Bu başkan adayı da nereden çıktı?

Bursaspor Kulübü’nün 2 Temmuz’da yapılacak olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda kulüp başkanlığı için aday olduğunu açıklayan Melik Ramisoğlu camia tarafından hiç tanınmayan ve 1,5 ay önce kongre üyesi olan bir isi.

Melik Ramisoğlu, “Ben Bursasporluyum. İstanbul ve yurt dışında yatırımlarım var. Çok yakın zamanda Bursa’da da yatırımlarım olacak.

Bunun hazırlığı içindeyim. Bursaspor’un bu durumda olmasına üzülüyorum ve bu yüzden de aday olmaya karar verdim” ifadelerini kullandı.


Adnan Batır’ın 8 Nisan’da yaptığı paylaşımda bu oluşumla ilgili ifadeleri dikkat çekti;

Bursaspor‘a Başkan adayı bulma gibi bir misyonu olduğunu zanneden menajer Ömer Özen durmadan bu konuda adımlar atmaya devam ediyor. Daha önce Atıf Yıldız gibi isimlerle adaylık yoklaması yapan Ömer Özen geçtiğimiz sezon Akhisarspor‘a Başkan adayı olan Mikail Kaplan‘ın da yanında görülmüştü. Özen bugün de Melik Ramizoğlu ile bir yayına katılarak adaylık açıklaması yaptı.

Bu ikili yakın zaman içinde Bursasporlu Profesyonel Dayanışma Derneği ile bir toplantı gerçekleştirdi. Görüşmede Bursaspor Kulübü‘nün eski Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç‘te yer almıştı. İkili aynı zamanda tesislere gelip fotoğraf bile çekilmişler. “Bursa’yı kurtarmaya geldik” ifadelerini kullandılar ama komik değil. Hiç değil!

47 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. SEN SUS PARA KONUŞSUN….TABİ ADAM BELEDİYE BAŞKANINA BİZE YARDIM EDİN DİYE YALVARMIYOR YA…ADAM ANTİPATİK GELİR SİZE…..İCAZET ALMALI YA…. BURSASPOR DAN SİYASET ELİNİ ÇEKECEK….İŞTE BU

  125
  48
   1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

    Ben bugün Ali Ay’la görüştüm. 24 saat süte istedi. Geliyo amk. Kaçılın. Melik melik kim varsa hadi fdağılın len, habeci kaşarları , hadii.

    3
    3
   1. @Inciler yorumuna yanıt olarak

    Defolup gitsinler bursaspor 63 ten beri var,belediyeye muhtac degildir,cok meraklilarsa kursunlar aksporu sizde taraftari olup,sabahtan aksama kadar sizden ilmayanlara hakaret edip ,kufur edersiniz,ornek vatandas seni.

    24
    4
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Bu kulüp şimdi 1.5 aylık Bursasporlu olup ama aynı zamanda hdp sempatizanı olan birine mi bırakılacak bosverin karıştırmayın memleketi kilit vuralım daha iyi batıyorsakta biz bize. Ithal başkan lazım değil

   25
   31
   1. @Teksas1963 yorumuna yanıt olarak

    Bu yoruma bile hâla eksi veren yavşaklar var. Sizin Bursalı’lığınızı dikeyim. İşte onun için PTT 2’deyiz. Müstehak bize. Elin kekosuna Bursaspor’u teslim edecekler. Bak bak bak. Neymiş, Avrupa’da yatırımları varmış da, Bursa’ya da yakında yatırım yapacakmış da.. Posof mu lan burası? Yeriz senin yapacağın yatırımı. Hastirr.

    11
    19
     1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

      Bu yoruma eksi veren akıl fukarasi ķüfur hosunamı gidiyor,evinizde küfürlemi anlasıyosunuz,zeka seviyen küfürden başkasını algilayamiyomu,sakin cevap yazma ,eksi ver..

      5
      1
   2. @Teksas1963 yorumuna yanıt olarak

    adamın hdpli olduğunu nereden biliyorsun kanıtın var mı yazı ve söz olarak adam yurtdışında iş yapan biri illa ki hdp destekçisi olsa sosyal medyada veya haber sitelerinde belli olurdu adam kars (doğu bölgesinde) kaldığı için öyle diyorsan yanılıyorsun vatansever kürtlerde var ayrıca karsta bir sürü millet var

    15
   3. @Teksas1963 yorumuna yanıt olarak

    Şu yorumları hayretle okuyorum, ve gerçekten şaşırıyorum. Siyasetçiler de kendisi gibi düşünmeyenleri hemen bir kilifa sokup değerlendiriyorlar. Suçu sun, yok bucu sun gibi. Spora da soktunuz ya bu anlayışı hayret bir şey. Bu 1,5 aylık dediğiniz kişi bir siyasi sempatizanı dediniz çıktınız. Birlikte bir iş mi yaptınız, yolculuk mu yaptınız da biliyorsunuz! Aklınıza yatmayinca o veya bu sempatizanı olunuyor vay anasını yahu! Bu kadar kolay mı çamur ve leke atmak. Bu sempatizanı dediğiniz kişiyi sadece siz mi bildiniz, memleketin emniyet güçleri bulamadı da siz mi buldunuz. İhbar edin o halde atsınlar içeri.

    16
  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Yaa, arkadaşım bu nasıl bir kin, nefret öfke seli ve ruh halidir?
   Yaa, yaşanan ne kadar olumsuzluk varsa tamamını neden her yorumunda belediyenin üzerine atıyorsun.
   Yaa, arkadaşım belediye bu kulübün kötülüğünü neden istesin?
   Yaa, arkadaşım belediye hiçbir zaman kulübe gitmedi ki, neredeyse tüm başkanlar destek için belediyeye geldi.
   Yaa, arkadaşım hiçmi kafa yormuyorsun, belediye desteği olmasaydı bu kulüp çoktan amatöre düşmüştü.
   Yaa arkadaşım çok merak ediyorum, ne yiyip içiyorsunuz da bu hale geliyorsunuz anlamıyorum ki…

   40
   21
   1. @bam teli yorumuna yanıt olarak

    burdaki yorumlara bakarak bir arastırma yaptım hani bizim çoook bilmiş taraftarlar var ya takımı siyasete bulastırmayın diye. süper ligte 16 takım 1. ligte 21 takım bunların 3 süper lige çıktı.belediyeler bu takımların arkasında maddi olarak durmuşlar manevi demiyorum bak anlayın bursa büyüksehir belediye bursaspora adanur baskan hariç onada yapmışta çoook az.79 kere bagıs yapmıs bagıs yaparken sadece sunu demiş kayıtlarda var bursaya layık takım olun.kanunlar çerçevesinde arkanızdayım demiş.şimdi kanunlar çerçevesinde tabiki öyle diyecek bu kanunlar çerçevesinde olasyında rahmetli basn yazıcı yargılanmadımı yargılandı eee belediye baskanı ne diyecek.biz taraftar ve biz kongre üyeleri ne yaptık bende dahil.ali aya 2 kongrede oy verdik baskan sectik 1.kongrede basarılımıdıda oy verdik ya taraftarlar ne yaptı ötobüs tasladı futbolcu dövmeye kalktı tübünlerde küfür ederek 11 futbolcu cezası ödetti külübe.taraftar baskanları hep sessiz kalmadımı işlerine gelmedimi cıktılar kongre kongre yırttılar ortalıgı.hep istemezuk begenmezuk oldu alın şimdi baskan bile bulunmuyor.şimdi burda belediye baskanlarının suçu ne oy verdiysem namerdim ama kör olmamak lazım.3 tane büyük baskanı adayı küfürden korktukları için aday olmuyolar.taraftar baskanları bunu iyi bellesin.birde dünyada hiç bir külüpte 6-7 tane taraftar gurubu yok nerde var bursada bunları sorgulayın TEKSAS hariç.lütfen b….. atmıyalım aday olacaklara .birde bursasporlu olmayıp öyle görünen ve burda yorum yapan herkezin ALLAH ………………….. versin inşallah.olay bu.

   2. @bam teli yorumuna yanıt olarak

    ZEKİ RUMUZLU yazımın devamı LÜTFEN BURSA BASINIDA İATANBUL BASINI GİBİ YORUM YAPMASINLAR YAZMASINLAR.TEKSAS TARAFTARI NAPTAL DEGİL kimin ne oldugunu biliyor.

   3. @bam teli yorumuna yanıt olarak

    Yaa, arkadaşım hiçmi kafa yormuyorsun, belediye desteği olmasaydı bu kulüp çoktan amatöre düşmüştü.

    Diye yazmışsın sana cevabım;
    Yaa arkadaşım Recep Altepe denen adam başlattı zaten kulübün çöküşünü ne diye bunu yazmıyosun. onun sayesinde ” BORÇ YİĞİDİN KAMÇISIDIR ” demesi ile şu an borcumuz bu kadar.
    sen hala belediye belediye dmeye devam et. şimdiki yönetimi belediye çıkarmadı mı ortaya. Tff 1. ligten düşerken bu bu belediye destek veriyordu. şu an yine bu belediye destek veriyor. Urfa Batmanı yenmeseydi ne olacaktı halimiz. şimdi bu belediye DESTEK Mİ KÖSTEK Mİ KARAR VER

    3
    7
   4. @bam teli yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim seni tanımıyorum ama dünyadan bir haber yaşadığın belli. Bursa belediye başkanı Ankara’daki agaları izin vermeden tuvalete gidemez. Bu bir. Ankara ve İstanbul baronları onlara ve çarklarına çomak sokup şampiyon olduğumuz gün. Bursa ve Bursaspor’un kalemini kırdı. Buda iki uyanın artık siyaset sporu rehin almıştır. Kimseye şahsi düşmanlığımız yok.!!! Ama Bursa ve Bursaspor’a düşmanlık edenlerin farkındayız!!!!

    7
    4
   5. @bam teli yorumuna yanıt olarak

    YA ARKADAŞIM ASIL SEN NE YİYİP İÇİYORSUN..YAZICI DAN SONRA GELEN TÜM BAŞKANLAR KİMDEN İCAZET ALDILAR??? HATTA SON BAŞKANI “ALENEN” KİM ATADI?? YAZICI ZAMANINDA ALTEPE KULÜPTEN İÇERİ GİREMEZDİ VE ŞAMPİYON OLDUK..YA SİZ AKP GÜRUHU NEDEN BURSASPOR SEVGİNİZİ PARTİ SEVGİNİZİN ÜSTÜNDE GÖRMÜYORSUNUZ…BU TAKIMI TFF 2 YE RESMEN ALİNUR AKTAŞ DÜŞÜRMÜŞTÜR…ALİ AY I 2 DEFA KİM SEÇTİRDİ SENCE…ÇOK MERAK EDERSEN SÖYLEYEYİM…1060…. KİM BU 1060?? 350 TANESİ BBB ÇALIŞANI..BUNU DA MI GÖRMÜYORSUN…VER ÇORBAYI AL OYU…OLAN BİTEN BUDUR…

    32
    22
    1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

     Bursa’ya bir ziyaretimde, iki üç araba yolu kesmiş, halay çekerek Bursa için burası Kürdistan diye bağırıp tepiniyorlardi. Bursalı birkaç kişide bunları izliyordu arkadaşlarla güvenlik güçlerine haber verdik, anında gelip bunları aldılar. Önce Bursa’ya sahip çıkın koçlar.

     3
     7
    2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

     ”VER ÇORBAYI, AL OYU!” buyurmuşsun.

     demek ki sana göre bu işler bu kadar basit.
     siz insanları bu kadar cahil, oy’larını ise işte bu kadar ucuz ve kolay mı sanıyorsunuz?
     15 bin lira bayram ikramiyesi, bir o kadar maaş, bedava ev, traktör, elektrik, su, mazot, kredi kartı borçlarını silme vaadleri sanırım kömür, çorba ve makarnadan çok daha büyük rakamlar.
     ama o yurtsever insanlar tüm bunları elinin tersiyle sandıkta itiverdi.
     bunlar işin siyasi tarafıydı.

     şimdi gelelim olayın sportif tarafı olan Bursaspor, belediye ve alinur meselesine,
     sevgili kardeşim!

     1- belediye Bursasporun başarısız olmasını neden isteyebilir?
     2-geçmişte olduğu gibi süper ligde sürekli kafaya oynayan bir Bursaspor mu, yoksa bugünkü yerlerde sürünen bir Bursaspor mu, kulübe, şehre, belediyeye ve alinur’a marka değeri katar, oy ve prestij kazandırır?
     3- bu anlamda alinur ya da belediyenin ”kendi ayağına sıkmasının!” mantığı ne olabilir?

     lafı dolandırmadan, kelimeleri süslemeden, ve duygu sömürüsü yapmadan sadece şu 3 basit soruya makul ve mantıklı cevap ver yeter.
     ver ki biz de cahil kalmayalım. gerçekleri görelim ve de öğrenelim…

     5
     7
    3. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

     Ulan siz siyasetten bahsediyorsunuz. Siyaseti siz yapiyorsunuz sıkışınca belediye yardım etsin. Sanki belediyenin tek derdi Bursaspor. Şehrin ihtiyaçları umurunuzda değil. Keşke hiç yardım etmezlerdi. Altmış senelik Bursaspor kuyum. Bu taraftar in yaptığı kötülüğü kimse yapmadı.

     9
     6
 2. Saatler önce farklı mecralarda haber sitelerine düşen Melik Ramisoğlu’nun adaylığı, bu siteye nedense!.. çok geç düştüğü gibi, bir de başlığa bakar mısınız “Bu Başkan Adayı da nereden çıktı”
  Nereden çıktıysa çıktı, sizi neden rahatsız ediyor ?.. Yani kulüp çok başarılıydı da, bu adam mı başarısız yapacak ?.. Aday çıkmaz dert, Adaylar çıkar dert… Hayırdır siz kendinizi kulübün sahibi mı zannediyorsunuz ?..

  97
  41
  1. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   ADAMSIN kardeşim, birileri de hemen bir siyasi parti sempatizanı bile yaptı, yuh olsun. Kardeş ne dersin bunlar çorbacı galiba.

   3
   2
  2. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Helal be kardeşim hakkıyla konuşmussun adnan batır hayırdır tamamda hayırdır yani bırakın bu işleri

   13
   7
 3. Şu belediye tayfasi elini eteğini bursaspordan çeksin,yönetimler basarili olacaktir,adaylar belediyeye degilde kongreye hesap verir hale gelirse eski bursaspora adim adim gideriz,bizden baska kimse cikmiyor deyip,her cikan adayla gorusme yapan alinur aktaş ve ekibi lutfen artik dönmemek uzere gitsinler ,gitsinler ki bu koca cınar artık nefes almaya başlasın.

  60
  20
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Hep beylik laflar amk. Başka bi numara yok. Bursaspor sahipsiz değilmiş. Allah allah.. Onun için 200’ü verip tahtayı mahtayı açamıyo. 1.5 katrilyon total borca hiç girmiyom Eser. Sen gene beylik bi laf yazarsın şimdi buraya. Kızını dövmeyen dizini döver falan.

 4. Böyle bir durumda yani Bursaspor dibinde dibini görmüşken risk alıp adaylığını açıklayan kim varsa hepsine büyük saygı duyuyorum

  22
  1
  1. @aziz yorumuna yanıt olarak

   EN DOĞRU SÖZ BU BENCE…ARMUDUN SAPI VAR ÜZÜMÜN ÇÖPÜ DERSEK KULÜBÜMÜZE İŞTE BÖYLE BAŞKAN “ATARLAR” ATANMIŞ BAŞKAN DA ÖNCE TFF 1 DEN KÜME DÜŞÜRÜR SONRA TFF 2 DE URFA SAYESİNDE ZORLA TAKIMI LİGDE TUTAR…TEBRİK EDERİM BU YÖNETİMİ BU LİGDEN DE DÜŞMEDİK.. 🙂

   9
   9
 5. Bu başkan adayı nereden çıktıysa bilemem ama aday olsun oyum ona o meşhur savunmaya inat taraftar bize bilmem ne ediyor ondan siz aday olmayın meraklısı olsun destekleriz adam hiç bir şeyden şikayetçi deyil olur isallah

  11
  1
 6. Yanılmıyorsam Nisan ayında toprak haber ajansına katılıp başkan adayıyım demişti.başkanla görüştüm yapmak istediklerimi anlattım daha sonraki randevu taleplerine cevap alamadım diye sitem etmişti.

 7. zamanında şampiyon başkanımız ibrahim yazıcıya da bursa taraftarı burun kıvırmıştı hiç unutmam kocaelisporla bir maçımız vardı ilk yarı kocaeli galip olarak içeri girmişti ve türbünden ibrahim başkana yönelik tezaruhatlar yükseldi burası leş gibi hamsi kokuyor diye bağırmışlardı daha sonra ibrahim başkan istifa etmişti uzun bir süre başkan adayı arayışı başlamıştı bursa böyledir onu beğenmez bunu beğenmez yok şu şöyle yok bu böyle resmen mahalle karıları gibi bilip bilmeden hep dedikodu adam karslı olsa ne olur bursalı olsa ne olur ibrahim başkanımız bursalımıydı arslanlar gibi her şeyle mücadele etti ve bursamızı şampiyon yaptı ee bursalılar kıymet bildimi öldüğü zaman cenazesinde bulundular ölmeden önce ona yapılanlara ses çıktımı sessiz filim seyreder gibi seyrettiler ertuğrul sağlam samsunluydu ne oldu ömer erdoğan alman patentliydi ali tandoğan beşiktaş tan geldi ne oldu bursa taraftarından daha fazla bursasporluluk gösterdiler ve bursamıza şampiyonluk hediye ettiler yorumlarda biride demişti ithal başkan istemiyoruz diye bu ülkede şimdiki komşuların bile ithal yediğin ayçiçek yağından tutta hayvanının yediği samana kadar ithal bu bursaspor taraftarı akıllanmaz çorbayı gördülermi ne arma kalır ne bursaspor aç kaldılarmı hani paralı başkan ulan biraz dirayetli olun

 8. Adamın Kasım 2022 de başkan olmak istediğine dair beyanatları var gazetelerde ve haber sitelerinde..Yeni bir şey değil..Bir nevi Karagümrük, Eyüp,Pendik …başkanları gibi olay sanırım..Ama bizde borç çok.. hayırlısı bakalım.

  6
  1
 9. Bursaspor büyüktür büyük kalacak elini taşın altına koyana destek zamanı hiç değilse çocuklarımız için yapalım bunu çocuklarımız bursaporlu olsun.. 🐊🐊🐊🐊🐊🟩⬜🟩⬜

  4
  1
 10. Bursaspor’u bu hale camianın tanıdığı isimler getirdi zaten, tanımadık kişi olunca ne mahsuru olacak?

 11. Öncelikle belirteyim, şu adaycı bu adaycı değilim. Bazıları gibi sırtımı Belediyeye yaslamış yandaş taraftar da değilim. Sizler ‘Gazeteci’ olarak her konuya objektif bakmanız gerekmiyor mu? Gidin kendisiyle röportaj yapın, gerekirse canlı yayına çıkartın.. Projelerini öğrenin, neler yapmak istiyor, ne vaadediyor? Yine başladık birilerini b.klamaya! Geçen kendini ‘Basın Mensubu’ olarak tanıtan ismi lazım değil biri de twitterda şey yazmıştı. ‘Stadyumun isim haklarını Lacoste’a’ 30 seneliğine verelim’.. Kısacası ya ben Gazetecilik mezunu değilim, ya da sizler rüzgar nereye eserse oraya giden sadece birer maşasınız. Bu arada Adnan Kardeşim, bu yorumu okursan sadece şuna cevap vermeni istiyorum. Geçen sene Bursaspor Kaptanı Burak Altıparmak’ı darp eden ‘Patronun’ mu yazdırıyor bu satırları sana? Cevap verirsen sevinirim..

 12. İsmini pek duymadım,anladığım kadarıyla zengin bir iş adamı. Bu saatten sonrada kimdir degildir bakmam. Vatanperver olsun. Bursasporu düzlüğe çıkaracak parayı temin etsin ve bunuda seçime kadar ispat etsin, yeter kardeşim. Üstelik bizim en büyük sorunlarımızdan biriside menejer sorunu, tahmininen Ömer isimli menejerle beraber çalışacak. O yüzden doğru düzgün bir menejer ise neden olmasın. Hiç olmazsa düzgün bir yapılanmaya gidi, doğru oyuncular bulunur.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu