefim uefa ceyrek finali diye kimse inanmamıştı hatta saçlarını siyaha boyattı diye dalga geçmişlerdi otel yap başkan sen diyordu burda bazıları . şimdi utanıyorlarmı?

  44
  2
 2. Çok iyi bir yazı olmuş yüreğinize sağlık.Borç içinde olan klüplerin yönetim ve başkanları sıkıştıklarında federasyondan avans aldıkları sürece ne cezalara ses çıkarabilirler ne de hakemlerin eyyamlarına ses çıkarabilirler.

  25
  4
 3. yazılanların tamamı doğru, güzel ve duygusal. ancak önemli olan sahip olduğumuz değerlerin değerini sağlıklarında bilmek. sürekli geriye gidişimizin en birinci sebebi işte bu anlayış.

  22
  2
 4. Rahmetli İbrahim Yazıcının sözleri,bakışı ,hedefi ,karakteri ,En önemlisi bir dik duruş göstermesiydi.Bursasporu öyle bir temsil etti ki ve bizlere göster diki sanki bir dünya külübü gibi Bursaspor u hep lider gösterdi.İstanbul külüplerine, federasyona ,mhk ya ,istanbul basınına Öyle cevaplar verdi ve DİK DURDU Kİ…Bizi belki şampiyon kadar onurlandırdı gururlandırdı.Bir basın röportaj yaptığında Bursasporu hep yüksekte tutan sözler söyleyen başarılı olduğumuzda şimdi otutup daha iyisini nasıl yaparız onun arayışı içinde oldu.Bursaspor iyi olmadığında bile evet hatalarımızı düzeltip devam etmeliyiz diyen bir başkan profili çizdi.Hep Bursaspor taraftarının ne istediğini bilen bir başkandı.Tek istediği belki bir amacı vardı hep Bursaspor un kendi ayakları üzerinde borçsuz bir külüp ve hersene şampiyonluğa oynayan avrupa ses getiren ve en önemlisi Hayalinde BURSASPORU BİR DÜNYA KÜLÜBÜ HALİNE GETİRMEKTİ.Hep büyük düşünen hesabını bilen Bursasporun parasını carcur etmeyen ,NERDE NE YAPACAĞIN BİLEN, BÜTÜN BAŞARILARDA onun büyük emeği olmasına rağmen arka planda kalan biriydi.Obir liderdi.Onun gibi başkan gelmeyecek.Herkes onun izinde gitmeliyiz.Son hatırası yadigarı BATALLA KALDI.Batalla için ordu da Batallanın menejerleriyle sözlemisini uzatmak için büyük emek verdi.Şimdi şampiyon Başkanımıza Efsane olmuş Batallanın sözleşmesini uzatmak camia olarak herkes üstüne düşen görevi yapmalıyız seneye başkanımızın sezonu ona Batallanın sözleşmesini en azından 1 sene daha kalması için ikna etmeliyiz….DİK DURAN başkanımız mekanın cennet olsun kabrin nurlarla olsun… unutmadık unutturmayacağız….Kalbini BURSASPORA ADAYAN GÜZEL İNSAN….

  5
  1
 5. büyük başkanımız İbrahim yazıcıya allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun onun zamanında herşey dörtdörtlükdü şampiyonluk gördük sevgi saygı gördük federasyona karşı kulübü hep savundu haksızlıklara tahammülü yoktu inşallah bu seçimde en az onun gibi karakterli iyi kulübün hakkını savunan bursasporu başarıdan başarıya götürecek iyi bir başkan seçilirde 2 senedir çekilen sıkıntılar biter takım şampiyonluğa ve Avrupa kupaların katılan takım oluruz ankaradan 45 yıllık koyu bursasporlu

  3
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu