Bu da nereden çıktı!

TFF Hukuk Müşavirliği, aralarında Bursaspor ve kaleci Okan Koçuk'un da bulunduğu 23 takım, 15 oyuncu ve 23 menajeri Disiplin Kurulu'na sevk etti.

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Bursaspor, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor‘un da bulunduğu 23 kulüp, 15 futbolcu ve 23 menajeri, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu‘na sevketti. Menajerler, menfaat çatışması, temsil etmediği taraftan (kulüp ya da futbolcu) para almak, lisansının askıya alındığı veya iptal edildiği dönemlerde menajerlik yapmak gibi suçlamalarla, Okan Kocuk‘un ise futbol menajerleri ile çalışma  talimatlarına aykırı hareket ettiği gerekçesiyle PFDK‘ya gönderildi.

75 bin TL cezası var

Menajerlere, ihtar başta olmak üzere, 35 bin TL’den az olmamak üzere para cezası, hak mahrumiyeti, lisansının askıya alınması ya da iptal edilmesi cezaları verilebilecek. Kulüpler ise lisanslı menajerle çalışmamak ya da lisanslarını sorgulamamak, TFF‘ye bildirmemek ya da gecikmeli bildirmek, menfaat çatışması ve sözleşmeye uygun ödeme yapılmaması gibi talimat dışı hareketlerden dolayı Disiplin’e sevkedildi. Talimat hükmüne göre kulüpler ihtar, Süper Lig‘dekilere 75 bin TL’den az olmamak üzere para cezası, transfer yasağı, puan tenzili ve bir alt kümeye düşürmeye varan cezalar alabilecek.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. TFF,PFDK,MHK gibi kruumlar muhataplarına cezai müeyyide uyguluyır.Kabul.Peki TFF,PFDK,MHK gibi kurumların yanlışları,;KASITLARI, için neden cezai müeyyide yok.
    Hakem hata yapar ve bunun sonucunda futbcuların,hocalarının,yönetimin ,taraftarın emekleri iç edilir.Hatta provakasyona neden olan yanlış ve kasıtlarından dolayı birçok futbolcu,hoca,taraftar ve kulüp idarecisi,kulüpler nahak yere cezalandırılırken bu kurumlar nasıl DOKUNULMAZ OLUYOR anlamıyorum.Öğrendiğin HUKUK KRİTERLERİNE uygun bulamıyorum.

    TFF,PFDK,MHK gibi krumların başı ve üyelerinin acilen ve derhal görevlerinden ayrılmaları şeref ve haysiyet sahibi ise gerekir.

    Bu ülke insanına ve futboluna bunlardan daha fazla zarar verecek ne iç ne dış düşma göremiyoruum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu