Bravo Yalçın Cambaz

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Denetleme Kurulları hep vardı. Ama son seçimde bağımsız aday Yalçın Cambaz ve ekibi açık ara farkla Denetleme Kuruluna seçildi. Bütçe işleri bu kulüpte her zaman sıkıntılı olmuştur. Gerek Genel Kurullarda, gerek Mali Genel kurullarda, gerekse Divan Kurulu toplantılarında rakamlar açıklanır, kitapçıklar dağıtılır ama kimse bir şey anlayamaz.

Ama bu kez farklıydı. Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda kürsüye çıkan Yalçın Cambaz yaklaşık 15 dakikalık barkovizyon eşliğinde tane tane yeşil beyazlı kulübün mali tablosunu çok güzel bir şekilde açıkladı. Hakikaten bravo… İşin uzmanı olunca işler değişiyor.

Bursaspor yönetimini de tebrik ediyorum, şeffaflık ilkesi doğrultusunda bütün bilgileri Denetleme Kurulu ile paylaşmışlar. Bursaspor’un borcu 453 milyon 614 bin lira. Neden oldu? Nasıl ödenecek kısmına girmek istemiyorum. Burada benim en çok dikkatimi çeken nokta; evdeki hesabıçarşıya uymadığını görmek oldu. Denk bütçe yaratmak adına yönetimler gelir ile giderleri aşağı yukarı birbirine eşitlerler.

Kantarın terazisinin eşit olmadığını biz bilmiyor muyduk? Tabiki biliyorduk. Ama bu kez rakamlarla tablo eşliğinde aradaki farkları net bir şekilde gördük. Yalçın Cambaz, yönetici katkısı ile çarkların dönmeyeceğini, doğru adresin Vakıfköy olduğunu, çok güzel bir dille anlattı.

 

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Herşey galibiyete bağlı. Galip geldikçe tff den gelen para da artacak, sponsor ve reklam anlaşmaları artacak.. İki senedir takım performansının kötü olması bizim marka değerimizi düşürdü. He bunda suç tabiki altını çizerek söylüyorum ‰60 yönetimin %30 oyuncuların %10 taraftarındır. Ama herşey geride kaldı artık kenetlenip önümüze bakalım inşallah güzel günler yakındır.

  54
  2
 2. Vakıfköy’de cep telefonunu yasaklayacaksın. Bilgisayar yasak olacak. TV’de Bursaspor, İspanya ve İngiltere maç yayınları olacak sadece. Yetişen futbolcuları Bursasporlu olarak yetiştireceksin. Ağaç yaşken eğilir. Kurallara uymayanları atacaksın akademiden. Disiplin olmayan yerde başarı gelmez.

  36
  3
  1. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   Böyle eğitim olmaz. Bursasporluluk şuuru GS-FB-BJK maçlarını izletmemekle oluşmaz. Aksine onları da izlemeliler ki kimin gerçekten gençlere değer verdiğini görsünler. Evvela sağlam bir kültür aşılanmalı, gençlerin okuyup bilgilenmeleri sağlanmalı. Kulübün yaşayan efsaneleri akademi modelinde dersler vermeli. Bir şeyleri yasaklayarak değil özendirerek aşılayabilirsiniz. Bunu da aile kulüp okul üçgeninde yapmak gerekli. Sağlam bir karakter oluştuktan sonra kimse etki edemez.

   6
   1
  2. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   Agasen Bursaspor’u Küba gibi yaptın be ya. Kapadın dış dünyaya. Oldu olcak Ali Dede’yi tahttan indirip rahmetli Fidel Castro’yu da başkanlığa oturttuk mu direk şampiyonuz bu sene amk. Vercen bunlara sopayı. Yer misin yemez misin. Bak nooluyo. Hele o Yusuf’u var ya. Kızılcık sopasıylan dövcen. Beline beline.

 3. ee demek ki Bursasporlular karşılarına düzgün biraday çıkarsa kaçırmıyormuş.bütün siyasi desteğine rağmen Ali Ay onun aldığı oyu alamadı

 4. SEVGİLİ KARDEŞİM
  EMEĞİNİZE SAĞLIK
  ANCAK
  EİLİNİZDEKİ VERİLER HAZİRAN SONU İTİBARIYLE
  DOLAYISIYLA
  TEMMUZ VE AĞUSTOS AYLARINDA
  KLÜBÜN
  FUTBOLCU SATIŞI TRANSFER EDİLEN FUTBOLCULAR VE SATILAN FUTBOLCU TAAHHÜTLERİNE GÖRE
  9 MİL.EURO ÜZERİ ARTIMIZ OLDUĞU ORTADA
  AYRICA
  DİGİTÜRK ÖDEMESİ
  KOMBİNE REKLAM VE BİRKAÇ LOCA SATIŞI BU DÖNEMDE
  KISACASI BU RAKAMA BUNLAR DAHİL DEĞİL GİBİ GÖRÜNÜYOR OLMAMALI
  EĞER BÖYLEYSE DURUM İYİYE GİDİYOR DEMEKTİR
  İNŞALLAHDA BÖYLEDİR

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı