Bozbey’den kalıcı gelir önerisi..

Bursa'nın merkez Nilüfer İlçe Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, iki sanayi bölgesi arasında kalan 135 bin metrekarelik arazinin, kalıcı gelir getirmesi amacıyla Bursaspor'a sembolik bedelle devredilmesini önerisinde bulundu..

 

Mustafa Bozbey, düzenlediği basın toplantında, Bursa'nın markalaşmasında Bursaspor'un başarısının büyük önemi bulunduğunu belirterek, kulübün sürekli şampiyonluğa oynayabilmesi için kalıcı ve sürekli gelire sahip olması gerektiğini söyledi.

 

BTSO OSB ile Nilüfer OSB arasında kalan 2 bin 533 metrekaresi Bursaspor Kulübü Derneği, 132 bin 571 metrekaresi Bursa Büyükşehir Belediyesine ait 135 bin 104 metrekarelik arazinin, sembolik bir bedelle Bursaspor Kulübü'ne devredilmesine yönelik Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında önerge verdiğini anlatan Bozbey, şöyle konuştu:

 

''Milli Emlak Müdürlüğü tarafından söz konusu araziyle ilgili Bursa Büyükşehir Belediyesine tapu iptal davası açılmış ve dava sonucunda tapu iptal kararı alınmıştır. Ancak konu, Büyükşehir Belediyesince temyiz edilmiştir. Arazi hazineye de devredilse Büyükşehir Belediyesinde de kalsa Bursaspor'a devredilmelidir. Böylece Bursaspor, kalıcı gelirle başarılarını sürdürülebilir kılacaktır. Devlet Bakanı Faruk Çelik başta olmak üzere kentin tüm dinamiklerinin bu arazinin kulübe devri için çabalamasını bekliyoruz.''

 

Bozbey, imar planlarında spor tesisi için ayrılan arazinin, planda değişiklik yapılarak sanayi arazisine çevrilebileceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

 

''Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, söz konusu arazinin Veledrom'a yapılması planlanan yeni stat nedeniyle, stat ihtiyacı doğan OYAK Renault Spor Kulübü'ne devredilmesini düşündüklerini söyledi. OYAK Renault'ya yeni stat lazımsa, Görükle'deki Ali Durmaz Stadı'nı kullanımlarına açmaya hazırız. Ayrıca 'Bu tür şeyleri kurum bizden talep etse daha iyi olur' gibi bir şey söyledi. Acaba bu önergeyi bizim getirmemize mi alındı?''

 

Mustafa Bozbey, önergesinin başkanlık makamına havale edildiğini sözlerine ekledi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu