Bu borç nasıl bitecek?

Bursaspor Kulübü’nün 31 Aralık 2022 tarihi itibariyle toplam borcu 1 milyar 257 milyon 365 bin 604 lira 83 kuruş olarak açıklandı. Yeşil Beyazlı kulübün transfer yasağına konu olan dosyalara göre kapalı olan tahtayı açması için gereken tutarın 190 milyon 255 bin 120 lira 78 kuruş olduğu bildirildi.

Kulüpten eski başkanlardan Ali Ay’ın 275 milyon 103 bin 874 lira 91 kuruş, Mesut Mestan’ın 20 milyon 4 bin 454 lira 4 kuruş, eski ikinci başkan Emin Adanur’un da 12 milyon 309 bin 157 lira 7 kuruş alacağı olduğu kamuoyuna duyuruldu.

Denetleme Kurulu tarafından açıklanan finansal tablolarda Emin Adanur’un söz konusu miktarı bağışladığı yönünde medyaya yansıyan haberlere karşın kulübe ulaşan herhangi bir resmi bildirimi olmadığına dikkat çekildi.

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Aslında Başkan Olabilecek Bir Çok Aday Olduğunu Hepimiz Çok İyi Biliyoruz,Fakat Sosyal Medya Üzerinden Akıl Veren,Eleştirinin Dozunu Aşıp Küfür Eden Ve Sonuca Endeksli Bir Veya 2 Maç Mağlup Olunca Başkanı Ve Hocayı İstafaya Davet Eder,Storeden Alış Veriş Yapmaz,Sahaya Yabancı Madde Atar,Yardım Kampanyalarına Katılmaz,Çok Bilmişler Var Olduğu Sürece Başkan Olmak Kimse İstemiyor.Açıkçası Faydasından Çok Zararı Olan Bu Kitlenin Kendini Sorgulayıp Çeki Düzen Vermesi Şart.

  49
  3
  1. @Ulu Mahalle72 yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular bu kadar yüksek borçlu bir takımın hala profesyönel liglerde olması da Bursaspor un gücünden kaynaklanıyor bakın düşen takımların toplam borçları Bursaspor un borcunun 10 da biri kadar olmasına rağmen durumları çok daha kötü aslında bu kadar borç oluşana kadar bu ükkenin adli kontrol kanunları ne yaptı eleştirim asla siyasi değil lütfen bu ülke nin vekilleri yöneticileri görüşü yaşam tarzı inancı ne olursa olsun ahlaklı dürüst bilgili olmalı kanunlarda hırsız arsız ahlaksız ceza almıyor ise kanunlar güçlüden yana ise maalesef tuz kokmaya başlamış ise vekillerin pek çoğu avukat vede müşahitler ise lütfen bu Bursaspor 1 günde bu hale gelmedi kimse kimseyi kandırmasın ahlak bir şehirde erozyona uğramış ise şehrin tüm paydaşları Bursaspor dan nemalanıp büyümüş ise durumda bu dur sonra muhtar gel bizi kurtar olur saygılar efendiler bu arada hala Bursaspor üzerinden koparmalar devam ediyor

   8
   2
  2. @Ulu Mahalle72 yorumuna yanıt olarak

   Anlamadığım nokta biz Ali Ay başkana nasıl bu kadar çok borçlanmışız. Neye harcandı bu 275 milyon TL??? Bu paralara süper ligde üst sıralara oynayacak takım kurulur. Gerçekten bilen biri bizi aydınlatsın. Sadece ve sadece tek bir kişiye nasıl 275 milyon TL borçlanmışız??? Eski parayla 275 trilyon. Sadece tek kişiye. Aklım almıyor.

   11
   1
   1. @275 milyon TL yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşlar Sorgulamaya Recep Bölükbaşından İtibaren Başlamak Lazım,Ayrıca Kongrede Borçlarla İlgili Yönetimlerin İbra Edilmesi Ayrı Bir Soru İşareti.Devlet Kurumlarının Tüm Kulüpler Üzerinde Amasız,Şartsız Ve Eşitlik İlkesi İle Denetim Mekanizmasını Oluşturması Hesap Sorması Ve Borçlu Olan Yönetimi Borçlarından Dolayı Sorumlu Tutması Şart.

    8
    1
 2. Ortada Samsunspor gerçeği var. O da 2.ligde yıllarca süründün. Hatta rize ile beraber asansör takım ismi aldı. Ama sonra kendini Samsunspor’a adamış, siyasetin söz geçiremediği, güçlü zengin bir başkan geldi. Sonuç ortada. En fazla 5 seneye süper lig şampiyonu. Altyapıyı da güçlendirdi. Borç 0. Biz Hayri Yazıcı yerine Altepe’nin adamları Erkan Körüstan, Recep Bölükbaşı, Ali Ay ve Mesut Mestan’ı seçtiğimiz için bu haldeyiz. Bu şehir Celal Sönmez’den sonra İbrahim Burkay geldiği için bu halde. Timur Noyan yerine Recep Bölükbaşı, Hüseyin Akdemir yerine bitik Ali Ay tekrar seçildiği için bu halde. Tribün liderleri belediye başkanından maaş aldığı için bu halde. Şehir takımları büyük güçtür. Türkiye’de siyasiler bu desteğe muhtaçken, başkanlar taraftarlar siyasilerden dileniyor. Güçlerinin farkında değiller. Hayri Yazıcı’yı 2 yıl başkan yap kulübün bütün havası değişir. Bakın siyasiler, işadamları kapımızda nasıl sıra bekliyorlar mı görün.

  20
  3
 3. Süper lige çıkarsak o borcu iki senede çözeriz.bu kulübün tek kurtuluşu bir an önce Süper lige çıkmaktır..ah vah etmeye gerek yok..önce şu belediyenin prangalarindan kurtulup sonra da doğru düzgün bir yönetim getirip herşeyi çözebiliriz.

  14
  31
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Süperlig eski süperlig değil. Gelirler çok düşük orada da. ortalama 80-90 milyon tl kazanıyorlar yılda. o da 4 milyon euro yapıyor. Delik daha çok büyüyor. Benzinliği satıp banka kredisi kapatılır. Vergi borçlarını yapılandırıp ödeye ödeye devam etmekten başka çare yok.

   9
   1
  2. @Selim yorumuna yanıt olarak

   tabii belediye gitsin , ali ay lar , mesut mestan lar , emin adanur lar gelsin . bu takım iyi gününde yüztane aday çıkarır ama böyle en zor günlerde sadece elini taşın altına belediye sokar . bu takım o dediğin belediye prangasından bir kurtulursa soluğu amatörde alır.

   19
   17
  3. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Bugün malesef belediye olmasa kulüp kapanır sanki belediyebaşkanı bu işler için seçiliyor adam her ay bu kulübe10 milyon sadece futbolcu ve personel gideri olarak para buluyor bir şekilde borç üstüne borç eklemeden bakın eski başkanlar filan gelmez artık çünkü hepsi kulübün nasıl soyuldunu biliyor onun için bu belediye olmasa bu kulüp 15 gün açık kalmaz kapısına kilit vurur tarsus tan çok dah kötü onlar maça çıkıyor biz kapanırız

   23
   10
 4. Sadece borç ödeme kampanyası yapılsın. Kimi alacağını bıraksın , kimiside para yardımı yapsın.
  Böyle devam ederse kulüp tamamen batar.

  14
  1
 5. Ya biz kasaba takımı değiliz o borç ödenir İstanbul takimlarinin 5-10 kat daha fazla borcu var Trabzon’un 2 katından fazla 1 milyar denilen borç 50 milyon Euro yapıyor ve faizli hali bu 8-10 milyon Euro’ya futbolcu satabilen takımız ancak 3 kuruş gelecek diye eldeki futbolcuları satıp hem başarılı olamıyoruz hem transfer ucretlerinide kazanamiyoruz süper ligde olsak gelecek yayınci gelirleri reklam gelirleri galibiyet vs bu borç devede kulak kalacak alt liglerde olmuyor bu sezon bitti ama seneye eldeki futbolcular tutulup birkaç transferle acilen 2 sezonda 2 lig üste çıkmamız gerekiyor . Transfer dediysekde öyle emin adanur dönemi gibi 20 futbolcudan bahsetmiyorum maks 5 futbolcu rotasyon 0 şuanda forvet yok sağ bek yok devsirme oyuncuları cikariyoruz kaleci desen Canberk Allah’a emanet

  8
  2
 6. Açıklanan borç aslında çok fazla fakat Bursaspor gibi bir kulüp için izahı olabilecek halledilebilecek durumdadır.
  Tabiki iyi yönetilebilirse.
  Malum takımların altı yedi kat borçları açıklanıyor ve ne bir ceza var ne de yaptırım.
  Cezalar bize hoşgörü ve nasihatlar onlara.

  7
  1
 7. Bir futbol klubünün nasıl bir şahısa 275 milyon tl borcu olur ???
  Bir şahıs da nasıl bir futbol klubüne 275 milyon tl borç verir ???
  Bir şahıs bu borcu verdi de nasıl bunca zaman bu parayı tahsil etmeden hayatını idame eder ???
  Bursa’nın en zengini yanlış hatırlamıyorsam Hüseyin ÖZDİLEK ama o bile bu kadar borç parayı verse gece uyku uyumaz.
  Sorgulayın Bursasporlu dostlarım…
  Kendi çıkarları uğruna, Belediye de iş uğruna susanlardan olmayın…

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu