Bu iddialar inşallah doğru değildir!

Olay Medya Spor Yazarı Emre Kurtbay'ın köşe yazısıdır.

Açıkçası hem geçen hafta hem de bu haftaki maç için çoğu kimse ‘Sıfır çekeriz her halde’ diye içinden geçirmiştir. Ancak gelinen noktada hem A.Sportif maçının kazanılması hem de dün şampiyonluğun favorilerinden Esenler Erokspor karşısında ilk 12 dakikada 2-0 geri düşülmesine rağmen 2-2 ile 1 puanın cebe koyulması kuşkusuz herkesi bir nebze de olsa memnun etmiştir. Bakıldığında dünkü maçta Bursaspor 3 puanla da sahadan ayrılabilirdi.

İlk dakikalarda hemen iki basit gol yiyen Timsah, bu kez pes etmedi ve mücadelenin karşılığını da puanla aldı. Kart cezalısı Kubilay Sönmez’in yanı sıra; Enver Cenk Şahin ve Özer Hurmacı, kadroda olmalarına rağmen sakatlıkları nedeniyle forma giymediği karşılaşmada sahada ter akıtan tüm oyuncular gösterdikleri mücadele ve azimle takdiri kesinlikle hak etti bana göre… Üst üste alınan güzel sonuçların ardından çarşamba günü deplasmandaki Sivas Belediyespor virajını da kayıpsız dönmek şart oldu…

Cezada indirim olacak mı?

Geçen hafta Bursa’da oynanan ve Türkiye’nin gündemine oturan maç sonrası Bursaspor’a verilen adaletten uzak siyasi ceza sonrası Bursaspor Kulübü hem sosyal medyadan hem de hukuksal anlamda sesini yükseltti. Tahkim Kurulu’na ayrıntılı bir savunma hazırlayan yeşil beyazlı yönetim geçmişteki birçok maçtan da emsal olayı savunmasına ekledi. Yönetimin beklentisi cezanın 4 maça indirilmesi yönünde olsa da, ilk maçta olanların ardından Diyarbakır ekibine verilen 2 maçlık cezayla birlikte Tahkim Kurulu’nun nasıl bir karar alacağını merakla bekliyoruz! Ayrıca, Bursalı olarak TFF yönetiminde yer alan ancak Bursaspor’a faydadan çok zarar veren isimleri de anmadan geçemiyoruz! Helal olsun size!

Umarım doğru değildir

Geçen hafta Bursaspor-A.Sportif maçının ardından dünkü karşılaşmanın seyircisiz oynanma kararı herkesi şaşırtmıştı. Malum çevrenin tehditleri sonrasında emniyetin de talebiyle karşılaşma seyircisiz oynanırken, stat etrafında da deyim yerindeyse kuş uçurtulmadı. Bazı duyumlar var. Erokspor maçının seyircisiz oynanmasıyla Bursaspor’un diğer deplasman maçlarında da taraftarından yoksun olma iddiası… Umarım böyle bir bilgi veya durum gerçek değildir. Gidilecek deplasmanlarda Türk emniyeti, Bursasporlu oyuncuların güvenliğini sağlayamayacak mı?

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ülkede ADALET noktasında şikayet duyulmayan hangi konu var,yok.Esasen yıllardır CAMİYE,OKULA,KIŞLA VE SPORA siyaset sokulmamalıdr denilirken bu hassas konuların ve milli birlik beraberliğimizin zarar görmemsi gayesi vardı.
  Gelinen noktada adil kararlar sadece bir-iki maçlık değil,bURSASPORUMUZUN birçok maçında haksızlığa maruz kaldğı için bizler şikayetçi olduk amma kaale alanlar olmadı.Başka takımlarmızında aralarında kurşun sıkmalar,oyuncularına karşı uçan tekme savuranalr,evlerine kadar giderek ailesinin can ve mal emniyetine saldıranalrı gördük.
  Fakat İSTANBUL yazılı ve görsel basını ne hikmetse ANADOLU takımlarınn olaylarına DEV PUNTOLARLA manşet yapar,Spor programalrında yandaş yorumcuları ile DURDUR UĞURCUĞUM tarzı milim yanlışları DEVASA olay fdiye gösterdiklerine şahit olduk.
  Tüm bu yaşanılanlarda TFF,PFDK,MHK,CAS,TAHKİM gibi kurullarda haklarımız gasp edildi.
  2011 Yılında BURSASPOR ile rakibi sahaya çıkmadan tezgahlanan oyunlar nedeniyle hükmen mağlp sayıldık.Halbuki rakip sahaya çımış ve şiddete maruz dahi kalması ile verilecek ceza GÖRÜKLEDE OTELDE BACAK BACAK ATANALRA 3 PUAN İKRAM EDİLDİ.
  Bu konularda şunu gördük.İlgili yetkililerin görevini ihmalininde suçlusu ve cezalısı BURSA ve BURSASPOR olduğu.
  Son verilen ceza 2 maç olsa dahi itirazım olur.Zira bu maça kadar rakibin tahriklerine deliller ortada değilmi.Rakibine sportmenliğe sğmayan sözlerinden dolayı hangi kulüp oyuncusunu kadrodışı bırakdı.AMEDSPOR.Peki başkanı,yönetimi,oyuncuları sahada yaptıkalrı ile masummu.
  BURSASPORUMUZA 9 MAÇ CEZA VERENELR ACABA KİMLERE ŞİRİNLİK YAPIYOR,Kimlerden direktif alarak bunu yapmaya cesaret edebildiler.

  3
  2
 2. Bil il emniyet kurulu niye böyle bir karar almıyor Bursa’ya gelecek hiçbir takım taraftarının güvenlik garantisi yok diye bunlan sonraki bütün maçlarda deplasman takımının taraftarını Bursa’ya almaması gerekir bence.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu