BPFDD “Zamanı geldi geçiyor”

Bursasporlu Profesyonel Dayanışma Derneği'nin dernek binasında düzenlenen toplantıda Bursaspor ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

Toplantıda Bursaspor Kulübü‘nün tarihinde yer almış ve efsane statüsüne kavuşmuş isimlerden Sedat Özden, Sedat Özbağ, Sinan Bür, Sinan Oral, İsmail Ertekin, Beyhan Çalışkan, Ahmet Suphi Evke, Cemal Vardar, Erkan Öncel, Yalçın Gündüz, Ahmet Kılıç, Hüseyin Hürsoy, Şükrü Tekbudak, Erkan Özen, İbrahim Göstericiler, Murat Tozan, Vahit Doğan, Ümit Şengül, Şaban Doğan, Mehmet Tan ve Fatih Çayla toplantıda yer alırken BPFDD Başkanı Ahmet Suphi Evke şu açıklamayı yaptı;

Bizler Bursaspor formasını gururla taşımış eski futbolcular olarak, Bursaspor’umuzun son yıllarda içinde bulunduğu durumdan dolayı  üzüntülüyüz.
2009 – 2010 yılında Türk futbolunda adeta devrim yaparak süper lig şampiyonluğunu kazandığımız sezon sonrası her geçen yıl kan kaybederek devam eden kötü süreç ile geldiğimiz nokta, bizleri Bursaspor’un geleceği ile ilgili endişe ve kaygıya sevk ettiği gibi umutlarımızı da kararttı.

Bizler Bursa’da doğan, Bursa’da doyan, bu güzel kentin dokusunu iliklerine kadar hisseden kentlilik bilinci gelişmiş kişileriz. Aynı zamanda şehrimize ve değerlerine aidiyet duygumuzu da en üst düzeyde yaşadığımızın bilinmesini isteriz. Biz büyük Bursaspor formasını gerek aynı dönemlerde gerekse farklı dönemlerde giymiş futbolcular olarak, şehrimizi A Milli Takım ve alt milli takımlarda temsil etmiş kişiler olduğumuz gibi futbol ve hayat konusunda da ciddi tecrübelere sahibiz.

Bugün itibariyle kimimiz futbolun içinde kalarak teknik adamlık, antrenörlük yaparken, kimimiz de futbolla ilgili değişik görevlerde yer alıyoruz. İçimizden bazıları da sanayici, inşaatçı, doktor, mühendis, ve avukat olarak ülkemize ve kentimize değer katan çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca iş hayatı dışında ülkemizdeki ve Bursa’mızdaki gelişmeleri takip eden STK’larda görev alan, Türk Sporunu ve Türk Siyasetini takip eden, farkındalıkları gelişmiş farklı bakış açılarıyla değerlendirme yapabilen sosyal hayatın da içinde olan insanlarız. Bu çeşitliliğimizi ayrıca bir zenginlik olarak görüyoruz.

Geldiğimiz noktada üzülerek görüyoruz ki; son yıllarda Bursaspor’umuzu yönetmek için aday olan başkan ve yöneticiler Bursaspor tarihinden ve kent hafızasından uzak, Bursaspor’da sembolleşmiş isimlerden bile habersiz. Ama unutmamamız gereken en önemli şeyin, geçmişine sahip çıkmayanın geleceğini göremeyeceği gibi kendi tarihini de yazamaz olmasıdır. O zaman bizler de diyoruz ki, yıllardır yapılan hataların büyük Bursaspor camiasına yarattığı travma kolay atlatılacak gibi değil. Şimdi yeniden ve her zamankinden daha fazla Bursaspor’umuza sahip çıkmamız gerekiyor. Özellikle bizlere adlarımızı veren şanlı Bursaspor’umuz için, nasıl zamanında tekmeye kafa uzattıysak bundan sonraki süreçte de sorumluluk alıp hem idari hem teknik olarak mutlaka yeni oluşumların içinde olacağız. Biz bu konuda kararlı ve hazırlıklıyız, yapılan hataların farkındayız. Peki bizleri bu açıklamaya iten sebep neydi diye soracak olursanız sıralayalım; geldiğimiz bu durumu bir tek sebebe bağlamak nasıl yanlış olursa başarı da başarısızlık da bir çok etkenin bir arada bulunmasıyla mümkün olabilir. Ayrıca hiçbir şeyin de yoktan var olmayacağını bilen kişileriz. Öncelikle en büyük tehlike, Bursaspor’un kendi özünden uzaklaşarak kötü bir sistemin parçası olması ve transfere dayalı düzenin takipçisi olarak adeta menajerlerin güdümüne girmesi. Her yıl ortalama 20 oyuncu transfer edilerek bir milyar gibi kulübün borçlandırılmasını kabul etmemiz mümkün değil.

Türk futbolunun geldiği noktada milyarlarca borçla varlıklarını sürdürmeye çalışan kulüplerin taraftarlarına kendilerini ifade etme biçimi ne kadar çok transfer ne kadar çok para verdikleriyle ölçülüyor. Zaten seneler önce 14 yabancı kuralının Türk futboluna gelme sebebinin sonucu değil midir? İstanbul ve takipçileri. Ama biz başkayız, bizim şehir olarak muhteşem bir insan harmanımız var. Türkiye’nin en iyi alt yapısına sahip bir kulübüz. O zaman neden hala kokuşmuş çürümüş bir sistemin parçası olmayı tercih ediyoruz. İkinci şampiyonluk Vakıfköy’den çıkacak sloganını sağa sola yazarak değil, gerçekten bizim çocuklarımıza inanarak onlara güvenerek göstermeliyiz. Daha geçtiğimiz yıl tamamen mecburiyetten oluşan şahane bir takımımız vardı. İzlerken gururlanıp keyif alıyorduk. Adeta Türkiye’nin en çok izlenen en sempatik takımı olmuştuk ve futbol kamuoyundan övgüler alıyorduk. Sadece Türkiye’deki kulüplerin değil Avrupa kulüplerinin de mercek altına aldığı onca yetenekli, pırıl pırıl genç oyuncularımızı tam kazanmaya başlamıştık…

Peki ne oldu da kendi çocuklarımızdan vazgeçtik, yine pahalı transferlere yöneldik? İşte bu noktada samimiyetten uzak, akıldan uzak, bilime mesafeli uygulamaları kabul etmediğimiz gibi keyfi davranışlarla ben yaptım oldu, benim yoğurt yiyişim böyle diyerek koca çınara zarar verenleri bundan sonra Bursaspor’da istemiyoruz. Ayrıca Bursaspor Kulübü kamuoyu yararına faaliyet gösteren bir dernekse burada yetimin de hakkı olduğunu unutmamak gerekir diye bir kez daha hatırlatıyoruz. Bundan sonra da her daim verilen kararların takipçisi olacağımızı bilmenizi istiyoruz. Geldiğimiz noktada Bursaspor camiası artık kandırılmak istemiyor. Sanayicisinden ticaret erbabına, esnafından işçisine artık yeter diyor. Ferrari fiyatına 124 alıp da Formula 1’de şampiyon olacağız gibi söylemlerle gerçek Bursasporluların akıllarıyla oynamak, bu kente yapılan en büyük ihanettir diyoruz.

Ayrıca Bursaspor genel kurullarında delegelerin oylarıyla başkan ve yönetici olmanın icabı, büyük emanete sahip çıkmak ve haklarını korumak olmalıdır. Yani Bursaspor kimsenin tapulu malı değildir. Babasından miras kalmadığı gibi şahsi malı hiç değildir. Sadece emanettir. Bizim manevi değerlerimize göre de emanete sahip çıkmak şarttır, zarar vermemek esastır. Sonuçta bizlerin çarşıda pazarda hayatın her noktasında karşılaştığımız Bursasporlulardan aldığımız söylem hep aynı; ne olacak Bursaspor’un hali? Hadi artık size görev düşüyor. Zamanı geldi geçiyor, oluyor. Ve biz de kendi aramızda konuşarak bu durumu istişare edip bu kente bir borcumuz varsa çocuklarımıza torunlarımıza biz taşın altına değil elimizi bedenlerimizi koyduk demeliyiz. Sonra bu şehre hesap veremeyiz buna mecburuz.

Nasıl ki Dünya’da en güzel örneği yıllar önce bulup ve hala uygulayan ve sürdürülebilir başarılara her yıl bir yenisini ekleyen Bayern Münih gibi bir modeli Bursaspor’da uygulamak istiyoruz. Yeter ki bu kent bize inansın, bize güvensin ve bizi yalnız bırakmasın.

Nasıl ki teknik olarak başarılı olduğumuz yıllarda Vakıfköy’den gelen çocuklarımızla karakterli abilerin harmanından oluşan karma zirveye çıktıysa ve nasıl ki yıllar önce rahmeti eski futbolcu Orhan Özselek zor şartlarda kulübü kentle bütünleştirerek başarılı sezonlar yaşattıysa biz de yaparız diyoruz. Bizlerin içinde bulunduğu kentin gücü ve aklı, yanımızda olduğu sistem her şeyin üstesinden gelir. Türkiye’ye de örnek olur. Sonuçta salon sporlarına baktığımızda son yıllarda hem milli takımlarda hem de kulüp takımlarında dünya ve Avrupa arenasında şampiyonluklar geliyorsa bunun en büyük sebebi parkeden gelen eski sporcuların federasyon başkanlığı, kulüp başkanlığı ve yönetim kurullarındaki görevleridir.

Şimdi biz de artık diyoruz ki çimden gelenler olarak hem Türk futboluna örnek olması açısından hem de Bursaspor’da görev alarak farkımızı ortaya koyup sürdürülebilir başarılara ulaşmak ve kentin yeniden gurur duyduğu bir takım ve kulüp yaratmaktır. Bizler bunca yıllık deneyimimize ve birikimimize güvenerek bunun da zor olmadığını biliyoruz. Gelir gider dengesini kurup, üreten bir yapı içinde kurumsallaşıp, kentle örtüşen güce ulaşmak istiyoruz. Son olarak şunu da belirtmemiz gerekir, Bursaspor Kulübü‘nün a’dan z’ye yeniden dizayn edilerek çağdaş normlara ulaşması sadece şirketleşmeyle mümkün olacaktır.

 

56 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş adamların yüzlerinde bile hayır yok bunlar mı kurtaracak güldürmeyin beni adama sormazlar mı bu zamana kadar neredeydiniz erkan körüstan , recep bölükbaşı , ali ay ve mesut mestan zamanın paralar götürüldüğü o zaman niye çıkmadılar tamam şuan ki yönetim birçok hata yaptı bunu kimse yalanlamıyor lakin şuanda emin adanur belediyeye uymadığından ve siyasi görüşü farklı olduğundan üzerlerine geliyorlar bursaspor şirketleşecekmiş nereye şirketleşiyorsun bunu yapman için borcun %75 ödenmesi lazım ki temeller atılsın sizde o kadar para var mı ayrıca bir yerlerde gelir kaynağın olması lazım , tüzük değişmesi lazım ayrıca şirketleşirse taraftar karışamıycak gelen başkanlar şirket gibi yönetecek ben bunu istemem çalması daha kolay görüyoruz fb , gs , bjk ve ts yi şirket gibi yönetiliyor ama borç batağındalar ve altyapıya gelelim çoğu taraftar baskısından küfür vs yüzünden veya para için kaçıyorlar ve altyapımızda kondisyon olarak düşük gençler kerem şeni gördük bunlarla oynanmaz yılda en fazla altyapıdan 3 iyi oyuncu çıkar gerisi sıradan ortalama futbolculardır ama sen bu çocukları kondisyon aşılarsan o çocuklar yemesine içmesine dikkat ederse devrilmez bunu türk hocalar kondisyon yükleyemiyorlar özel olarak almanyadan biri gelmesi lazım ama bunu şuanda karşılayacak para yok bunlarda atıp tutuyorlar yapacakları birşey yok 600 milyon borç var bunun %75 450 milyonu verecekseniz ve bursaspora kaynak getiren şeyler yapacaksanız gelin batmışız batacağımız kadar ama bal ligine kadar düşürürseniz tüm bursa yüzünüze tükürür bursada barınamazsınız o kadar bursasporu düşünüyorsanız(inanmıyorum) destek olun bu zamana kadar bir hayrınız dokunmadı size tavsiyem yaşlandınız gidin torunuzu sevin bize ilişkileri medya ve tff de ağırlığı koyacak kişiler lazım Levent kızıl gibi Vefat eden ibrahim yazıcı gibi vs emin adanurda pasif biri anca sosyal medya gücü var ama ağırlık koyabilecek kişi değil keşke Levent kızıl gelse ama gelmez çünkü iyi taraftarımız argoya boğdu adamı yok fenerliymişte vs diye bu kulübe bursalılardan daha çok katkı koydu ertuğrul sağlam gibi sevsenizde sevmesenizde Kalın Sağlıcakla.Artık bundan sonra gram umudum yok bunlar batırmadan bırakmayacak malesef futboldan çok paralar görüldü götürülmeyede devam edilecek çünkü bu zamanda kimsede Allah Korkusu kalmamış.

   6
   12
  2. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   Adamlar Divan Kurulu’nun yapamadığını yapmış. Ve artık masaya yumruğu vurmuş. Helal olsun. Ya Kuzgun Leşe, Ya Eski topçular başa. (Ligin ilk maçında Adanaspor beraberliği sonrası atılmış bir tivitten alıntıdır)

   7
   4
  3. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   olması gereken bu.
   böyle bir girişim için geç bile kaldılar. ama lafta kalmasın.
   – yönetime talip olduklarını açıklasınlar.
   – en az 5 yıllık kısa ve uzun vadeli projelerini ortaya koysunlar.
   – Bursa’nın kaynakları bu oluşuma açılsın. ortada borç diye bir şey kalmaz.
   – bu arada en başta taraftar olmak üzere sırasıyla medya, belediye, valilik, sanayi odaları, ve stk lar bunlara güvenmeli, bunların tüm sportif tercih ve kararlarına hiç müdahale etmeden kayıtsız şartsız destek vermeli.
   – kesinlikle sabırsız davranılmamalı, ve işlerine müdahale edilmemeli.
   – hatta gerekiyorsa 3 ya da 5 yıl boyunca şehirde ”süper lig ve şampiyonluk!” kelimeleri yasaklanmalı.
   – ben inanıyorum ki bu süre içinde Bursaspor yeniden yapılanmasını ve kurumsallaşmasını tamamlamış ve bir daha bu lige dönmemek üzere süper lige çıkmış olacaktır.
   – böylece süper ligdeki başarılarımız çok daha büyük ve kalıcı olacaktır, bundan da kimsenin en küçük bir şüphesi olmasın.
   – zaten Bursaspor’un paraya-pula değil, futbol aklına ihtiyacı vardı. onlarda biraz rötarlı da olsa şimdi ortaya çıktılar.
   – umarım ve dilerim camia olarak bu müthiş fırsatı tepmez. rahmetli yazıcıdan sonra belki de ilk defa işi ehillerine veririz…

  4. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   Somut ne var burada, yönetim çekilsin biz mi gelelim yoksa yönetim bize görev versin mi diyorlar, anlayan var mı, bir de takım küme düşerken, 2 yıldır takım debelenirken, elektrik parası bile ödenmezken neredeydi bu şimdi konuşanlar, o zaman konuşamayanlar, şimdi de konuşamazlar, kaç tane bilet almışlar, kaç maça gitmişler, kaç forma almışlar, somut ne katkı koymuşlar onu açıklayın

   9
   7
   1. @Sinan yorumuna yanıt olarak

    Ne maçı ne forması lan? Orda oturan her bi adamın Bursaspir formasıyla 400’er tane Super Lig maçı var. Sen tabi Emin’in çorbacısı olduğun için Keçiören maçı izlemeye alışkınsın. Ve o adamları tanımadığın için bunlar kac tane forma almiş diye soruyosun. Senin Bursaspir’u tutman bile haram. Bak dalgana.

    5
    1
  5. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   Ben anlamadım arkadaşlar, Ne yapacaklar yönetime mi talipler yoksa suanki yönetimden görev mi talep ediyorlar? Ne yapacaklarını anlatmamıslar ki, soyut kavramlar hep şehir dinamikleri şehir aklı denmiş. Şunu artık anlamalıyız, nüfusun yanında bursasporular çok az bu şehirde, dinamik falan yok kimseden bişey beklemeyin. Somut bişey beklerdim, mesela çıkın bu süreçte bizim teknik direktor onerimiz bu deyin, ben anlamadım

   10
  6. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   Yönetim kongre kararı almalı hemde çok acil ,15 maç 4 hoca ,,oluyor işte birde maçları seyrederken maçı anlatan spiker demiyormu , alt sıraları ilgilendiren bir karşılaştırma diy, vala içim acıyor geldiğimiz şu duruma çok üzülüyorum

   17
   7
  7. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   Şimdi mi çıktınız ortaya, sadece alt yapı ile şampiyon olunamayacağını bu ligde bile öğrendik bakınız Bursaspor, Altınordu. Laf salatasını bırakın.Çok istiyorsanız yönetim kurullarına girip elinizi taşın altına koyun. Elektrikler kesilirken bile tek söz söylemeyenler şimdi çıkmış bildiri yayınlıyor

   23
   17
   1. @Liyakat yorumuna yanıt olarak

    Bursasporun çok iyi bir alt yapısı var bunu Bayern Münih gibi daha profesyonel bir şekle dönüştürürse ne olacağını görürüz. Tabii bunlar ütopya olsa keşke ya tutarsa diye topçu almaya devam bitmiş adamları getirelim Güzel Bursamızı görsünler

   2. @Liyakat yorumuna yanıt olarak

    Abicim senin kafa basmıyo galiba. Okuduğunu da anlamıyosun. Çok istiyosanız yönetim kurullarına girip elinizi taşın altına koyun falan yazmışsın. Yaw, adamlar da onu diyo zaten. Sizin doğduracağınız güneşi öpeyim, bu işten hiç anlamıyonuz, kulübün damına kodunuz, çekilin gidin, yönetime biz talibiz diyo. Anlamıyon mu? Adamlar yönetim kurulu üyeliğine değil, toptan yönetime talip. Anladın mı? Yoksa İngilizce de anlatabilirim. No problem for me.

    4
    3
  8. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   Süper bir bildiri olmuş, hiç bir bilgisi olmayan futbol cahilleri sadece egolarını tatmin etmek için yönetici olup verdiklerinden fazlasını alıp gidiyorlar. Giderken bıraktıkları enkazda çabası. Aynen şu anki yönetim gibi, geçen yılki kadroya 3-4 kaliteli takviye yapılsaydı hem başarı gelir hem de şu anda 114-15 milyon eurolara satılabilecek birkaç futbolcumuz olurdu. Biraz geç olsa da açıklamanız çok yerinde olmuş. Bursaspor’un kurtuluşu ancak bu işi bilen GERÇEK BURSALILAR ile olur.

   26
   13
 1. Madem ki özümüze dönmekten bahsediyorsunuz. Sizler den birini de takımın başında görmek isteriz. Konuşarak değil eyleme geçmenin takımın başında olma zamanı gelmedimi. ? İçinizden biri niye elini taşın altına sokmuyor. Hadi yapın baştacı olun.

  33
  8
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   İçlerinden biri değil. Hepsi birden işin içinde olacak. Gördüğün adamların hepsi yeni yönetim kurulu ve teknik heyeti oluşturacak. Kimin hangi görevi alacağına kendi içlerinde karar verecekler. Eyvah amk. Gitti Hayvettin Başkan. Aneeeyy

   18
   6
   1. @Anti Çorba yorumuna yanıt olarak

    Afiyet olsun. Çorba nı içmişsin. Keşke kelle paça çorbası içseydin. Kellen daha iyi çalışırdı. Yalnız unutmuşsun seçimle gelen sandıkla gelen. Seçimle sandıkla gider. Aneyy dolar 14. TL olmuş. Ve hala oturuyorlar. Ne diyorlar. ? Seçimle geldik öyle gideriz diyorlar. Afiyet olsun. 14. Dolar dan çorba içersin.

    6
    20
    1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

     Lan lavuk, tabi ki sandıkla gidecekler. Sopayla gönderecek halleri yok. Reis ağzı yapma burda. Dolar 25 olsa ne yazar. Üstelik doları 15 yapan onlar değil. Kimin yaptığını biliyosun. Ama artık işiniz bitti. Kongre günü büyük camianın sinerjisi bu ekibe akacak. Artık daha fazla soyamayacaksınız bu kulübü. Burası Bursa.Camia uyanıyor. Çorbacılara güle güle.

     6
     2
     1. @Anti Çorba yorumuna yanıt olarak

      La tavuk. Ben sevmediklerimin ağzını yapmam. Aynı lafı farklı yerlerden konuşuyoruz. Doları 15. Yapanları yapanları birileri açıkladı .Dış güçler değil iç güçler yapıyor dedi. Soyanlara sor o soruyu. Ben çok sordum soruyu. Niye Soyanlara sormuyorsun. ? Açıkça rengini belli ediyorsun. Sen yandaş sın. Sen algı yapıyorsun. Evet burası BURSA .Camia uyanıyor. Ama koyunlar Öküzler hala uyuyor. Aynen lavuk ların pardon tavuk ların uyuduğu gibi.

    1. @eskiteksasli yorumuna yanıt olarak

     E görürsün bütçeyi ne kadar. En azından Emin’inkinden çok. Emin’in arkasında kimse durmadı/durmaz. Çünkü onu kimse tanımıyo. Son 3-5 yıl içinde piyasaya çıkmış proje bir adam. Ne Ticaret Odası, ne işadamları, ne de Belediye kimse ona güvenmez. Ama bunlar çıksın gör bak bütçeyi sen. Para, adam olana verilir, güven verene verilir gardaşşşşş..

     5
     2
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Bunlar ancak boş laf ederler. Nedense kendilerini Ali ay döneminde görmedik. Nedense geçen sene elektrik doğalgaz kesilirken görmedik. Başkanın hataları olmuş olabilir ancak böyle açıklamalar yapılmasında art niyet ararim. Vakifkoy diyip durmuşlar vakifkoyden çıkan cocuklar çok vefaliydi da biz mi oynatmadik? Birisi milli takım kampında sözleşme imzalar birisi İstanbul’a tedavi olmaya gidiyorum diye GS ile görüşür. İsmail yüksek fenerden gelmesine rağmen bunlardan daha Bursasporli

   21
   21
  3. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Yapacaklar zaten. Yapmak için yola çıktılar. Yönetime ültimatom verdiler. Yapamıyorsunuz, takım PTT 2’ye gidiyor. Yarım devrede 5 hoca değişmez. Artık çekilin biz geliyoruz dediler. Anlamadın mı renkdaş?

   26
   8
   1. @Yüksel yorumuna yanıt olarak

    4.Sezon dur. Tam 4.Sezon neredemiş ler. Niye 4.Sezon önce yola çıkmamış lar. Niye çıkamamışlar. Yiyenlere YERKEN niye durun dememişler. BURSASPOR un bu kadar borcu varken Nerede imişler. ? Otobüse haciz gelirken. Katlı otopark BURSASPOR un elinden alınırken. Elektrik borcu varken. Doğalgaz kesilmişken. Çalışanın emekçinin alacakları verilemez ken. Futbol cuların alacakları ödenemiyorken nerelerde imişler. ? Sakın yanlış anlama renkdaşım fotoğraf ta olan futbolcu ların peşlerinde koştum. Hem de yıllarca .Ama onlar BURSASPOR can çekişirken kenarda beklemişler. Ortaya şimdi çıkıyorlar. Ben çoook önce anladım da sen hala anlayamamışsın renkdaş. Sen hala la fontein den masallar dinliyorsun. İyi masallar renkdaş. Pardon iyi UYKULAR. ( ARTIK ÇEKİLİN BİZ GELİYORUZ.) Demişler haa. SEN UYUMAYA DEVAM ET. Renkdaş.

    2
    6
 2. Bu Açıklamayı yapmak için neden BURSASPORUMUZUN Kümeye düşmesinimi beklediniz Şimdiye kadar neredeydiniz Altyapı diyorsunuz bizde Altyapı diyorduk Ama Altyapıda yetişen Kardeşlerimiz BURSASPORUMUZA Ahde Vefa duymuyorlar biz yetiştiriyoruz Kahpe Bizans Kaymağını yiyiyor Bedavaya kaçıyorlar

  20
  3
 3. Aranızdan birinin liderliğinde keşke bir oluşum başlatsaydınız/başlatsanız. Çok saygıdeğer insanlar var aranızda.
  Hele ki şirketleşmeye gidilebilirse… muhteşem olur.

  20
  4
 4. YUKARIDA İSMİ GEÇEN TÜM ESKİ DEĞERLERİMİZE SAYGIM VAR AMA BU DEĞERLERİMİZİNDE ŞİMDİYE KADAR BURSASPORLA NE İLGİLERİ VAR BUNU ANLAMAK LAZIM MESELA KÖRÜSTAN DÖNEMİNDE NERDEYDİNİZ HADİ ONU GEÇTİM RECEP BÖLÜKBAŞI DÖNEMİNDE NERDEYDİNİZ BU ADAM RESMEN URSASPORUN KASASINI BOŞALTTI ERKAN KÖRÜSTANDA BURSASPORA BİR BAĞIŞ YAPMIŞ SONRADAN PİŞMAN OLUP ONU BAŞA GETİRDİLER BAĞIŞ YAPMIŞ OLDUĞU PARAYI FAZLASIYLA GERİ ALDI O ZAMAN NERDEYDİNİZ ONDAN SONRA GELEN BAŞKANLARA NEDEN SESİNİZ CIKMADI BEN SÖYLİYEYİM NEDEN SESİNİZİN CIKMADIĞINI CÜNKÜ O BAŞKANLARIN HEPSİNİN ARKASINDA SİYASET VE BELEDİYE VARDI AFERDERSİNİZ AMA KIÇINIZ YEMEDİ O BAŞKANLARA LAF SÖYLEMEYE ŞİMDİ GELELİM EMİN BAŞKANA NE YAPTI BU ADAM TAHTAYI AÇTI BORÇLARI ÖDEDİ VEYA ÖTELEDİ BİLEMEM AMA BURAYA KADAR İYİ İŞLER YAPTI TRANSFERDE HATALIMI SONUNA KADAR HATALI AMA SİZ BURSASPORUN ESKİ TOPCULARI ACABA EMİN BAŞKANIN YANINA GİDİP TAHTAYI ACTIĞI ZAMAN BİR TEBRİK ETTİNİZMİ BİZDEN BİR TALEBİNİZ VARSA BAŞKAN BİZ GÖREVE HAZIRIZ DEDİNİZMİ SÖYLİYEYİMMİ GİTMEDİNİZ YUMURTA YOLDA KIRILMIŞ ŞİMDİ YOL GÖSTERMEYE KALKIYOSUNUZ AYRICA BU SÖYLEDİKLERİNİZDE GALİP SAKDER AĞIZI BİLMİŞ OLUN BELEDİYE BAŞKANINI HER ZAMAN ZİYARET EDİYOSUNUZ SİYASİ GÜCÜ OLANLARI ZİYARET EDİYOSUNUZ AMA BURSASPOR KULÜBÜNÜ ZİYARET ETMEK AKLINIZA GELMİYOR TFF DE MUSTAFA CAĞLAR ADINDA BİR ZAT OTURUYOR BABASI ESKİ BAŞKANLARIMIZDAN ONUNLA HER GÜN TEL GÖRÜŞMESİ YAPIYORMUSUNUZ YAPMIYORMUSUNUZ MUSTAFA CAĞLAR NEDEN BURSASPORUN HAKLARINI KORUMUYOR CAVİT BEYE BİR SORSANIZ DA BİZİ BİLGİLERDİRSENİZ ŞİMDİ CIKMIŞSINIZ BURSASPOR İÇİN AHKAM KESİYOSUNUZ İNANIN AMA HİÇ BİRİNİZİ SAMİMİ GÖRMÜYORUM BİRİLERİNİN AĞZIYLA YAZILMIŞ BİR YAZI

  16
  6
  1. @vefasız yorumuna yanıt olarak

   Hayrettin Başkan da geçen gün basın toplantısı yaptı, birilerine yazdırdığı yazıyı çıktı okudu. Daha doğrusu okuyamadı. Orta 2’den terk olduğu için, birinin yazdığı o kağıdı keke’leyerek zar zor okudu. Ben de izlerken vah Bursaspor’um. Şu başkanın ve makamın düştüğü durumun haline bak dedim. Aynı Ali Koç başkan gibi konuşuyodu.

   2
   1
 5. Super olmuş. İçimize su serpildi. Bursaspor’un Bursalı evlatları, eski kaptanlarımız ve oyuncularımız artık yönetimi devralsın. Bıçak kemiğe dayandı. Kaptanlar isyan bayrağını açtı. Aynen Bayern Münih Modeli gelsin. Türk futbolunda devrim yapılsın. Futbolu müğtahitlr, matbaacılar, tekstilciler değil, futbol aklı yönetsin. Başkanı da, teknik direktörü de, Menajeri de, Vakıfköy sorumlusu da, aralarında yapılacak görev paylaşımı ile ortaya çıksın. Aynen Bayern Münih gibi olalım. Bu oluşuma siyaset de destek verir, iş dünyası da destek verir. Ticaret odası da destek verir. Toplanacak paralarınn artık hırsızlara gitmeyeceğine tüm şehir gibi onlar da inanır. Bursaspor düşecekse bile bunlarla düşsün. Mesut Mestan’la, Erkan Kamat’la ve Emin Adanur’la değil. Bunlar takım düşsede yeniden çıkarır. Artık Ofosu’lar, Matavz’lar gibi çöpler değil, öz evlatlarımız oynar ve Bursaspor’a umut olurlar. Bu oluşuma çok sevindim ve heyecanlandım. Hayırlı olsun inşallah. Çorbacılar da böylelikle bu kulübün yakasından düşer.

  14
  9
 6. Hey koçum be. Şu resme baktım ve kendi kendime sordum. Resimde yer alan bu adamlar başa gelirse, bunların Özcan Bizati gibi bir antrenör ve de Tim Matavz gibi çöplere eşşek yüküyle para verip, kulübü çökertme gibi bir hainlik yapma ihtimalleri var mı?

  14
  9
 7. Gec ancak zor degil. Yapisal degisim sirketlesmek taraftarin BURSASPOR u sahiplenmesi elini cebine atmasi sizlerinde Bursasporda gorev almasi sartiyla. Hodri meydan.

  14
  1
 8. bursasporun üstünden siyaset elini cekmedimi bu iş düzelmez siyaset yardım eder o sehirden oy aldıgı icin.işine gelmedimi siyasetinide kullanarak brokrasiyide alet etmez. siyaset o sehrin gözide takımını siyasetin icine cekmez.işine geleni çoooooook çok hata yapsa bile takımın basında tutup.işine gelmeyenleride çooooo çok iyi işler yapanada köstek olup göndermeye çalısmaz.bunu taraftar biliyor ne oldugunu taraftarım akıllıdır.burada konusan eski topculara bakalım.3-4 tanesi yerel tv lerde bursaspora nasıl yorum yaptıklarını izleyin nasıl kötü duruma düstügümüzü anlarsınız.. bursa belediye baskanını,ilçe belediye baskanlarını kim secti bursa halkı secti2-3 baskan haric ne yaptıklarına bakarsanız neden kötü duruma düstügümüzü anlarsınız.baska sehirlerden parti baskanları secilsin diye BURSsa’dan aday gösterilirse bizde(bursa halkı) bu yabancı adaylara oy verirsek,boynuna bursa atkısı astı diye fırsat verip aldanırsak işte bursasporun hakkını TÜRKİYEDE,ankarada kimse korumaz.sec bakalım bursa çocugunu vekil ne paıyor.onun içinbaska sehirden gelip bursada aday olana ASLA OY VERMEM.eee böyle sahipsiz kalırsa stada deplasman taraftarı gibi girersin..stadın etrafı çembere alınmaz BİRDE UTANMADAN YASAM ALANI OLUCAK DİYOSUNUZ:bariyerlerle nasıl olucak.burda emniyetin sucu hem var hem yok var olan fazla bartı yapılıyor yok olanda biz taraftar çooook kavga ediyoruz bu hafta türbünde gördük. ey eski topcular siz böyle acıklamaları millet vekillerine brokrosiye yapın bursada istanbul basını gibi davrananlara yapın.konusmak kolay.biz tarftarlarda kendimizi terbiye etmeliyiz o taraftar baskanları denen kişiler ben saymıyorumda 16-17 yasında cocuklara türbünde küfür ettirip kavga ettirmiycekler yani işine geldigi gibi davranmıycaklar o zaman o bariyerleri emniyet neden koysun dup dururken.bir takımda 7-8 tane taraftar gurubu olmaz olursa bu bana göre? hic bir takımda 7-8 taraftar gurubu yok bizde niye var.ve bu guruplar siyasetin icinde sözüm ona.eski topcular bular gibi seyleri anlatın bild,iklerinizi anlatın boş laflara karnımız tok.

  14
  5
 9. Günaydın siz samimi değilsiniz bu takım bu durumlara düşerken neredeydiniz bedava gereksiz bildiri inandırıcı değil

  11
  9
 10. Resimde Büyük Kaptan Sinan Bür’ün (soldan ikinci) yan bakışı çok fena. Anlayana tabi. Sinan Bür bu takımın başkanı lursa, Bayern Münih Başkanı Beckenbauer kadar ses getirir.

  10
  4
 11. BURSA’NIN DEĞERLERİ VE HAFIZASI ABİLER GERÇEK ALT YAPI DEĞERSİZ YABANCI ALARAK MADDİ ÖLÇÜLERİ KAÇIRARAK EURO DOLARLA YABANCI ÇÖPLÜĞÜNE DÖNEN BİR TAKIM DEĞİL, ALTYAPI DAN GELEN DEĞERLERİ KULLANMAKTAN GEÇER LÜTFEN KULAK VERİN BU ÇIĞLIĞA

  10
  1. @Erol yorumuna yanıt olarak

   Lan olum herifler antrenörlüğe değil, yönetime talip. Ne mankafa adamlarsınız. Emin Adanur Bursaspor’a başkan olmadan önce kaç takım çalıştırdı amk?😂 Topu görse bomba diye karakola götürür. Adamlar Bursaspor’u kurtarıcaz diyor, siz takım çalıştırıp kendinizi ispatlasaydınız diyonuz. Lan orda Sedat 3 oturuyo, Sinan Bür oturuyo amk. Bu adamlar daha neyi ispatlayacak? Tanıyon mu bu adamları sen?

   3
   1
  1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Hep aynı dili kullanıyorsunuz. Daha önce nerelerdeydiniz? Başka tutunacağınz dal yok. Bıçak kemiğe dayandığı için adamlar çıktı. PTT 2’ye düşüyor olduğumuz için artık dayanamadılar. Ordu’nun yönetimeel koyması gibi bişey.

   2
   3
 12. Bu söylediklerinin üzerine kalıbımı başarım.Benim düştüğünden beri ve bu sezon başından beri söylediklerimin aynını söylüyorlar.Bedavaya alınacak futbolcu nusvettelerine dünyanın paralarıni verdiler.Menajerlerin esiri olup kulübü batağa sürüklediler.Neymis tahtayı acmismis.Acmasaydi geçen yılki gençler ile aynı puanlarda ve daha da fazlasını alırlardı Çok futbolcu almak başarı getirmez diye bağırdık.Az ama öz nokta transfer yapilmasiydi.

  8
  3
 13. Herkes tutturmuş ya Dortmund ya Bayern Münih..
  Haberiniz var mı bu takımların kaç üyesi var sistemleri nasıl işler…
  Salla gitsin ile olmuyor bu işler ama bizde herkes sallıyor yönetim de sallıyor taraftar da sallıyor amigolar da sallıyor…Burası Türkiye çünkü sallayanı seviyorlar..
  Bayern Münih in stadı 80 bin kişilik ama üyesi 130 bin..
  Dortmund her sene 20 bin civari kombineyi satmiyor ki herkes maça gelebilsin…
  Bizim stadt 43 bin kişilik ama 4 bin kombine satamıyoruz ..
  Sonuç bırakın masalları millet çocuk değil….

  4
  2
 14. Daha önceleri neredey’diniz
  Biriniz çıkıpda Başkan adayı oldunuzda
  Bizmi desdeklemedik? Rahmetli Orhan Seleğin parasımı
  Vardı?

  1
  1
  1. @Vertblan yorumuna yanıt olarak

   Parayla bu iş olsa Fenerbahçe her sene şampiyon olurdu. Türk futbolu battı. Ticari akılla yönetildiğinden dolayı bütün takımların borçları dağları aştı. Avrupa’da büyük takımları futbol aklı yönettiği içim-n hiç biri batmıyor ve daha da zenginleşiyor. Emin gitsin daire satsın.

 15. Bazılarınız yaşıtımsınız kimileriniz büyüğüm.

  Yapmayın.

  Sizi oraya kim çıkarttıysa bilirim ama kanıtlayamam, lakin kendinizi kullandırtmayın.

  Kimileriniz samimi biliyorum ama yarın bir gün hatanızı anlayacaksınız.

  Not: Bu “inci”ci başkandan bende pek haz etmiyorum ama konu o değil.

  1
  1
 16. Eyvallah tamam fakat isimleri geçenler oyunculuk dışında bursaspora maddi manevi ne katkıda bulunmuş merak ediyorum kulis dışında

  1
  2
  1. @Realite yorumuna yanıt olarak

   Hadi onlar hiç olmazsa oyunculuk yaptı, çok para almadan o şanlı formayı terletti, Sen bizim çocuğumuzsun dendi, boş kağıda imza attılar. Peki sen ne yaptın? Ne verdin Bursaspor’a? Klavye delikanlısı

 17. açıkçası emin adanur yönetimini mustafa er’in gidişinden sonra pek sevemedim. ama denizli maçı sonrası oluşturulan hava çok iyiydi ama bunu özcan bizati baltaladı. şimdi adanur yönetimine son bir şans Bursaspor’a yakışan uzun soluklu alex ferguson gibi bir hoca bulma şansını vermeliyiz. inşallah bunu başarırlar olmazsa eski futbolcularımız söylediklerinde sonuna kadar haklılar. yıllardır bunun hayalini kurdum futbolun içinden gelen bir yönetim olmalı bayern münih gibi. bence eksik olan athletic bilbaoyu örnek alan egenin çocuklarını oynatan altınordu gibi biz de tamamen Bursa’nın çocuklarını oynatmalıyız işte aidiyet böyle kazanılır.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu