BPFDD “Bursaspor’u sahipsiz bırakmayız”

Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği, Bursaspor Olağanüstü Genel Kurulu öncesi bir basın toplantısı düzenleri.

Basın toplantısında yapılan açıklama şöyle;

Bursaspor Kamuoyunun Dikkatine,

Bursa‘mızın en değerli markası olan Bursaspor‘umuzun son yıllarda geldiği durum ortadadır. Süper Lig‘in ‘yeşil-beyaz’ rengi olan, her dönem Türk futboluna değer katan, beşinci şampiyon olarak tarihe geçen, Avrupa‘da boy gösteren, A Milli Takım başta olmak üzere bütün milli takımlara sayısız oyuncu veren takımımız maalesef şu an 2. Lig’de var olma mücadelesi vermektedir.

Hepimiz biliyoruz ki, 2009-2010 sonrası Bursaspor‘u yönetenlerin kötü tercihler yaparak, bilerek veya bilmeyerek onlarca oyuncu transfer edip yılda 2-3 teknik adam değiştirerek, bilimden ve bilgiden uzak davranışlarından dolayı kulübümüz âdete iflas etmiş; tükenme, yok olma noktasına gelmiştir. Allah‘tan Vakıfköy gibi insan kaynağımız var da, oradan beslenerek yaşama tutunmuş durumdayız.

Yıllarca Vakıfköy gerçeği üzerinden Bursaspor’un planlamasını, organizasyonunu bu yönde yapmasını, modelini bunun üzerinden oluşturmasını savunanlar olarak bir kez daha haklı çıkmanın gururunu bile yaşayamıyoruz. Çünkü hala maalesef değerlerimizin farkına varamayanlar var. Sorun sadece 16-17 yaşında çocuklarımızla çıktığımız mücadelede onlara hala yeterli desteğin verilmemesini anlamak mümkün değildir. Her şeye rağmen yeterli çoğunluğun formalarını giyip geldiği tribünlerde bilinçli bir şekilde çocuklarımıza sahip çıktıklarını görüyor ve onları alkışlıyoruz. Ayrıca şu an varlığımızı sürdürdüğümüz, yaşayan ve sahaya çıkıp mücadele eden bir takımımız varsa bunu da şu an görevde olan Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz‘a ve yönetimine borçluyuz. İşte bu noktada daha 2 hafta önce hatırlamak bile istemediğimiz Diyarbakır Amed maçı sonrasında iç sahada oynadığımız Esenler Erok maçında yaşananlar Bursaspor taraftarlarına yakışmadı.

Bursaspor yönetimini hedef alan küfürlü tezahüratlar, karşılıksız seven destek veren herkesi üzmüştür. Unutulmamalıdır ki, Bursaspor bu kentte yaşayanların morali, yaşam enerjisidir. Ama maalesef hala bunun farkında olmayan, sevdiğine zarar veren bir güruh iş başında ve yapacaklarından geri kalmıyor. Ama bizler Bursaspor‘un özü olan eski futbolcular olarak buna asla izin vermeyeceğiz. Şu an görevde olan sistemin yürümesini sağlayan Vakıfköy‘den Özlüce‘ye, sporcularımıza, teknik kadrolara, profesyonellere ve çalışan personele hak edişlerini ödeyen, onların motivasyonlarını sağlayan yönetim devam etmeli; onlara moral ve destek vermeliyiz. Bir maçta yaşananlardan oluşan moral bozukluğu ile alınan kongre kararına itibar etmeden yine hortlayan, toplum içinde değer görmeyen, algısı düşük olan şahsiyetlerin Bursaspor üzerindeki planlarını bozup sisteme çomak sokmalarına asla müsaade etmemeliyiz. Artık kurulan düzeni sistemi rahat bırakalım.

Yıllarca sabırsız davranarak bir an önce başarıya ulaşma çabalarının nelere mal olduğunu biliyoruz. Bizler sükunet içinde kulübümüzden gurur duyarak takımımızı destekleyelim. Bizim için tek şart Bursaspor Kulübü yaşasın. Kulübümüz gerçek yerine, Süper Lig‘e döndüğünde ekonomik olarak rahat finansal Fair-Play‘e uyan, sürdürülebilir başarılara ulaşmış bir kulüp olsun isteriz. Bunun için olmazsa olmazımız biraz sabır. Sonuçta kimse unutmasın ki Bursaspor kurulduğu günden bugüne bu kentin en önemli değeridir. Ve siyaset üstü bir kurumdur. Ama şu da unutulmamalıdır ki Türk Futbolu ve siyaset kurulduğu günden bugüne kadar yaşamını yan yana sürdürmüştür. Asıl olan ötekileştirmeden kulübümüzün yaşamını sürdürmesi ve ayakta kalmasıdır. Şu anki mevcut yönetim bir sistem kurdu ve bu sistem güzel bir şekilde işliyor. Buna çomak sokmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz.

Ancak, kongre sürecinde yaşanan gelişmelere göre biz Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği olarak bu kutsal göreve talip oluruz.

Armamızı asla sahipsiz bırakmayız.

34 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sedat 3 Başkan Bursaspor Şampiyon. O Recep Bölükbaşı’lar, Messut Fistan’lar, gogocu Emin’ler falan, Sedat Kaptanın çantasını taşısınlar bu saatten sonra. Bursaspor diriliyor. Hadi hayırlısı olsun.

  69
  13
  1. @Şefik yorumuna yanıt olarak

   yazık olacak eski futbolcularımıza.
   bu tribünler ve medya tahta açılmadığı ve olası 2 kötü sonuçta, paranız yoksa neden aday oldunuz! bunlar da toptan anlamıyormuş! diyerek arkalarına teneke bağlayıp gönderirler.
   camia artık raydan çıkmış durumda.
   hatır-gönül yapacak durumları artık yok.
   bu kulüpte başkanlık yapmak artık çok zor.
   kısaca bu anlayışla artık eski günler hayal…

   30
   7
   1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

    Abi bu saatten sonra öyle davranana sopa var. Bak nooldu, Divan Başkanı Galip Sakder’e tribün kabadayısı Enes, sosyal medyadan Lunaparkçı falan yazıp dalga geçti, Galip Bey bu Enes’i aldırıp Lunapark’a getirtti, silahı ağzına bi soktu, senin Enes bi dakkada etek giydi, dansöz oldu, yapmaabi, pohunu yiyem dedi. Bu lavuklara bundan sonra böyle. Her kimki bu yeni yönetime negatif enerji salacaksa, hemen evinden alınacak ona göre… Bu adamlar Bursaspor’a gelmeye meraklı değiller. Sadece Serdar Acarhoroz gibi, Emin Kadanur lavuklara bir yenisi daha eklenip, kulübü iyice batağa saplamasın diye geçici olarak görevi alacaklar ve Bursasporu kurda kuşa yem etmeyecekler. Daha sonra adam gibi bi başkan adayı çıkarsa da yönetimi ona teslim edecekler. Bundan sonra gogocu hapçı taraftarın baskısına boyun eğmek yok. Kim laga luga yapıyosa, o dilini bi tarafına sokacaklar. Ki, sokmalılar da.

 2. Atatürk stadı yıkılırken , Kaç lig küme düşerken, Bursaspor a olmadık başkan seçilirken , borç batağına sürüklenirken, iki paralık olurken , sokağa çıkamaz iken… Kim nerdeydi.Bursaspor 3lige düştü kimse sesini çıkarmadı, dünya borç var kulübü batıranlar belli neden mahkemeye başvurulmadı da şimdi birliktelikten bahsediliyor.Teksas , dernekler,Divan nerdeysi de son zamanlar da çıkıp nasiatlerde bulunuyor.Bursaspor böyle mi haklarını koruyacak ve savunacaksınız.Camia adliye sarayına inmeliydi.Ama Bursaspor u siyasetin belediyenin kucağına otutturuldu.Kimse kusura bakmasın.Bunlar Rahmetli İbrahim Yazıcı dan sonra oldu Bursaspor kimlere alet ettirildi.Ondan sonra tahtaymış, FK mış ,a.ş miş neden FK olacak olamaz da.Bursaspor u kötü yönetenleri mahkemeye vermeyip dünya kadar borca sokup çıkılmaz hale geldiği için FK diyenler önce kendi isimlerini kimliklerini değiştirsinler yarım asırlığı geçmiş kulüp ismi değişecek ondan sonra biz büyük kulübüz, şampiyon kulübüz, İstanbul kulüplerine kafa tutan camiayız , biz ayrıcalıklı kulübüz, gibi sözler nerde büyüklüğün o zaman savaşacaksın yerin dibine de girsen sokakta da oynaşan forma rengini armanı ismini yaşatmak için savaşacaksın.Bursaspor bir spor kulübüdür

  48
  5
  1. @Arnavut yorumuna yanıt olarak

   çok haklısın dostum….Yazıcı dan sonra hep aynı tip adamlar başkan seçildi, seçtirildi…Amigo denen adamlar işe girdiler koca camiada hüküm sürdüler…şimdi kimse masal anlatmasın…herkes bilir ki tüm bunnlara sebep aslında 1 kişi….

   32
   8
   1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

    klüp e siyaset sokmayın diyen amigolar belediye de çalıştıkça bursaspor a birşeyler yapmaya çalışan başkana küfür edildikce bursaspor yok olmaya mahkum dur selim enes ve diğerleri dahil

    1
    1
 3. Gurur yapacak bir şey yok çok zengin biri kulübü satın alacak ve önce transfer yasağını açacak sonra en iyi transferler ile zamanla yine süper lig şampiyonluğu ondan sonra her sene avrupa. Aynı Villareal gibi. Siz kimsiniz ki gurur yapıyorsunuz kulüp satılmaz diyonuz. Manchester city veya Manchester United gibi kulüplerden daha mı akıllısınız? Bi baltaya sap olduğunuz yok bari engel olmayın…

  33
  20
   1. @Mustafauğur16 yorumuna yanıt olarak

    Olsun. Menejer çok akıllı. O satar. Eski futbolcularda Manchester kadar akıl yokmuş. Bi tek Menejer’de akıl var amk. Ama o da bi işe yaramıyo.

  1. @Menajer yorumuna yanıt olarak

   Adam kulübü aldığı zaman bugün olduğu gibi taraftarı konuşturur mu?
   Şimdi öyle mi? kendine BEN BURSASPORLUYUM! diyen istediği gibi işkembeden sallayıp duruyor. kafasına göre Ahmedi gönderip, mehmedi getiriyor.

   17
   5
 4. Bu yönetimle gidişat belli Paşa Selim Belediyespor.Yönetim önce bizi küme düşürdü (tüm sezon ortalığı karıştırmasalardı düşmezdik azcık aklı olan herkes bunun farkındadır) şimdi de 3.Ligte 15.sıradayız diye kahraman ilan ettiler kendi kendilerini.Oynat bakalım Futbolculara ısmarlama yazı paylaştırıp propaganda yap,adına saygı duyulan isimlere açıklama yaptırt,seçimden sonra da Bursaspor ne ki dersiniz .. Bu yönetim böyle giderse yakında bizden önce Bursaspor yoktu.Bursaspor’u biz kurduk biz bizz eeeeey Bursalı sen kimsin ya… falan demeye başlarlar. Bizden önce asfaltta 2 tane taş koyup tek kale maç yapıyordunuz nerden nereyeee eyyy Bursa diyeceksiniz bu gidişle . Sal trolleri gelsin eksiler Alinur .

  30
  8
 5. Eğer şimdiki yönetim devam etmiyoruz derse ben 1973 senesinden beri seyrettiğim bu futbolcu abilerim vede kardeşlerim yönetime talip olmamaları beni eski bir texsaslı olarak çok sevindirdi. Gönlümden Sinan Bür abiyi başkan diğer eski oyuncularıda yönetimde görmek isterim. İnşallah rahmetli Orhan Öszelek abimizin başkanlığı gibi bir yönetim oluşur.

  25
  2
 6. ESKİ TOPÇULAR ÖZETLE BU YÖNETİM KALMALI SABIRLI OLUNMALI DİYORLAR DAHA NE DESİNLER ANLAMADIM KÜFÜR EDEN TARAFTARLARADA KISACA TERBİYESİZLER DİYORLAR HAA KİMSE SAHİP ÇIKMASSADA BİZ SAHİP ÇIKARIZ DİYOLAR AMA TALİBİZ DEMİYORLAR ŞU ANKİ YÖNETİMİN BU İŞİ İYİ YAPTIĞINI DESTEK OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORLAR

  17
  4
 7. Belki kızanlar olacaktır ama maalesef ki Belediye Başkanı, Bursaspor nasıl olsa bana, bize muhtaç kaldı zihniyetiyle, kulübü vasat ile avunacak şekilde el altından yönettiği için bu tarz sahip çıkışları önemli buluyorum. Bence bu durum karşısında çıkıp dimdik açıklama yapmak veya adaylık koymak düzeni bozmak değil aksine takımın yok olmasına tepkisiz kalmamak olarak algılanmalıdır. Herkesi siyasi gözlüklerini çıkarıp, neyin ya da nelerin Bursaspor’un faydasına, hangi durumlarınsa zararına olacağını kendince düşünmesini tavsiye ederim. Saygılar.

  12
  6
 8. Geçmişiniz bazı taraftarları laf atıyorsunuz erok maçındaki sözler için siyaset dışarı Alinur istifa diyenler mı acaba gerçek Bursaspor lu yoksa bazıları kanatları altında olanlar mı gerçek Bursasporlu?

  9
  1
 9. Eğer gerçekten Bursaspor’lu eski futbolcular iseniz,bırakın siyasilerin kıçını yalamayı da takım için birşeyler yapın.Kukla olmayın.ADAM olun ADAM.

  8
  2
 10. Bizde sunu beklerdik bursasporu sevenlerden sayip cikmaya calisanlardan yonetecekleri gorevlendirenlerden ver gorevi bu derneye isin erbabina destekle gor birlik nasil salanirmis

  6
  2
 11. Bursaspor u resmen bisikletin arkasına eskiden salça tenekelerine iple bağlayıp bisiklete sürerdik.Bursaspor u resmen bazı kurum kuruluşlar salça tenekesi yapmış bisikleti sürende belediye, partiçiler ve siyasettir.Bursaspor un vizyonu misyonu onuru gururu kalmamıştır.Sokağa atılmış kedi köpek gibi olmuş cami havlusuna bırakılmış gelsin zengin biri kurtarsın misali ondan sonra edebiyat yaparlar medyanın önünde.Bursaspor u siyaset ve belediyeyi sokarak kötülük edilmiştir.Siyaset fayda sağlasa idi bunu bizzat Rahmetli İbrahim yazıcı kendisi yapardı.Bursaspor un tek kurtuluşu Bursaspor ubu hale getirenlerden hesap sorulmasıdır.Birliktelikten kimse bahsetmedim o birlikteliği konuşanlar ayırmıştır.Özüne geleneğine kendi yağıyla kavrulan futbolun içinden gelenlerle planlı programlı sistemi olan bir model oluşturan alt yapıya yoğunlaşan proje oluştursan işte o zaman Bursaspor başarı sağlar.

  6
  4
 12. Bursaspor sahipsizdir lafta herşey.Bursaspor un borcunu kuşlar mı getirdi gökten ,yoksa bazı kulüplerin borcunu Bursaspor a mı bıraktılar herhalde.Herşey günlük gülüstanlık sanki.

  6
  1
 13. Yazıyı okumanıza gerek yok. Bu cümle ” Ayrıca şu an varlığımızı sürdürdüğümüz, yaşayan ve sahaya çıkıp mücadele eden bir takımımız varsa bunu da şu an görevde olan Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz‘a ve yönetimine borçluyuz.” yazının bir özeti. Yani AKP li belediye başkanı tarafından bu atanmış yönetim olmasa aslında şu anda Bursaspor diye bir klup olmayacakmış. Aferin.

 14. BPFDD kimse yoksa biz talibiz demiş, helal olsun. Ama adama sormazlar mı sahibi olduğunuz Bursa Güvenspor’un alt yaş gruplarından başlayarak üst yaş gruplarına kadar ne zaman destek verecekler, ne zaman bir maçını bir yöneticisi izleyecek, ne zaman futbol oynamaya çalışan kardeşlerimize ve ailelerine bir hedef gösterecekler ya da gelecek ile ilgili planlar yapıp aktaracaklar. zemin yenilendi diye yerel ve ulusal kanallara reklam vermedikleri kaldı. Futbol okulu sertifika günlerinde görünüyor yönetim sadece… Kendi bünyesindeki kulübe yapmadıklarıyla (yaptığı bir şey görmedim.) değer vermediğini gösteren bir yönetim BURSASPOR’a ne katabilir. Futbolculuklarına diyecek bir sözüm yok, fakat yönetimsel anlamda koca bir sıfır….

 15. size bir örnek frutti exstra bursaspor neden başarılı sizce siyaset yok karışan yok çok bilmiş taraftar yok herşeyi tartışan insanlar yok birlik ve beraberlik var ve basarıda var bir düşünün neden?başka birşey yazmaya gerek yok önünüzde zaten bir örnek var kimseyi poh pohlamaya gerekte yok yok belediye yok eski futbolcular

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu