Bu ekip bu işi biliyor

Bursa.com Spor Yazarı Cemal Ekentok'un köşe yazısından alıntıdır.

Basketbol branşını bu işin içinde olan mantıklı hareket eden insanlar yönetiyor.

Yani kulüplere para tuzağı kuran menajerlere teslim olmamış yöneticiler.

Üzerine üstlük baş antrenör Serkan Erdoğan, yardımcısı Tutku Açık. Milli takımlarda yüzlerce kez forma giymiş isimler. Süper Lig’de de ilk deneyimleri sözüm ona.

İdari Menajer ise Nedim Yücel. O da basketbolun içinden gelen ve Ümit Milli Takımda da görev yapıyor.

Yani hepsi basketbol kökenli.

Takımın ihtiyaçlarını biliyorlar.

Gerekli transfer yapıldı.

Gerçekten bu sezona ‘inşallah düşmez’ diye hepimizin gönlünden geçirdiği takım iki zorlu ve deneyimli takım olan Tofaş ve Darüşşafaka’yı yenerek lige başladı.

Gerçekten çok güzel işlere imza atıldı.

Sanıyorum, işin ehli olan ve bu sporun içinden gelenlerle Frutti Ekstra Bursaspor’un, eski şampiyon başkanlardan Levent Kızıl’ın da sahip çıkıp desteklemesiyle güzel işlere imza atacaklar.

Şimdi Pınar Karşıyaka karşılaşması oynanacak.

Ancak yeşil beyaz sevdalılarının tribünde bu kez daha sakin olmaları gerekiyor.

Tofaş maçında kırılan koltuk sayısı neredeyse 100 oldu

Bunun faturası Frutti Ekstra Bursaspor’a çıkacak.

Yani zor sponsor bulan kulübün bütçesinin fazla hırpalanmaması için daha dikkatli olunması gerekiyor.

Ben şimdiden uyarmak istedim.

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @a.s yorumuna yanıt olarak

   Futbol maçlarında Maraton 216.blok 90 dakika koltukların üzerine basarak tepiniyor.İşte medeniyet.Kendilerine birşey de söylenmiyor.Bursaspor taraftarı da böyle olmalı değil mi?Bizim ne zaman tribündeki hareketlerimiz düzelecek,bana gore takımda o zaman düzelecek.O zaman iyi Yönetim ve de iyi Sponsorlar göreceğiz.

   42
   1
 1. Bizim taraftar asla öğrenemeyecek bu işi..çikmayin kardeşim koltuğa.çıkmayin.. kulüp zaten darboğazda..ne diye çıkiyorsunuz oraya..basketbol futbol gibi değil.. salonda takım nasil desteklenir bilmiyoruz..bu konuda tribün liderlerinin egitilmesi de şart..

  66
  3
  1. @Mert yorumuna yanıt olarak

   Bravo ! Basketbol futbol gibi değil ! 1 saniyede bile herşey değişebilir ! Bu yüzden sürekli maçın içinde kalmak rakibe ve hakeme baskı yapmak gerekir ! Tofaş maçında Tofaş hücumda bizim taraftar şarkı türkü söylüyor OLMAZ !!! Hakem aleyhte karar veriyor çok cılız tepki veriliyor ! Şu bir gerçekki bizim taraftar hala futbol taraftarı ! Oysa basketbol taraftarlığı farklı olmalı !

   32
 2. Kamera diye birşey var. Kıran kişileri tespit edin kesin 10 katı cezayı, bir daha ki maç bir daha gelsin kırsın yiyorsa.

  29
 3. Abi taşkınlığa zorbalığa gerek yok git adam gibi destekle takımı. Zaten maşallah takım iyi . Görmemiş gibi hareket etmek bursaspora zarar verir.

  12
 4. Herhalde bu koltuk kıranlar babalarının evindede ayakları üstünde dikiliyorlar! Basketbol seyircisi olmadıkları için futbol stat anlayışını oraya taşımışlar-stadyum görevlileri işlerini iyi yapmağı sürece her hafta yüzlerce koltuk böyle kırılıyor bir sürü milli zarar!.
  Gelelim yazıya Tamam Anlıyorlar bu işten ! Ama İstanbul’da sadece Yabancı Sporculara Parasal Banka Olan Kulüplerin Ve Tek Tük Türk Oynatanlardan Farkımız Ne ilk 5 oynayanların hepsi yabancı? Alt Yapımızdan kaç tane basketbolcu var? Eger Geliştirmezsek sonumuz Kapanan Trabzonspor Basket’den Farklı Olurmu? Borçlar İçinde Yüzen Adı Türk Takımı Ama Türk Sporcusu Bulunmayan Tanımadığın bir Takım!.
  Beşiktaş Galatasaray Fenerbahçe Dökülüyor kaç senedir bu devşirme veya 100% Yabancı Metodlardan – Galatasaray Beşiktaş Fenerbahçe Her Spor Dalında Futbol Basketbol Voleybol vs Yabancı Oyunculara 100 milyonlar Yatırıyorlar ve Bizi Voleybolda Yenen Sırbistan’ın Tüm Sporcusunu İstanbul’da Doyuruyoruz! Galatasaray Beşiktaş Fenerbahçe sahada 11 yabancı oyuncu İle adeta dökülüyor ve oynatılan tek tük Türk futbolcu zaten futbolu unutmuş veya Ferari’lerine birşey oldumu düşünmekten paslar geri veya taça gitti ya şaka bir yere bu üç dört kulüp ellerini spordan çekmediği ve yöntemleri günü yabancı İle kurtarmak İle devam ederse başarı Avrupa’da vs mümkün değil ve Atletizm’de gördük kurumların yabancılara döktükleri paralar ne getirdi tek madalya yok, basketbol’da Fenerbahçe kaç tane Türk oynatıyor?, yani her spor dalımız can çekişiyor neredeyse Bursaspor olarak bizde bu kervana katıldık şimdi alt kümedeyiz çünkü düşerken düşmeyi sehri tanımayan Bursa ruhu olmayan Futbolcu ve Antrenör vardı hatta düştük gülen Yabancı oyuncuları unutmadık! Eğer böyle olursak birşey öğrenmeden yok oluruz Trabzonspor gibi basketbolda. Bir not daha iş Yabancı futbolcu değil iyi Antrenör dünyadaki spor dalını takip edip Antrenörlük yapmış hocalar bizlerinkiler 19 sene yatıp medya showları ile milyonlar almış ve Türkiye’de sadece yabancılarla başarı yakalamış Galatasaray vs görüyoruz çöplük futbol ve hakeme baskı ile kazanılan kupalar Avrupa’da 5 yiyip geri dönen ama “Ah Şansızdık” yalanı yazan Amigo Gazetecileri ile hepsine yol verilmesi çoktan vakit gelip geçti!

  10
  11
 5. Allah o koltukları kıran alçak şerefsizleri zaten küfür edende o şerefsizleri tespit edip ömür boyu bursa bursaspor düşmanlarını salona veya stada sokmayın bunların ne olduğu belli değil çoğu veledizina

  6
  2
  1. @Sedo63 yorumuna yanıt olarak

   Veledi zina ne demek kardeşim ? Düzgün konuş o insanlarda Bursasporlu . Bursaspor’u yıllardır destekleyen insanlar istemeden kırmış olabilir vesaire . Veledi zina demek nedir ? Yiyorsa git adamların yüzlerine söyle bakalım veledi zinasınız diye klavyeden boş yapma

   4
   5
 6. Sinirlerimize hakim olup edepli ve centilmence,sadece ama sadece takımıza destek vermek gayemiz olmalıdır.
  Salon,stadda hakeme,rakibe küfretmekle takımımıza ne kazandırıyoruz.Tam tersi maddi cezalar şu borç derdinde dahada belimizi büküyor.

  TARAFTARIMIZ ÖRNEK OLACAK SEVİYEYE GELMEK ZORUNDADIR.Şampiyon olduğumuzda da taraftar CENTİLMEN,BEYEFEBNDİ TARAFTAR idik.

  Bir yorumcu kardeşimiz yerli oyuncuların azlığını söylüyor ki haklı.Eğer altyapımızı oluşturmaz,mevcut altyapıdanda yeteri kadar faydalanmasını bilmez isek geleceğimiz parlak olmaz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu