BPFDD: O oluşumları desteklemiyoruz!

Bursaspor Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

Bursaspor Kamuoyunun Dikkatine,

Bursaspor’un son yıllarda yaşadığı kötü durum camiayı üzdüğü gibi biz Bursaspor forması giyenleri de çok üzmüştür.

Adeta yok olma noktasına kadar geldiği dönemde büyük bir özveriyle göreve gelen sorumluluk alan Başkan Ömer Furkan Banaz ve yönetimi de sportif olarak kötü giden bir sezonun ardından olağanüstü kongre kararı alarak camiada şok etkisi yaratıp Bursaspor sevenlerini endişeye sürüklemiştir.

Bu süreçte ve bundan önceki dönemlerde de Bursaspor forması giyen eski futbolcular olarak (BPFDD) sorumluluk alarak bizde buradayızı çok defa söyledik.

Bizler kulübümüzü her açıdan yeniden dizayn edip hem idari olarak hem de sportif olarak Bursaspor’u hak ettiği yerlere getirip sürdürülebilir başarılara ulaştırabiliriz.

Bunu defalarca dile getirip her türlü temaslarda bulunarak kent dinamiklerine biz hazırız, bize destek verin dememize rağmen gerekli desteği alamadığımızın bilinmesini isteriz.

Sonuçta Bursaspor Kulübü‘nün ekonomik durumu ortadayken bir milyarı aşan borcu varken macera aramaya çalışan insanlara taviz vermeyeceğiz. Bizler bu süreçte olayları takip ederek analiz edip kendi içimizde yorumluyor; doğrusunu bulmaya çalışıyoruz.

Ama görüyoruz ki maalesef Bursaspor ismini kullanarak belli kişiler, belirli gruplar kendilerine menfaat sağlamaya çalışıyorlar.

Bursaspor Camiası da bu duruma asla müsaade etmemelidir.

Dernek olarak şu ana kadar olan oluşumları da desteklemiyoruz.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Rahmetli başkan İbrahim Yazıcı dan sonra gelenlerin hepsinin cezasını çekmesini diliyorum Allah’tan buna alet olan söz de taraftar ve corbacilari da aynı şekilde..

  14
  1
 2. macera arayan insanlara taviz vermeyeceğiz. yapma yav gözlerim yaşardı. önünüze geleni hep yalama tam yalama diyen, 2 sezon küme düşmeye oynatıp son anda ligde kalıp ama kulübe para veriyor diye ali ayı hep yalama tam yalama ile 3.sezon küme düşürten. mestan yazacak destan diye naralar atan. gördünüz mü tersten destanı. emin başkan seni Allah gönderdi hep yalama tam yalama diye naralar atan. sizler mi macera arayanlara taviz vermeyeceksiniz. hadi ordan. hadi ordan.

  11
  1. @fff yorumuna yanıt olarak

   Helal olsun kardeşim.. Utanmadan kulüp buralara gelirken sesini çıkarmayan zavallılar. Siz bu kulüp için ne zaman çırpındınız.. Ulan kulüp soyulurken niye sesiniz çıkmadı her kongrede sesiniz çıkıyor nerdeyse,, gidin defolun profesyonel yiyiciler sizi, Bursspor yemek verdimi koşa koşa gidersiniz.. Aç sırtlanlar siz..

 3. Ne kadar korkak, tırsak, suya sabuna dokunmayan tipler çıktınız arkadaş ya. Bi tane bile içinizden cesuryürek çıkmaz mı ya. 70 yaşını doldurmuş dedeler gibi kenardan seyretmekten başka yaptığınız hiçbir şey yok. Muz kabuğu ve hayalkırıklığı

  10
 4. Kardeşim herkes bi triplerde kimse kimseyi beğenmiyor herkes birbirini karalayip kötülüyor ama kimse çıkıpta biz adayiz buradayız hodri meydan diyemiyor hep birilerinden icazer bekliyor bursasporu gerçekten seven delikanlı gibi çikip aday olur sahip çıkar. Kimse gtüne guvenipte çıkmıyorsada birakin takım amatöre gitsin ve kapansin herjeste rahat etsin yetti artik nedir bu zırvalamalar.

  8
  1
 5. bir zamanlar eski futbolcular görev alsın bayern münihteki gibi düşünürdüm
  sonra bunların cesaretsizliğini görünce ille de sahadan gelmek gerekmiyor düşüncesinde karar kıldım
  yönetim kurulu sadece proje üretme kabiliyeti olan kişilerden oluşabilir

 6. çok değerli BPFDD üyeleri, kusura bakmayın ama siz de çok pasif davranıyorsunuz. bugüne kadar çoktaaan,
  a- şehrin ileri gelenlerinden beklentilerinizi söylemeniz.
  b- ekibinizi kurmanız.
  c- hedefinizi koymanız.
  d- kısa, orta ve uzun vadeli plan, proje ve programınızı camiaya sunmanız gerekiyordu.
  bunları yapmadığınız sürece doğal olarak ciddiyetiniz ve samimiyetiz elbette sorgulanır..
  aslında bu şehrin sorunu para-pul falan değil.
  bu şehir de un-yağ-şekerden bol miktarda var. bu malzemelerden helvayı yapacak usta (futbol aklı) yok.
  yani potansiyelimiz var ancak her nedense bir türlü organize olamıyoruz.

  1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

   diğer problemler de,
   1- çarşı!!! misali herşeye karşı yoğun bir istemezük’çü kesim.
   2- sabırsız, skorcu ve baskıcı bir tribün ve yerel basın profili.
   3- sportif ve kentlilik bilinci eksikliği.

   3
   1
 7. secimden önce özlücede togg gezdirenler nerde. mustafa varank bakalim bursaya ne zaman gelecek bidaha. Başindan dibine seçmenine kadar yalan dola n partisi

 8. Siz çıkın o zaman ateşleyin fitil.sağa sola laf atacağınıza birlestirici olmayı deneyin.kenetleyin herkesi yapamıyorsaniz bu açiklamanın kime ne faydası olabilir?

 9. Bireader bunlarda ne etliye ne sütlüye asla dokunmadan bursasporun ismi üzerinden yıllardır piar yapar dururlar.borcu ödeyecek paralı bir adam gelse kulübe yamanmak için kırk takla atarlar.zor günlerde kuyruğu kıstırip kaçarlar.bursasporun ismi üzerinden yaz okulu açarlar.tv programı yapar ahkâm keserler.lakin sorumlulukları kaçarlar.ben bunlara osuruktan tayyare diyorum.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu