Bozbey’den Bursaspor açıklaması!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursaspor Başkanı Sinan Bür’la yaşanan randevu talebi polemiği ve kongre sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan, Bozbey şu ifadeleri kullandı:

Sinan başkanın benden talebi olmadı. Hangi talebi olduğunu bilmiyorum. Olumsuz karşılanmadı. Biz hiç bir randevu talebini olumsuz karşılamıyoruz. Akşam 02.30’da eve gittim. İnanın herkesi kabul etmek istiyoruz. Fakat zaman sınırlı. Biz de kendimize çalışma payı ayırmamız gerekiyor. Bursalılardan özellikle istiyorum. Biraz öteleyelim sonra hep beraber görüşeceğiz herkesle kucaklaşacağız. Biraz Büyükşehir ile ilgili işleri tamamlayalım.

BUSKİ ayrı, belediye, şirketler ayrı. Üç tane farklı yapının oluşturduğu bir konsorsiyumdan bahsediyorum. Üstesinden geliriz. 20 yıllık kent yöneticiliğimiz var. Doğru bilgilere ulaşmamızın sebebi de bu. 15 günde bir çok kişi ulaşamaz. Eriştiğiniz bilgilere 6 ayda bilmeyen insanın ulaşması mümkün değil. Biz nerede neyin olabileceğini yaklaşık tahmin ediyoruz.

TOPLANTIYA KATILACAĞIM

Sinan başkanın randevu talebi red edilmiş değil. Tam tersine görüşürüz de. Bu arada yarın akşam bir toplantı var. Yarın akşam o toplantıda olacağız. Bursaspor’un geleceği ile ilgili önemli toplantı olacağını düşünüyorum. Bursaspor’un bu konumda olması hepimizin içini acıtıyor. Doğru bulmuyoruz. Yapılan yanlışların ne olduğunu herkes biliyor. Sokaktaki gence de sorsanız rahatlıkla ifade ediyor. Bu yanlışların ortadan kalması için nedenler var.

ŞİMDİLİK BİZDE KALSIN

Alınacak kararlar da kamuoyuyla paylaşılacak ve Bursaspor’la ilgili güzel günlerin başlangıcı olacak. Gelişmeleri takip ediyoruz. Şimdilik bazı şeyler bizde kalsın.

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. sn Bozbey Bursasporun başına diğer baldızını başkan yapsın,hazır akrabalarına makam dağıtıyorken !!!

  70
  99
  1. @BİRİSİ yorumuna yanıt olarak

   Burada şunu bekliyorum bazı kalemşörlerden otoparkı Bozbey geri versin moloz döküm alanını versin.bazı arzileri Bursaspor a bıraksın.Zor değil artık belediye başkanı.daha erken demeyin diğerleri için bunları unutmaz Bursaspor lular.

   13
   1
  2. @BİRİSİ yorumuna yanıt olarak

   3.lige düşmüş bir takim bunlar olurken bir suru tekme vuran bursasporun elinde olan mallarini alan satan birilerine peskes ceken bir nursuz…. ve suan yaptigin cimbiz ile cekip burada polemik baslatmak adina yaptığın şu yorum sen bursasporlu falan degilsin

   14
   2
  3. @BİRİSİ yorumuna yanıt olarak

   yillarca akpye oy verdim suan ben belediye baskani olsam o makamlara birinci derece bana yakin olan en guvendigim adamlari oturturum…bu takimi 4lige düşürüp enkaz birakip giden bir zat varken ortada bu adami bu konuda elestirmek vallshi billahi helal olsun dahada bisey demiyorum…..

   15
   2
  4. @BİRİSİ yorumuna yanıt olarak

   Akrabalarının birini Maliye be hazine bakanı bir diğerini Ensar ve Okçular vakfının başına bir diğerini Rütük başkanı yapacakmış

   27
   7
   1. @batuhan yorumuna yanıt olarak

    Futbol, sinema, Hıdırellez şenlikleri, Balat ‘da bira yarışması, heykel, tiyatro… Buna oy verenler esas koyun değil mi? Yazık oldu Bursa’ya.

    9
    28
 2. “Polemik” miş miş miş ya adam evine sabah 2.30’da gidiyorum diyor kaç tane şirket var diyor gazetelerde sayfa sayfa türlü haberler çıkmış adam Bursaspor’u 4’cü kümeye düşürmüş biri ilemi uğraşacak başkan olmuş bol reklam yapmış futbolcu parası ödememiş para koymamış davaları geri çekmiş sözde başkan ile ne işi olabilir? Gelen giden başkan kümelerin en sonuna düşürmüş 2 milyar tl borç yapmış üstüne neyin toplantısını istiyorsun BBB’nin orada 300-400 bin depreme konut yapması gerekirken adam birde senin 2 milyar TL borcunumu düşünecek veya 400 milyon TL tahta açma prasını verecek polemik vs değil adam kendini neden bir tane daha skandala bulaştırsın?

  40
  12
  1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Aynı şeyi bir önceki belediye başkanı içinde yazsaydın sana on numara beşyıldız yazı derdim .ama buna börek öbürüne kürek olmaz mert olmak gerek.şimdi bakıyorum bu kadar borç yok şuraya düşmüş Bozbey mi kurtacak sözleri.bir sene önce banaz Banaz kurtarsın Ali Nur kurtarsın dediklerinde borç çokmu azdı.hatta benzinliği versin şurayı bağışlasın diyenler Bozbey karşısında sus pus.herhalde belediye ye atama bekliyorlar.malum yeğendem başladı sıra kalemşörlerede gelir suspus oldukça.

   9
   12
 3. Hacı dayı, yeğen,baldız yetmez amca çocukları dayı çocukları,eş,dost,akran kim varsa belediyede görev ver hepsine. Bursaspora da abini kardeşini falan başkan yap. Bursa akraba şehri olsun hacı dayım benim yürü be torpilci başkan kim tutar seni.

  35
  33
  1. @Kaizer yorumuna yanıt olarak

   Bir tane forma al takıma destek ol desen alayı bu takimami destek olacak diyor.hadi maça gidelim desen çoluk çocuk seyretmeyemi gidecez diyor sonra belediye başkanına laf söylüyor.hadi oradan sen taraftar olarak 1 lira katkı koydunmu yokkk.ne dedi herkes kim yediyse o ödesin borcu.baskan daha belediyenin taşlarini yerine oturtmaya çalışıyor neymiş yeğenini belediyede müdür yapmış lan bı bekleyin eğer tahhattlerini yerine getirmezse tepkimizi koyarız.yol boyu otopark uygulamasını kaldırırken büyük başkan suya %25 iskonto yaparken büyük başkan duymak istediğini soylemeyince kötü başkan.niye şehir olarak bu durumda olduğumuzun kanıtı diğer yorumlarda saygılar

   10
   2
   1. @Ethem1616 yorumuna yanıt olarak

    Arkadaş bu ülke hep birşeyleri affetmekten kaybetti ne demek cezaları affetmek v.s.bunu hükümet içinde söylüyorum vergi borcu affedilmez park cezası v.s affedilmez.bunları yapmak ancak buna oy veren budalaları kandırır.suyu ucuzlatmak yada park yerini beleş yapmak popülizmdir kim yaparsa yapsın.önemli olan altında park yeri olmayan binaya izin vermemek.bakın eleştiriyorum bundan öncekileri de.adam Medicana yapmış hayat hastanesi yapmış altında bir avuç park yeri.yda bakın bütün apartmanlara.bozbey bunlara izin vermezse Bozbey olur yoksapark yeri beleşle bu iş olmaz.bundan öncekiler hatalı inşaallah bundan sonra olmaz.ama bu popülist politikalarla bunları yapmak mümkün değil.yap yapabilirsen ingilizce Fransızca tabelaları kaldırmayı.yerse yaparsın öbürünü yapmak rüzgar.hepsine karşı dur ardında olalım.

 4. Çok işlerim vardı sıra gelmedi diyor. Seçilir seçilmez ilk gidilecek yerlerden biri olmalıdır Bursaspor. 4.kümeye gerilemiş olsa da hala Bursa’nın en büyük sivil toplum örgütü çünkü.

  20
  8
 5. Sevgili Bursasporlular Buraspor sevgisi çok başka bunu hissetmeyen bilemez bizler nerede yanlış yapıyoruz camia da ki yönetenler taraftar profesyöneller basın futbolcular bu bileşenlerde herkesim kendi yerinde durmalı ben taraftarın her koşulda arma sırtımdadır yerimde tirbündür üye isem kongrede oyumu kullanır orada diyeceklerimi derim yönetenler ise ahlaklı bilgili saygın güçlü insanlar olmalı profesyöneller hesap vermeli yetkin bilgili kişiler olmalı basın akılcı gerçekçi yönlendirici olmalı oyuncular alt yapıdan itibaren iyi eğitim verilmeli karekterli yetenekli olmalı amigolar tirbün liderleri tirbünden iner yönetici futbolcu profesyönel iç içe girer ise durum 3.lig amatör olur lütfen herkes kendi işini yapsın taraftar formasını giysin işe okula gezmeye tatile şehrin sokaklarında öyle yaşar ise sen gs fb nin forması ile gezer isen onların maçlarını seyreder isen onların maçlarına bahis oynar isen kusura bakmayın durum daha da kötü olur taraftar herşeye karışmayacak tirbünde ki güçü en büyük gücüdür

  7
  2
 6. Bizim taraftarın hastalığı acelecilik ! Durun bir adam önce bir plan program yapsın müsaadenizle…önceki başkan gibi her tarafı karıştırmasın..sonra da Bursaspor diye bir takım var da ben mi bilmiyorum,kimmiş Bursaspor taraftarı der…balık hafızalı olmayalım sonra pişman oluruz..gelir bir hırsız başkan Bursaspor u kökten yok eder..Adanur gibi hançeri Bursaspor un kalbine batırır ki 16 sene altliglerde sürünsün…
  Bazı arkadaşlar yazmış Bozbey in işi ne Kongrede,sanıyorum bilmiyorlar adam Divan Kurulu üyesi yani sapına kadar Bursaspor lu…

  5
  1
 7. senin geçmiş yönetimlerin borç üstüne borç yapsın,kulübü soysun,sonrasında gel bozbey yardım etsin tahta açılsın,zaten belediyenin parasını vermemeli,bursa şehrinin sorunlarını çözmeye geldi,bursaspora başkan gelmedi adam.bizim taraftar bozbey para versin kafasında.ki adam şehrin dinamikleri ile çözüm yolu arayacaktır.

  4
  1
 8. 1 aylık taze başkan ve yönetim, ne ara durumu analiz edecek ne zaman koordine olacak da ne zaman kesin sonuç verecek çözüm modeli geliştirecek ve uygulamaya koyacak. Başarılar dilerim ama matematik ve bilim inanmama müsaade etmiyor. Böylesine kallavi bir problem yükünü dünyanın en iyi yönetim şirketlerine danışmanlarına teslim etsen 5-10 senelik uzun vadeli çözüm planları uygulamadan çözemez.

  1
  4
 9. Bursaspor’a yapılacak en büyük iyilik,insanların stada gelerek destek olmasını sağlamaktır.Bunun için statta küfürlü konuşmalara fırsat verilmemelidir.Bursa büyük bir şehirdir.Müthiş bir spor altyapısı vardır.Bütün yabancılardan takımın kurtarılması gerekir.Bursaspor için ter dökecek o kadar yetenekli genç var ki bunlardan kadro oluşturulmalıdır.İşte o zaman bu şehrin takımı olur.Genci yaşlısı kadını kızı ailece bir tiyatro salonuna gitmiş kadar mutlu bir şekilde hem destek olur hem de maçları seyrederler.İste o zaman Bursaspor istenilen yerde olur.Öyle birilerinin desteğiyle bu iş y ü r ü m e Z.Vesselam.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu