Bozbey “Timsah Arena…”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Bursa’nın sorunlarına çözüm getirecek ve kentin gelecek vizyonuna ışık tutacak projelerini açıklayacağı 4 Mart 2019 günü öncesi toplumun tüm kesimleri ile fikir alışverişi toplantılarını sürdürüyor.

Bozbey bu kapsamda, “Bursaspor’a koşulsuz Hizmet” sloganı ile yakın dönemde kurulan ve kitlesi her geçen gün genişleyen “Yeşil Beyaz Güç Platformu”nun konuğu oldu. Platform üyelerinin yoğun ilgisiyle karşılanan Bozbey, Bursaspor’un kentin tanıtımı ve Türkiye’nin sportif başarısı açısından önemini vurguladı. Bursaspor’un sadece futbolda değil, sporun diğer dallarında da uluslararası başarıyı getirecek gençleri yetiştirmesi gerektiğine dikkat çeken Bozbey, “Bunun için iyi bir yapılanmaya ihtiyaç var. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, her ilçede ilçe belediyelerinin de katılımı ile Bursaspor çatısı altında çeşitli branşlarda takımlar kuracağız. Ayrıca amatör spor kulüpleri birliği oluşturacağız” dedi. Mustafa Bozbey, Bursaspor’un başarısının artması için kalıcı gelir getirecek projelerini de 4 Mart tarihinde açıklayacağını belirtti.

Bursa Atatürk Stadyumu’nun bir hikayesi olduğunu ifade eden Bozbey, “Stadyum yıkıldı. Yanlışlar yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi mali açıdan zor durumda bırakıldı” şeklinde konuşuldu.

Yeşil Beyaz Güç Platformu üyelerinin “Başkan seçildiğinizde stadın ismi ne olacak?” sorusuna Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey şöyle yanıt verdi: “31 Mart’tan sonra Bursa stadının ismini Bursalılar ve Bursasporlular belirleyecek. Ben, kendi başıma ‘Stadın ismi bu olacak’ demeyi doğru bulmuyorum. Kamuoyu araştırması yaparız. Halk, hangi isme karar verirse o isim konulur.”
Platform üyeleri ile samimi havada gerçekleşen sohbette Bursaspor’a ilişkin çocukluk anılarını da paylaşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, o günlerde harçlık kazanıp, Bursaspor maçlarını izlemeye gittiğini anlattı.

Sohbetin ardından Yeşil Beyaz Güç Platformu Başkanı Ersoy Seyitoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’e teşekkür plaketi sundu.

Kaynak
mustafabozbey.com

49 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Samet yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor’u siyasetin oyuncağı ettiniz yeter artık. Biz sporla siyaset ateşle barut gibidir diyoruz siz çıkıyor siyaset yapıyorsunuz. Ama kabahat sizde değil size prim veren, yorumlarınızı yayımlayanlarda.

   2
   18
   1. @Z_09 yorumuna yanıt olarak

    Bir şehrin belediye başkanı o şehrin en büyük takımına tabikide destek vermelidir. Bu siyaset değildir . Siyaset şimdiki kuklayı başımıza dikenlerin yaptığıdır. Benim görüşüm bir şehir her alanda yerinde yönetilmelidir,Ankardan değil. Bizim Bursasporumuzda ki sorunda tamda budur. Takımımızı Ankaradan yönetmek istedikleri için bu haldeyiz malesef. Geçmiş belediye reisinin bile isteye yaptığı yalnışları bir başka belediye reisi yapacakta değildir elbet. Şimdi ben bir Bursasporlu olarak bu şehrin belediye reisinin sonuna kadar bu şehrin takımına sahip çıkmasını istiyorum. Bu onun asli görevidir,Siyaseti değildir.

  2. @Samet yorumuna yanıt olarak

   Bozbey besiktaslidir iyi bildiğim ve tanıdığım biridir başkan. Bu bizim için bir şans olabilir besiktasla aramızı düzeltir ve beşiktaşın dostluğu herzaman bizim işimize yarar.

   5
   45
  3. @Samet yorumuna yanıt olarak

   Bozbey başkan olsun. Atatürk Stadımızı yeniden imşa eder. Recep Altepe’nin uğursuz timsah arenasını kim naapsın. Stat açıldığından beri daha3 büyüklerden bir tanesini bil yenemedik. Dikeyim böyle ruhsuz stadı be ya. Ne yolu belli, ne izi belli. Nerde bizim o güzel Atatürk Stadımız yaa. Ahh ulan bee.

   57
   50
 1. Alinur Aktaş a ne dediysem Bozbey e de aynı şeyi söylüyorum.
  “Bursaspor siyaset üstüdür , Bursaspor Aşk’tır”
  Destek olacaksanız bize hissettirmeden olun.

  162
  13
  1. @Yıldırım yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor siyaset üstüdür.Ancak Belediye başkanı kenti yöneten seçilmiş bir başkandır.Bursaspor da kentin takımı olduğundan belediye başkanlarının Bursaspor’ a katkı sağlamaları ,Bursaspor adın a proje geliştirmeleri projelerine yardımcı olmaları ,sponsor bulmada destek olmaları SİYASET DEĞİLDİR.Ne zaman ben belediye başkanıyım diyerek Bursaspor’a başkan ve yönetici bulmaya çalışırsa ,seçimlerde taraf olursa ,kendi bürokratlarından yönetime adam sokarsa o zaman BURSASPOR’a SİYASET
   BULAŞMIŞ olur.

   43
   1
  2. @Yıldırım yorumuna yanıt olarak

   katılıyorum, ancak bu sitede gördüğüm,
   Alinur aktaşın varlığı siyaset.
   Bozbeyin ki bursasporluluk olarak algılanıyor.
   bu bir çifte standart, ve hiç hoş değil.
   Bursaspor her görüşten insanın ortak değeridir. hiç bir görüş bu kulübü kendi tekeline alamaz. bu gerçeği görmeyenler sonunda kaybetmeye mahkumdur. söylediklerim her görüş için geçerli.
   not: şahsen burada hiç siyaseti başlatmadım ve yapmadım. ama sanki zorla siyasetin içine çekiliyoruz gibi geliyor.
   üstelik kulübe siyaset sokulmasından en çok şikayet edenler tarafından.

   62
   53
 2. Bi inegöllü ve Alinur u iyi tanıyan biri olarak söylüyorum.
  Alinur un en iyi yaptığı şey çok çalışıyo gibi yapıp hiç bir şey yapmamak.
  Burda siyaset yapmıyorum ama Alinur İnegölspor’a bi arpa boyu yol aldıramadı. Bursa ya da olacağını sanmıyorum

  102
  33
  1. @CAMCI yorumuna yanıt olarak

   Alinur Aktaşın bjk formalı fotoğrafları var o nasıl olacak. (bu arada bozbey’i savunduğum da yok bilgin olsun)

   120
   39
   1. @COBRA 1688 yorumuna yanıt olarak

    Nilüfer den BJk likere otobüs tahsis eden kimdi acaba ? Bırakın Aktaşı Bozbeyi Bursaspora bakın hepsi menfaatçi. Nerede o Bursasspor’u siyasete alet etmeyin diyeler anca birkaç kişi var dürüst gerisi kendi çıkarları olunca Bozbey ci

    59
    30
    1. @mert yorumuna yanıt olarak

     Nilüfer den BJK lılara otobüs tahsis edildiği falan yok.BJK lıların kendi organizasyonları ve paralarıyla tuttukları otobüsler diğer yerlere göre DAHA GÜVENLİ bulunduğundan Nilüferden hareket ediyordu.

     19
     37
 3. İbrahim Yazıcı Timsah Arena.
  Eski stadın olduğu yerde, büyük bir spor kompleksine dönüştürülmeli. Bursaspor Basketbol’un buna ihtiyacı var.

  68
  1
  1. @harun yorumuna yanıt olarak

   Atatürkçü değilim ama son dönemde bu ülkede atatürke çok büyük saygısızlık yapıldı ve ismi silinmeye çalışıldı, o yüzden tekrar kazanım adına stadın ismi Atatürk Spor Kompleksi Timsah Arena olsun..

   37
   33
  1. @harbici yorumuna yanıt olarak

   o gönüllerdeki ismi.
   endüstriyel futbolda böyle bir rahatlık yok. parayı veren stadın isim hakkını alır.
   yok biz gönül adamıyız, bizim parayla, pulla işimiz olmaz deniyorsa, o zaman pamuk eller cebe.
   eller cebe derken, o da atla-deve değil. 15 günde bir, bir paket sigara parasına gelen kombineleri bitirip stadını dolduracaksın.

   her maç dolu ve hiç ceza almayan stat, o kulübün ve şehrin marka değeri demek.
   marka değerinin yükselmesi demek, kasanın dolup taşması demek.
   bu işler işkembeden sallamayla değil, icraatla, eylemle, fiille oluyor.

   41
   3
   1. @köşeli parantez yorumuna yanıt olarak

    @köşeli parantez Çok doğru hatta biz BURSASPOR üyeleri ayda 50tl klübe üyelik parası ödeyelim. Yıllık 150tl aidatla kongre üyeliği çok ucuz kaçıyor sallamakta kolay oluyor ver parayı sonra hak ara.

 4. KİMSEYİ KARALAMAMALİ
  BİZE DÜŞEN
  İNŞALLAH BURSASPORA VADETTİKLERİNİZ LAFTA KALMAZ BU GERİSİ ADAY İÇİNDE GECERLI

  34
  2
 5. Bursanın,Bursaspor sevdalısının hafızası silinmesin.Atatürk stadı bu hale getirilirken bize sorulmadı.İade i itibar bu necip Bursa insanına çok görülmesin.Bursa hakkında Bursalılar karar versin.Ya referandum yapılsın,yada Atatürk stadımız yeniden yapılsın olmadı bu hali ile birlikte Bursadpırumuzun tasarrufuna verilsin.

  32
  11
 6. Bursasporumuzun adını siyasete bulaştırmayın yeter artık. Bozbey de aynı diğerleri de aynı. Bursasporluyum diyerek taraftara şirin gözükeyim imajlarini bırakın. Oy devşirmek için klüp ismini kullanmayın. Kaldı ki şimdiye dek Bozbey klüp için ne yaptı?

  23
  18
  1. @Ahmet Yavuz yorumuna yanıt olarak

   Bir ilçe belediyesi olarak her yıl Loca alarak destek verdi.Özlüce tesislerinin.Muhalefette olan ve sürekli merkezi iktidarın baskısı altında daha ne yapabilirdi ki ?

   15
   11
 7. Benim için stadın ismini bile Bursasporlular Bursalılar belirlesin demesi yeter,Hizmet bunu gerektirir demokraside, Ben 3 şeyi unutamıyorum! 1.Stadın bizlere sorulmadan yıkılışı. 2. Stadın ismini kafalarına göre koymaları,ve açılışı taraftarımız olmadan yapmaları! 3. Malum şahısın belediyeye borç yükleyip gitmesi. Siyaseti hiç sevmem bir tarafıda tuttuğum yok, Bursaya yakışır hizmet eden kişi umarım seçilir diyorum.

  23
  14
  1. @tbrkk yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşım şu an stadın ismi yok. Varsa da geçici.
   Parayı veren isim hakkını alır.
   Ayrıca, timsah arena belki 20 proje içinden camia genelinin isteği ile gerçekleşti.

   9
   3
 8. Beyler bozbey den bahsediyoruz. İlçe belediye başkanı olmasına rağmen Bursaspor için yaptıkları ortada lütfen bazı şeylerin hakkını verin. Bu adam Nilüfer de yaptığı stadın ismini bile rahmetli Büyük başkanın adı ile yaptirdı. Gözlerinizi açın biraz. Bu adama Bursaspor ile ilgili tek bir kötü kelime soylettirecek hiç bir şey yapmadı aksine elinden geldiğince destek verdi.

  18
  13
  1. @Kadir yorumuna yanıt olarak

   Hocam sıkıntı bu zaten biz Bursaspor’a başkan seçmiyoruz, Bursa’ya belediye başkanı seçiyoruz, konular burada değil başka yerde konuşulur. O zaman seçeceğimiz başkan sadece Bursaspora çalışsın şehir sorunlarıyla uğraşmasın olacakmı. Biz genel kurulda oy veriyoruz ama yine Ali Ay başkan oluyor, millet Bursaspor başkanlığında bile kendi menfaatini düşünüyor. Gerisi hikaye..

 9. Siyasetin Bursaspora karismamasi lazim dicem ama artik cok geç.Daha oncekilerin Bursaspor adına yaptiklarini gördük.en azindan Mustafa Bozbey yeni fikirlerle bir ümit kapısı olacaktir.Tek bildigim gercek ise gercek bir Bursasporlu olduğudur.Ne olursa olsun Bursasporumuz icin hayırlısı olsun.

  16
  17
 10. Nihayet ilk defa birisi Ataturk stadyumundan bahsetti..o staf yikilinca bizim de tuhumuz yikildi..yerinde yapilsaydi çok daha büyük etki yaratirdi.. eski anilar kayboldu.hatiralar kayboldu.yazik oldu.

  14
  5
 11. Kardesim siyasetciler bi yol alsin bakalim teker teker bizim işimiz ve sevdamiz bursaspor hadi yol alın

  14
  5
 12. Koftiden değil,harbiden başkan adam gibi adam Bozbey. Sadece seçim diye değil her zaman en büyük desteği verdi Bursaspor’a .Bunu herkes biliyor.

  14
  19
 13. adaylardan beklentim bu stadın bitirilip tüm gelirletiyle bursapora bırakılacağının taaüdüür bunu bütün şehirlerde toki yaptı ve gençlik spor il müdürlüğü vasıtasıyla takımlara kiraladı hatta buna gs satdı dahil bütün gelirleri gs alıyor bizde alisamiyeni verdik dediler ali samiyendeki hakları bizim atatürk stadımızdaki haklarla aynıydı onun için eşit olmak adına bu stadın heşeyiyle bursapora sembolik bir rakamla kiralanması bunu vadetmeyen başkan adayına oy yok alinur aktaş zaten bunu yapmayacağını gösterdi mustafa bozbey de yapmayacaksa ona da oy yok

  10
 14. Bursaspor üzerinden yol yapan hiçbir siyasetçiden bugüne kadar fayda görmedik. Siyaset ile Bursaspor kesinlikle yanyana gelmemeli.

  10
  2
 15. BURSA ATATÜRK STADYUMU TİMSAH ARENA HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH BOZBEY KAZANIR VE GERÇEK İSMİMİZE KAVUŞURUZ

  5
  3
 16. Bu şehirde birileri siyaseti sporun içine karıştırdıysa bilinmelidir ki üç kuruş maaş için yalakalık yapan tribüncülerdir! Koca kulübü siyasi iktidarın oyuncağı haline getirenler şimdi kalkıp diyor ki “sporu siyasetin oyuncağı yapmayın” Hem ikiyüzlü hem ezikler! Evet değişim zamanı! Bozbey’in Nilüfer İlçesi’ni Bursa’nın en kaliteli ve değerli ilçesi yaptığını görmemek ahmaklıktır!

 17. Kimse benim paramı bursaspor için harcamasın. Belediye hizmeti halka yapılır.bana yol alt yapı su gibi hizmet için harca.bursasporluyum ama halka hizmet için toplanan vergiler halka hizmete gitsin.stad yapmak belediyenin işi değil yada takıma destek vermek.

 18. Herkes biliyor ki bunların hepsi seçim kampanyası seçimden sonra bi bok yapçağı yok artık siyaseti bırakın bursaspor üstünden

  2
  1
 19. Bakın yazdıklarım tarihi niteliktedir.o stad orda olmaz.gelin iki belediye bir olup menfaatsiz Bursaspor için bursa taraftarı için,stadı eski yerine,yada ipekisin oraya taşıma sistemiyle taşıyalım,teknolojide herşey mümkün.neden olmasın.blok blok taşıyın ,yabancilar neler taşıyor.olurmu olur.stad dediğin şehirle bütünleşir.sehir merkezi içinde olur.kim gider şehirden uzak yere maç için.insanlar hem gezicek maç saati stada akacak.alt yol üst yol oldumu herşey hallolur.o stada orda daha fazla para harcamayin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu