Brezilya’dan Bursa’ya İlginç Çağrı!..

Brezilya kıyılarından 354 km uzakta, Atlas Okyanusu'ndaki 21 ada ve adacıktan oluşan bir takımada olan Fernando de Noronha'da yaşayan Bursalı elektronik mühendisi Ahmet Vefik Çapraz, adanın çocukları ve gençleri için Bursaspor forması ve ekipmanlarına ihtiyacı olduğunu söyledi. İşte detaylar...

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fernando de Noronha‘da yaşayan ÇaprazBursa‘ya ve Bursalılara seslenerek, Bursaspor forması ve ekipmanları istedi.

Adanın çocukları ve gençleri için istediği formaların, Türkiye- Brezilya ilişkilerinde kilometre taşı olacağını olacağını ifade eden Çapraz, “Adaya Brezilyalı dostlarımız ile ayrıca Türkiye”den ziyaretçi getirmeyi ve iki ülke arasında ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz.” dedi.

TFF ÇAĞRISINA KULAK VERDİ

Bursaspor başta olmak üzere Türkiye‘deki tüm takımların forma ve ekipmanlarına ihtiyacı olduğunu söyleyen ÇaprazTFF‘nin adaya milli takıma ait formaları gönderdiğini bildirdi.

 

FERNANDO DE NORONHA ADASI

 

Takımadalarının adı, Brezilya’dan Portekiz’e ithal ettiği ahşap hizmetleri için ödül alan Portekizli tüccar Fernao de Loronha’nın isminden gelmektedir. Yalnızca ana adada insan yaşamaktadır; 184 km2 bir alana ve 2012 yılında 2,718 olarak tahmin edilen bir nüfusa sahiptir. Takımadaların toplam alanı 26 km2’dir.

UNESCO, 2001 yılında çevresinin önemi nedeniyle bölgeyi bir Dünya Mirası olarak belirledi. Zaman dilimi tüm yıl boyunca UTC-02.00’dir. Yerel halk ve gezginler Sao Paulo, Recife veya Natal’dan uçakla Noronha’ya ulaşabilirler.

Kaynak
Bursa Hakimiyet

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @i am vengance yorumuna yanıt olarak

   Ee? Bize ne bundan? 3 tane deniz kıyısı resmi koymuş, e neymiş, Brezilyalı çocukların Bursaspor formasına ve futbol ekipmanlarına ihtiyacı varmış. De get ***. Sanki lösemili çocuklara yardım toplanıcak ***. Bursaspor’un *** olmuş, adeta soba borusu gibi. Oraya borç öde, buraya borç öde, arada bi de Brezilya’nın adalaronda yaşayan ***lere forma ve ekipman gönder. Orda yaşayan Bursalı Ahmet Vefik Çapraz’ın aklına esmiş, ordan yazıyo, ihtiyaç bildiriyo amk. Yaw Admin abi, allah aşına koymayın böyle damcık boncuk istekleri haber diye be abi.

   18
   21
 1. Panamadan selim yazmış tozluk ve krampon ihtiyacı var diye . Bu ne mi. Sabahları ise giderken kafa diken radyocular gibi haberler yapmaya başladınız.

  9
  3
 2. Zaten Bursaspor’dan istemiyor tffden istiyor bizim site de sanki sadece Bursaspor’dan istiyorlarmış gibi haber yapıyor . Oradaki veletlere Bursaspor desek acaba bir Türk yemeğimi diye düşünürler

  2
  1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu