Bu böyle gitmez Tamer Hoca’m!

Bursa.com Spor Koordinatörü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Hoca, golcü ve kaleci sorununu çözemeyen Bursaspor kaybetmeye devam ediyor.

Karşılaşma öncesi Tamer TunaAnkaragücü’nün duran toplardaki etkinliğinin farkındayız, önlem aldık” diyordu.

O böyle derken ben de bir Tamer Hoca’ya bir de önümdeki maç kadrosuna bakıyordum.

Geldiğinden beri bir tek maç kazandırmamış, tam tersi birçok maç vermiş, en son geçtiğimiz hafta 40 metreden neredeyse tribünün içinden gol yiyen Erhan’la nasıl bir önlem almış oluyordu anlamaya çalışıyordum.

Gol atamayan golcülerden olan! Pedro’yu da sahada görünce tamam dedim.

Ne atanımız atandı ne tutanımız tutan !

Aslında maçın geneline bakacak olursak her iki takım da kazanmak için mücadele etti.

Maçın ilk yarısında futbolun altın kuralı “Atamayana atarlar” Bursaspor’un lehinde işledi.

İkinci yarıda ise tam tersi oldu.

Bursaspor aslında kazanabileceği bir maçı kendi eliyle verdi.

O el de kadro tercihi ve yaptığı değişikliklerle Tamer Tuna’nın eliydi.

Mesela zerre etkisi olmayan İsmail ve Pedro dururken Tuğbey ve Alaskarov’u çıkarmak neyin nesiydi anlamak imkansız.

Diğer yandan yerli yabancı ne kadar kazma golcü varsa yetiştiren veya transfer edip ısrarla oynatarak küme düşen, ligden çıkamayan başka bir kulüp yoktur.

Pedro diye bir forvet alınacak haberini alır almaz istatistiklerine baktığımda adamın golcü falan olmadığı ortadaydı.

Buna rağmen anlaşılmaz bir şekilde transfer edildi.

Portekizli doğal olarak geçmişteki performansını da aynen burada sürdürmeye devam ediyor.

Bir oyuncunun gol yüzdesi düşükse almayacaksın diye yıllardır söylerim.

Bir takımda atamayıp başka takımda performansı yükselen oyuncular olabiliyor; ama bu çok istisnai durumlardır.

Bursaspor’un riske girecek hali yoktu. Ligi bilen, gol ortalaması yüksek bir golcüye ihtiyaç varken gidip bu yeteneksizi aldılar.

Bu saatten sonra kim olursa olsun yetersiz kalan oyuncularda ısrar etmek bile bile ölüme gitmektir.

Orada Eren Güler dururken kale için de Canberk dururken Erhan ve Padro‘yu oynatmak net yazıyorum aptallık olur.

Hocalarda da böyle anlamsız inatlar olur. Ancak Bursaspor geri, dönülmez noktaya hızla yaklaşmakta olduğundan artık inat, kapris falan çekecek halimiz yok.

Hak etmeyen, performansı düşük olan oynatılmamalı.

Genel olarak bakacak olursak da Bursaspor’un hoca, golcü ve kaleci sorunu çözülemiyor ve takım bayır aşağı gidiyor.

Evet Tamer Tuna’nın bu maç ve öncesi genel performansı da büyük hayal kırıklığı.

Hoca güzel konuşuyor, saçlar İtalyan hocalar gibi, güzel giyiniyor, Bursaspor’u görüntü olarak iyi temsil ediyor da bizi asıl ilgilendiren sahadaki temsildir.

O temsil de geldiğinden beri hiç de iyi değil.

Dolayısıyla artık kredisinin sonunda olduğunu idrak ediyor olmalı.

Öyle “Yenilginin sorumlusu benim” demekle de olmuyor.

Bunu zaten herkes görebiliyor Sayın Tuna!

Açıkçası bu böyle gitmez Tamer Hoca‘m.

Eğer bu tabloyu değiştirebileceğinden emin değilsen Bursaspor‘a daha fazla zaman kaybettirme.

47 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Orta sahanın,oyunu doğru oynayan tek oyuncusu Tuğbey,aynı dakikalarda,iki maçtır oyundan niye alınır?Sahada takımı 1 kişi eksik oynatan forvet dururken,bu değişiklikle ne amaçlanır ne yapılmak istenir? biri anlatsa da, öğrensek, aydınlansak…..

  57
  4
  1. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

   hic bir teknik adamin sucu yok bu takim bu oyunculara maas vermiyor bunlarda oynamiyor bahis yapip takimi kumeye kadar gotururler….parasini alamayan adam neden oynasın sorun bariz belli beyler

   5
   9
  2. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

   ikinci devrede 5 dk da a.güüc baskılı başladı 2-3 net gol kaçırdı. tuğbeyi çıkartınca açgğcğnğn atakları kesildi biz bulduk 2 net pozisyon. aç 2.devrenin 15 dksını izle. çok bilmiş güruh

   5
   19
   1. @fff yorumuna yanıt olarak

    Allahın adaleti biz bunu hak ettik dost bildiklerimiz gençleri aldı parayı kime verdi ortada ES ES gülerken sonumuz onlardan daha kötüye gidiyor

    4
    1
   2. @fff yorumuna yanıt olarak

    Son 2 maç yapılan oyuncu değişikliklerinin oyuna ve takıma ne katkısı oldu, Pedro cuğumuz (!) Namıg ve Tuğbey oyunda iken kaç pozisyona girdi ve atamadı.?Oyundan tamamen kopmuş gözü kenarda bekler iken, değişmesi gereken Tuğbey miydi? Vefa ve Eren doğru zamanda mı oyuna girdi? Vefa oyuna İsmail’in stres topu olsun diye mi sokuldu?İsmail ve Burak maç içinde Vefa nın yaptığı hatayı defalarca yapmadı mı? alçakgönüllü renktaşım. Bunların bir açıklaması izahı olmalı ama yok,esas anlatması gereken de bütün sorumluluk bende diyor, başka bir şey demiyor. Hata varsa yanlış varsa (ki sıradan bir taraftar olarak ben de yanlış düşünüyor olabilirim) bunları soru sormadan,konuşmadan nasıl düzelticez?

    12
    1. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

     ben olsam zaten burağı 18 kişilik kadroya almam ismail anca yedek olur. ama bu maç 2.devre değişilik yaparak başladı a.gücü ve dalga dalga gelerek başladı zaten burakla ismailin savunmaya yardımı yok hep hucuma dönük oyuncular. tuğbey biraz yorulmuştu. a.gücü değişiklikleriyle iyice yığılmıştı. tuğbeyi çıkarıp hasanı oyarak hem a.gücünün pozisyonlarını esti hem de hasanın sayesinde pedroyu 2 net gol pozisyonuna soktu. amma bir pedromuz var ki evlere şenlik atamadı.

     3
     5
  3. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

   Pedro yerine Luka girecekti
   Mehmet Erdem ile de bifuma yer degisecekti orta saha 4 lu olacaktı bak bakalım gol atarlarmiydi ama nerdeeee ah hocam ahhhh uyuz oldum izlerken mesela bu işleri kosukavak çok iyi yapıyordu ve gol yemiyordu

  4. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

   2.devreye dalga dalga geldi ankaragücü maçın 2.devresinin 2.3 dk da 1 net gol kaçırdılar. tuğbeyi çıkartarak ada a.gücücnün gazını kesti. ondan sonra 2 net golü pedrocuğunuz atamadı. maçın 2.devresini aç bi daha izle.

   7
   12
   1. @fff yorumuna yanıt olarak

    yeni transferlerin performanslarını eleştirmek için henüz çok erken ama stil olarak aradığımız kan! olmadıkları bir gerçek.
    bunlardan pedro oldukça yumuşak, hantal ve güçsüz klasik pivot bir santrafor.
    ben olsam, rakip defansın dengesini bozan, güçlü, atletik, fuleli ya da sprinter. kolay top kaybetmeyen, skora razı olmayan inatçı ve koşucu birini tercih ederdim.
    bizim bildiğimiz bifuma çin de çok geriye gitmiş. 1930 ların futbolcusu olmuş. oyun içinde ona da bir top lazım.
    enver cenk olabilir.
    yusufu henüz tanımıyoruz, hakkında konuşmak için çok erken.
    bizde ki asıl sorun SABIRSIZLIK, PLANSIZLIK, İSTİKRARSIZLIK, KURUMSALLIK…

 2. Hocam geçen hafta da bütün sorumluluk benim demiştin.
  Tamamda eeeee puanları gerimi vericekller saçma sapan açıklama.
  Sorumluluk senin olsa ne olur olmasa ne olur.

  28
  1
 3. Tamer hocayla ligde kalmamız imkansız.
  Oyuna müdahaleler çok kötü orta sahada en dirençli çalışkan Tuğbeyi ve Namıq ı çıkarıp maçı verdi.
  Ara transferlerin hepsi çok kötü golcü diye alınan adam hayatında toplam 3 gol atmış
  Matavz ın esmeri.Bifuoma bitik 1 senedir top oynamıyor.
  Ayrıca kaleci Erhan kötü ama yedek kalecilerin daha kötü kaleyi versinler göreceğiz.

  18
  2
 4. Ne hikmetse seyircinin acayip bi hoca profili var başarısız tameri tutuyor yahu adam hoca değil bizzatinin ortalamasını tutturamadı 7 mac 1 gelibiyet ey ruh seyirci uyandıysan haber ver takım düşüyor tamerde anca kadın berberi olur süslü neyi bekliyoruz adam hoca değil yeni başkan sen neyi bekliyorsun derhal bu gün kovun hemen yoksa gidişat kötü

  17
  6
 5. tamer oca derhal bırak git. gençlerimizi örnek al lütfen derhal git. bırak ne hallere varsa görsünler. bu kadroya morinyonun kendisi gelse fayda etmez. çakma morinyonun yalçınını morinyo yalçını tekkeyi bizatiyi getirsinler. açık çağrımdır hocam boşa uğraşma bunlardan bi cacık olmaz bırak şu kulübü gençlerimiz gibi git önüne bak.

  10
  5
 6. Tamer hocaya laf söyleyen gram futboldan anlamıyordur. Adamın elinde kadro mu var oynatsın. Bu takım eski yönetimin eseri.Kulubu rezil kepaze ettiler gittiler. Koskoca çınar Bursaspor gözlerimizin önünde eriyip gidiyor. Geçen sene bedava oynayan ruh olan gençlerden utanın.

  10
  22
  1. @Legend yorumuna yanıt olarak

   Peki transfer yapılırken neden eksik olan yerlere adam aldırmadı.Mesela şuan takımda defansif ortasaha oynayan bir oyuncu yok.Mesela kanat kanat diye kıçını yirtanlar vardı ulan bir takımda bukadar kanat olurmu ???
   İsmail e bularak tanınan imtiyaz bu takımda te kime tanınıyor acaba tamam iyi oynadığı oluyor ama ozellikle ikinci yarının ortalarında oyundan düşüyor VE EN BÜYÜK HASTALIĞI TOPU AYAĞINDA GEREĞİNDEN FAZLA TUTMAK BUNDAN VAZGEÇMİYOR ISRARLA DEVAM EDİYOR HATA YAPMAYA DEVAM EDİYOR TABİKİ KOLAYI DEĞİL ZORU SEÇİYOR BASİT OYNAMIYOR BUNU TAKIM GENEL DE YAPIYOR.

  2. @Legend yorumuna yanıt olarak

   Renkdasim, Tamer Hocayla ilgili yorumuna katılırım. Elindeki kadro eski yöneticilerin aldığı topçular, yapacağı bir şey yok. Fakaaat, devre arası alınan Pedro yu gördük. Enver 2 maç yarim devre oynayabildi. Sakat geldi gibi söylentiler var, sahalara ne zaman döner belirsiz. Yusuf hayal kırıklığı, Bifouma 20 dk.oynayabiliyor.Demem o ki kurtarıcı düşüncesi ile alınan topçular bu yönetimin eseri. A.gücü maçında gol yediğimiz dk.kadar iyi oynadık.Kaptan gitti kritik bir yerde faul yaptı! Erhan zaten tam bir felaket.Bu mağlubiyet kaptana, Pedro ya, Onura ve Erhan la birlikte yanlış ve zamansız değişiklik yapan hoca ya yazar.Bu kadroyla ligin sonunu göreceğiz! Başka çaresi yok.Balikesir, Altınordu ve Denizli kesin düşer. Sahamızda oynayacağımız rakiplerimizi yenerek kümede kalırız. Bu saatten sonra yapacak bir şey yok, destek destekk!

 7. Bu takım Bursaspor SK olarak sahaya çıkmayı haketmiyor.
  Kalan maçlarda Çöp FK olarak sahaya çıksın.

  9
  1
 8. 9 kişilik rakip karşısında evinde forveti ikilemekten korkup 40 metreden golle mağlup ayrılan teknik adam bir sonraki maçta da öne geçmesine rağmen yanlış tercihler nedeniyle 1 dakikada 3 puanı bıraktı. Bonservis verildi diye Erhan’ı oynatmaya devam edecekse yolun sonu bayağı renkli olacak.(kırmızı-beyaz).Dün oyuna müdahale etmeseydi puanla dönerdik.Tuğbey’i çekti oyun gitti.9 maç 1 galibiyet.İstifa.

 9. tamer hocam ne olur sana yalvarırım. derhal bırak git. ne olur ayağını öpeyim bırak git. bırak ne yaparlarsa yapsınlar git keyfine bak ya. gençlerimizi örnek al nasıl kurtardılar kendilerini sende kurtar kendini lütfen.

  8
  6
 10. YA TARIK KARDEŞİM
  OMRUMUZU VERDIK BU TAKIMA
  BU LIG BASKA
  BU LIGIN FUTBOLU BASKA
  BU LIGIN HOCASI BASKA
  TAMER TUNA BU LIGIN HOCASI DEGIL
  BU FUTBOLCULAR BU LIGIN DEGIL
  TAHTAYI ACMISSIN TAMAM
  HICMI KADROYA BAKILMAZ
  BU TAKIMA ILK ONCE 6 NUMARA VE STOPER ALINMALIYDI
  BU KADAR MAC VAR ISMAIL BURAK BE TUGBEYLE NASIL OLACAK DIYE HICMI DUSUNMEDINIZ
  STOPER HICMI DÜŞÜNMEDİNİZ
  KOCAELININ ALMADIGI OYUNCUYU NEYE DAYANARAK ALDINIZ

 11. Saçmalamasın bu yazıyı yazan Tamer Tuna’yı da gönderip Mesut Bakkal ile, Samet Aybaba ile mi kurtaracağız takımı?
  Şu yönetim sadece işini yapsa, taraftar da yazarlar da artık saçmalamasa daha iyi olacak. Burada klavye başında egosunu tatmin edenleri okumaktan bıktım.
  Bana eyvallah…

  6
  6
 12. Ya Tamer hoca biz zaten sorumluluğun sende olduğunu biliyoruz da bence boş yapma bu koruma politikası futbolcu değil takım için olsun fakat bence sen zerre kadar başarılı değilsin aslında bu maç değil tuzla maçında defolup gitmeliydi arkadaşın biri doğru söylemiş 2.yari 5 dakikada pedro denen mal çıkart beni çıkart beni diye oynadığı oyunla bağırıyor resmen fakat yazarın dediği gibi futbolu futbolcuyu bilmeyen gidip futbolcu izlerse sonuç bu amaç para kazanmak olmuş takimi kurtarmak değil Tamer Erhan pedro İsmail yüksek artı bu maçtaki yenilgi sebebimiz ve onca maçta aslında esas suçluların biri Burak altiparmaktir bu adamların şu takımda isi yok ki tugbey ve alasgarovu alan hoca bence hoca değildir oynat kardeşim bifoumayi forvet bu maldan daha iyidir golcü alıyoruz bu emin olun pazarcidir yoksa gol atamayan golcü mu olur hoca ne olur git git

 13. Bir teknik direktör iki haftada aynı hatayı yapıyorsa otuz metreden iki maçtır göl yiyen kaleciyile devam ediyorsa o zaman o teknik direktör bursasporun kazanmasına çalışmıyor başka birşeyin kazancına çalışıyor oynayan takımı bozarmi tecrubelii biri ya anlamıyor yada bilerek yapıyor hoş deyil kurtulmak lazi.

 14. Tuğbeyi oyundan aldığında maç gitti dedim..hoca falan değil sin sen tırsak adam..İSMAİL kazmasını neden almıyor sun kimden korkuyor sun. sahadaki 11 ruh suz adama birde sen dahil olunca yenilgi kaçınılmaz…
  Düşüyoruz kardeşim hiçmi hırs yapmaz adam..lay lay lom maç oynuyor takım..sende kenardan robot gibi izliyor sun..sorumlu benim demekle adama 3 puan vermiyorlar hoca.

 15. Guardiola’yı getirsen ne olacak,Bursasporun hala teknik direktör değişiklikliği ile düzeleceğini zannedenlere allah akıl fikir versin.

  2
  1
 16. Hoca da gitmenin yolunu yapiyor şanşi Bursaspor a teknik adam bulamicaZ o kesin neyse zaten küme düşünce herkes kafasina göre çıkar oynar

 17. Tamer hoca yanlış tercih devaminda da kaybedecek başarı apolete var mi yok ne grtirdin bunu resmen kaşınma derler buna e kurtulman lazım devam edersen 2 lig piyangosu vurur gelecek adamda bu ligte samipyonluk apoleti olacak yok ben boyle isiyorum muhabetin altina kume düşme var tercih sizin

 18. Tamer Tuna Zoraki Duruyor Adam Bir Kere 5 Kuruş Almadan Çalışıyor Hangimiz Bedavaya Bir İş Yerinde Çalışırız Mutsuzluğu Her Halinden Belli Tamam Desen Gidecek Mustafa ER sezon başından beri devam etseydi Bu Kadar Kötü Durumda Olunmazdı Şu Emin Adanur gibileri yüzünden takım ne halde bu yıl düşmezse bu takım hiçbir yıl düşmez bu yıl atlatılabilirse önümüzdeki sene 3-5 yıllık Bursa’da yetişen alt yapı ve amatör oyuncularla birlikte aksiyon planı yapılmalı artık bunu Deniz Kolgu mu Yoksa Musta Er Mİ yada başka bir yönetici mi yapar bilinmez gidişat çok kötü bu tünelin sonu da içi gibi karanlık inşAllah bu kötü durumdan çıkmayı başarabiliriz hep destek tam destek…

 19. Giden geleni aratıyor gerçekten. Tamer Tuna, Özcan Bizati kadar bile oynatamadı. Özcan Bizati ya da Fatih Tekke’nin aksine “bu kadroyu ben kurmadım” deme lüksü de yok. İstediği topçular alındı. Umarım galibiyetler almaya başlar takım.

  Taraftarlar çok sabırsız ne yazık ki. Eğer Mustafa Er sene başında gönderilmeseydi ve kadro planlaması onunla birlikte yapılsaydı takım şu an daha iyi bir yerde olurdu. Bu ligde teknik direktör kovmanın iki tane bahanesi olabilir sadece.
  1- İlk yarının sonunda takım ilk 10’un altındadır.
  2- Lig bitimi ilk 6’ya girememiştir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu