Bozbey “Tahta için gerekeni yapacağız” demişti

Bursadabugün.com Spor Yazarı Serkan Yetişmişoğlu'nun köşe yazısıdır.

Beni bilenler bilir, 37 yıllık meslek hayatımda sadece spor yazdım.

Görevim zaten; spor yazarlığı…

Ancak, söz konusu Bursa‘nın sporu ve Bursaspor olunca, kentimin menfaati için bazı konularda da kalem oynatırım.

Politize olmadan…

İnandıklarımı yazarak…

Siyasi seçimlerle ilgili, “şu aday, bu favori, şu kazanır” gibi şeyler ise hiç yazmadım, yazmam.

Tarzım değil!..

BURSASPOR KONGRESİ İÇİN…

Fakat biliyorsunuz;

18-26 Mayıs’ta Bursaspor‘un geleceğini belirleyecek çok önemli bir “kader seçimi” var…

Konuyu birazdan buraya bağlayacağım.

Malum…

Türkiye, 31 Mart Pazar günü yerel seçimler için sandığa gitti.

Bursa‘da Büyükşehir Belediye Başkanlığı‘nı CHP adayı Mustafa Bozbey kazandı.

Kendisini kutluyor ve görevinde başarılar diliyorum.

Zira, laf aramızda;

Nilüfer Belediye Başkanı iken bizim nikahımızı kıymış olan Başkan Bozbey‘le uzun yıllara dayanan bir hukukumuz var.

Değişik dönemlerde Bursaspor üzerine sohbetlerimiz de oldu.

SÖZLERİ TAKİP ETMEK: FİKRİ TAKİP

Bursaspor‘un tesislerinin de olduğu; eski adıyla Özlüce köyünden olan Bozbey, seçim kampanyası sırasında yeşil-beyazlı kulüple ilgili önemli sözler söylemişti.

Bilirsiniz;

Gazetecilikte, haberi bulup vermek kadar, o haberin devamını takip etmek de önemlidir.

Buna, bizim meslekte, “fikri takip” denir.

Yani;

Ne demiş, sonra ne olmuş” misali…

Biz de bunu yapalım, dedik.

İLK MESAJINDA “BURSASPOR DA GÜLECEK” DEDİ

Yeni Başkan Bozbey, pazar gecesi seçimi kazandığı belli olduktan hemen sonra Podyum Davet‘te omzunda Bursaspor atkısıyla birlikte yaptığı ilk açıklamada, “Merak etmeyin; Bursa gülecek, Bursaspor da gülecek!

Bursaspor taraftarına yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Bu “özel yeşil-beyaz vurgu” önemliydi.

Ardından…

Bozbey‘in Kent Meydanı‘nda konuşurken, kendisini yalnız bırakmayan ve meşalelerle destek veren Bursaspor taraftarına, “Bursaspor sevdalılarına selam olsun” sözleriyle seslenerek, özellikle camiaya teşekkür ettiğini gördük.

Çiçeği burnunda Başkan Bozbey, daha ilk saatlerinde ‘Şampiyon Arma‘yla ilgili umutlu mesajlar verince, camia da umutlandı haliyle…

Zira, gidilen lig belli…

Tahtanın vahim durumu belli…

SPOR ÇALIŞTAYI VE ORTAK AKIL VURGUSU

Ayrıca…

Mustafa Bozbey, 5 gün önce Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu‘na (BASKF) yaptığı ziyarette Bursaspor ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Hatırlamak gerekirse…

Bozbey, seçimi kazanmaları halinde sadece futbolu değil, diğer sporları kapsayacak bir çalıştay düzenleyeceklerini ve Bursaspor için ortak akılla hareket edilirse, kent dinamiklerinin de bir araya gelebileceğini vurgulamıştı.

“TAHTA İÇİN GEREKENİ YAPACAĞIZ”

Bozbey‘in, bu buluşmada; transfer tahtası da dahil olmak üzere Bursaspor‘la ilgili neler söylediğini hatırlayalım:

Bursa‘nın dinamiklerini bir araya getirerek Bursaspor için her şeyi yapacağız. Transfer tahtası için 100-150 milyon değil de 300-400 milyon bulunabilecek bir potansiyel var. Gerekeni yapacağız.

Bursaspor yönetiminin şeffaf, hesap verilebilir ve denetlenebilirlik yapısını oluşturacağız. Bu ortak akılla hareket edildiğinde Bursa‘nın dinamikleri de bir araya gelecektir.”

Tahtaya bakış açısı da umut verici açıkçası…

DİVAN KURULU ÜYESİ DE OLAN BAŞKANIN SÖZLERİNİ TAKİP EDECEĞİZ

Arma adına;

Aynı zamanda Bursaspor Divan Kurulu Üyesi olan Bozbey‘in bu sözlerini çok önemsiyorum.

Büyükşehir Belediyesi‘nin yeni Başkanı Mustafa Bozbey‘in, mazbatayı aldıktan sonra mayıs ayındaki seçimlerle birlikte, yeşil-beyazlı kulübe destek vermesi ve verdiği sözleri tutması çok büyük önem taşıyor…

Bir kongre üyesi olarak da bunları yapacağına inanmak istiyorum.

Sözün özü…

Başkan Bozbey‘in, yeşil-beyazlı kulüp için verdiği sözlerin ve ortaya koyduğu projelerin de -arma adına- takipçisi olacağımızı buradan vurguluyorum.

42 Yorum Onay bekleyen 4 yorum var

  1. @Bursaforever yorumuna yanıt olarak

   Bozbey’den hiç umudum yok. Alinur Başkan seçilseydi, bu sene Bursaspor’u mutlaka kurtarırdı. Tahtayı açardı. Bizi tekrar Ptt 2’ye çıkarırdı. Recep Günay’ı yeniden başkan yapıp alttan alttan kendisini desteklerdi.

   8
   51
   1. @Papazçeşme yorumuna yanıt olarak

    Aynen kesin kurtarırdı şuan belediye’de apar topar atm memurlarını çıkarmaya çalışıyorlar gider ayak fark edilmesin yolsuzluklar diye dosyaları yakıyorlar ( atm memuru = torpille belediyeye girmiş hiç işe gitmeyen bedavadan maaş alan insanlar )

    25
    8
     1. @Alinur yorumuna yanıt olarak

      Bozbey açıkladı bugün bakalım ilerleyen günlerde daha neler çıkacak ortaya belgeler gelir inşallah görelim bakalım alinuru neler yapmış

      6
      3
  2. @Bursaforever yorumuna yanıt olarak

   Onları takip etmez.

   Ek olarak bizi cepte gören akapeye tokat gibi cevap oldu.

   Hoş bir şey değişecek mi?

   Hiçbir şey değişmeyecek bana göre.

   9
   4
 1. Serkan Bey, daha yazısının ilk cümlesine yalanla başlamış ve 37 yıllık meslek hayatımda sadece spor yazıları yazdım demiş. Yalan söylüyor. Eskiden Olay gazetesinin Çekirge isimli magazin ekinde, film eleştirileri yazdığı, magazinel olayları yorumladığı Yengeç Sepeti isimli bir köşe hazırlıyor ve burada magazin yazıları yazıyordu. Yalansa yalan desin, eşşek gibi anırıyim.

  56
  9
  1. @Şenol yorumuna yanıt olarak

   Zaten bu adama yazılan yorumlar sansürleniyor ve yayınlanmıyor 1-2 gün sonra belki yayınlanıyor kimse bakmaya tenezzül etmediği zaman, zaten Bursaspor tam 14 puan Serik bütün maçlarını kaybetse bile averaj ile 15 puan sayılır 6 maç kalmış Bursaspor’un bu günü matematiksel düşecek Zonguldak karşı veya pazar günü rakip Trabzon yani 2 milyar TL borç ile 4’cü küme kimse tahta vs açamaz bu kadar zor ekonomik şartlarla belediye birşey veremez 200-300 Bin konut yapması gerekiyor 5 senede yoksa herhangi deprem ile yerel yönetim altında kalır

   7
   1
   1. @Caner yorumuna yanıt olarak

    Ya sen boşver Ekrem’i. Konuyla alakası yok. Ekrem hatırlamıyom falan dedi aa, kol gibi geçirdi hepsine hamuduyla. 17 bakan+1 Murat Kurum+1 Cumhurbaşkanı =19 kişiye karşı tek. He? Ne diyon? Çok fena dimi?

    10
    6
    1. @Hahaha yorumuna yanıt olarak

     Senin Hakkında derhal Dava Açılma
     Sn Savcılar bu Şahız Cumhurbaşkanı’na
     Vede Çeresindekilere
     Hakaret vede küfür ediyor gerekeni
     Yapın Lütfen.

     2
     3
  2. @Şenol yorumuna yanıt olarak

   Bursa halkının güvenerek belediye başkanlığını verdiği Bozbey’e Bursalı iş insanları da güvenecek ve gerekli maddi desteği sağlayarak eski ihtişamlı günlerimize dönmemiz için ilk kıvılcımı yakacaklardır.

   10
   6
   1. @Mesut yorumuna yanıt olarak

    Kimsenin kurtaracağı falan yok zaten birilerinden medet umarsak daha çok düşeriz . Kendi başımıza kampanyalar yapıp sponsor bulmamız gerek başka türlü olmaz.

 2. Amed ile olan haksız cezalar ve taraf olmalarla ilgili yanımızda durabilecek mi? Bu da önemli. O zaman ki duruşu bizim için önemlidir. Bu Alinur ve AKP zaten hiç durmadı. Adeta Kürtçülük den ziyade pkkcilik yaptilar, sen de büyüklerine aynı meseleler söz konusu olunca yanımızda durup karşı çıkabilecek isen adamsın, yok siyasi büyüklerin bize daha önce bizzat sizin CHP de dahil olmak üzere onların yanında saf tutacaksınız en azından söz möz vermeyin. Önce Bursalılar ve Bursa halkı diyecekseniz eyvallah.. sanmıyorum ama neyse.. biz kaldık tek başımıza göreceğiz. Pkklilik yaparsan öl..

  19
  13
  1. @Gemlikli yorumuna yanıt olarak

   Yok biz önce Diyarbakır ve Diyarbakır Halkı diyeceğiz Gemlikli kardeş. Bakma sen benim 30 yıllık Bursaspor kongre üyesi ve Bursaspor Divan Kurulu üyesi olduğuma. Ben aslında Diyarbakır Amed’in gizli ve fanatik bi taraftarıyım. Seçimi kazanır kazanmaz uçağa atlayıp Diyarbekir’e geldim ve çalışmalara başladım. Hatta daha bugün ilk iş olarak Kandil’den Osman Öcalan’la telefon görüşmesi yapıp Bursspor’u imha planları hazırladık. Seneye bu takımı BAL ligine düşüreceğiz inşallah. Hepinize Diyarbakı’dan selamlar.

   2
   3
  2. @Gemlikli yorumuna yanıt olarak

   Hocam artık amed falan dengimiz gündemimiz olmamalı bence kim bunlar ya hedef süperlig ne gerekiyosa da yapılsın zaten tarikatlara,torpillilere verilen para bursaspora verilirse ve bu para denetlenirse çabucak toparlarız

   3
   2
  3. @Gemlikli yorumuna yanıt olarak

   taraftar da adam olsun da siyasete bulaşmasın. bir anda amed baş gündem oldu. bize ne kardeşim amed’den bilmem neden! 90’larda yaşanmayan ortam yaşanıyor. gencecik çocukları rakip futbolcuya saldırtıp cezalarla ligden düşmeye gerek var mıydı?

  4. @Gemlikli yorumuna yanıt olarak

   O maçtan sonra CHP Bursa milletvekili olan kişinin yaptığı açiklamalara ve söylemlere bakman yeterli..O zaman bu milletvekiline kim ses çıkardı…kimse…bunlar arasında şuan seçilen tüm belediye.başkanlari var…Yani kısaca Bursaspor kimsenin umurunda değil..Gerçek taraftar hariç…

   4
   2
  1. @obursali yorumuna yanıt olarak

   Başkalarina cesaret dahi edip yazamadiginuz seyleri adam daha gelmis goreve baslamamis hemen istekte bulunmussunuz. Kardesim bu takimi buraya Bozbey mi getirdi. Nerdeydin simdiye kadar. Ama insnin elinden geleni yaoacaktir ama sizde gazeteci falan değilsiniz. Adamina göre tepki.adamuna göre elestiri

   4
   1
 3. Aslında herkes herşeyi çok iyi biliyor. Siyasetin bu kulübe nasıl bulaştığını nasıl ele geçirdiğini nasıl buradan kendine pay çıkarmaya çalıştığını. Ancak en büyük sıkıntı şu. Gerçek taraftar noktasında problem var. Çünkü bu siyasetten faydalanan kendine iş kapisi sağlayan ve aynı zamanda kulübü kullanan insan çok. Maalesef kimse sesini çıkarmadı bu duruma. En son hafta sonu çok değerli bir antrenör abimle konuşuyorum AA gelisi seçime bağlı diyor. Su gelirse aday olucak bu gelirse olmuyacak. Yani iş maalesef kulüpte tamamen siyasete dönmüş durumda. Siyaset her zaman için kendi çıkarına hareket eder. Kim olursa olsun kendi çıkarını düşünür. Yani kulüp sonra gelir. Aslında olması gereken siyasi unsur bir üst mekanizmadır. Yani başa gelicek olanlar için aklı selim davranma noktası olmalıdır siyaset. Direk olarak işaret ettiği kişinin peşinden gidip yapılan yanlışları pet bas etmek olmamalıdır. Maalesef ülke genelinde son yıllarda olduğu gibi kulübümüzde bunun nasibini almış ve sonuçlarına katlanmaktadir. Ne zaman ki Bursa taraftarı siyasi kimliğini bir tarafa bırakır son on yildaki başkanlara bu şehirde yapılan yanlışların hesabını sorar o zaman bu kulüp kurtulur. Aksi takdirde üzülerek söylesem de kulüp yok olur…

  13
  3
  1. @Zidane yorumuna yanıt olarak

   Öyle deme bir’sürü Heykel Yatılar’ya
   Eşek Heykeli Makaryos heykeli
   Yakın’da Demle Başka Heykel yapma
   Derdindeler Anladın Sen’onu

 4. Ben bunu alinur aktaş belediye başkanıyken de ve şimdi bozbeyin başkanlığındada yazıyorum belediye başkanlarının görevi tahta açmak veya futbol kulübünün sorunlarıyla uğraşmak değildir bunlar politikacıların görevide değildir belediye başkaninın görevi şehrin sorunlarıyla uğraşmaktır böyle bir saçmalık dünyanın hiçbiryerinde yok heralde sadece bizim şehrimize mahsus..

  1. @Uludağ gazoz yorumuna yanıt olarak

   O hayatta emekli olmaz. Ölene kadar konuşucak Allahsız. Bi saniye bile durmuyo çenesi. Herif hasta. İlle konuşacak. Bak yemin ediyom ölsün, Pınarbaşına göerler. İmam tam talkım verirken Hacı Yatmaz gibi mezardan kalkar, abi bi mikrofon yok mu? Biraz bana doğru uzatın da acık konuşayım der. Demesse diksinler

   2
   2
   1. @Veli yorumuna yanıt olarak

    ÖNCE KIMSEYI ISTEN CIKARMASIN SANSAR TILKILER GIBI HERTSRSFA SALDIRMAYA BASLADILAR DAGDAKI DEMLILER 5 SENEDIR INDILER SIMDIDE KALINTILARI INECEK BUNLARI NE BURSASPOR UMRUNDA NEDE TURKIYE CUMHURİYETİ

 5. Bu nasıl kafadır ya. Şampiyonluk yaşamış, şampiyonlar liginde oynamış, dünya paralara dünya kadar topçu satmış kulübün paraları nereye gitti, kim aldı, kim çaldı , kim yedi, kim içti, nasıl ve ne şekilde ne dalavereler döndü diye kimse sormasın, yiyen içenin yanına kâr kalsın ama varsın belediye vatandaştan aldığı paraları bol keseden yine klübe versin ve yine birileri vatandaşın parasıile yesin içsin kat kat borçlanırsın kulübü. Bu nasıl klüp yahu.

  Bursaspor şampiyon olunca, şampiyonlar liginde oynayınca ve milyonlara topçu satınca vatandaşın cebine para giriyor mu, vatandaş bedava maç mı izliyor, lig tv Bursaspor maçlarını Bursalılar a bedavaya mı izletiyor ki de bu kadar borcun harcın yenilen içilenin parasını cefasını vatandaş ödüyor. Kazanan yöneticiler, çalışanlar, topçular, federasyon…. Ama hiçbir şekilde vatandaşın cebine hiçbir zaman 5 kuruş girmiyor, 5 kuruş faydası olmuyor. Öyleyse 3 kuruşa geçinmeye çalışan vatandaş ne yenilen içilen cukkalanan borcun hesabı…

 6. OOOO Bakıyorumda çok çabuk dönüş yapmışsınız serkan bey inan bana dönsözleri bile kıskandırırsın daha düne kadar AKP Boranzanlığı yapıyordun Birazcık omurgalı olsan diyorum senin gibi kopyala yapıştırıcı gazeteci ve yorumcuları aramızda istemiyoruz hatta ve hatta seninle aynı havayı bile solumak bana zul geliyor allahın dönekleri

  5
  2
 7. Bir Futbol kulübünün adının sürekli belediye başkanıyla anılması gibi bir saçmalık sadece bizim şehrimizde olur heralde..

 8. Bozbey kimin parasını kime verecek. Milletin parasını kulübe mi harcayacak. Sanki kendi cebinden çıkartıp veriyor. Tanıdık geliyor mu size bu cümleler. Belediye başkanı Akp li olunca tukaka. Chp li olunca herkes yalayıcı olmuş. Görelim bakalım 5 sene çok eğlenceli geçecek bizim açımızdan çünkü bunlar muhalefet konforu alışıklar her şeyi eleştirme hakları var zannediyorlardı hadi yapın bakalım yapında görelim.

  3
  1
 9. Bursaspor tesisleri özlüce köyünde değil ertugrulda. Bozbey nilüfer belediye baskanligini kullanarak köyüne kiyak çekmiş. Özlüce köyü nerde tesisler nerde özlüce bulvarı nerde. Tüm bu bölgeye Bozbey sayesinde özlüce deniyor. Güzel kıyak.

  2
  1
 10. 3 yıl tahta kapalı 300 milyon TL ödemenin 50 milyonu yatsa bile uefadan kapalı bu ödenecek paralar avukatlara gidecek futbolcuları bulup affı istenebilir onlarda abd kayıp durumda hiç gerek yok kendi yagında kavrulsun Kontrolsüz büyüme büyüyle parayla olcak iş değildir..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu