Bozbey: Salon projesi revize ediliyor!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, inşaatını durdurma kararı aldıkları Atatürk Spor Salonu’nun 3 bin 100 olan kapasitesini 5 bin kişiye çıkarmak için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Yeniden yerinde yapımına başlanan ancak Bursa’da kapasitesinin azlığıyla ilgili eleştiri alan Atatürk Spor Salonu projesi değişiyor.

Göreve gelir gelmez inşaatını durdurma kararı alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 3 bin 100 kişi olarak planlanan Atatürk Spor Salonu projesiyle ilgili başlatıkları çalışmayı açıkladı.

Başkan Bozbey, “Göreve gelir gelmez kamuoyunun taleplerini dikkate alarak 3 bin 100 kişi olan Atatürk Spor Salonu’nun seyirci kapasitesini 5 bin kişiye çıkarmak için proje çalışmalarına başladık” dedi.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Dalga mı geçiyorsunuz sayın Bozbey?
  Tüm tantana +1900 kişi kapasite için mi yapıldı sanıyorsunuz anlamıyorum.
  12 bin kişi kapasiteden aşağısı bu şehre hakarettir.

  40
  10
  1. @Auu yorumuna yanıt olarak

   Sanki normal maçlarda tofaş solununu dolduruypruzda kalkmışsın burada sayıya takılıyorsun. kaç macı full oynadın baskette veya kaç maçı full oynadın stadyumda. kemik taraftar sayımız belli. İstanbul takımı maçlarında belli gelen bir kitle var hepsi bu. Artık kendimizi dev aynasında görmeyi bırakın. sıradan bir Anadolu takımıyız ve taraftar grubu ranta bantmış dağılmış sırdan bir grup olmuştur

   4
   2
 2. Göz boyamaktan başka bir şey değil.
  Spor tesisi her gün yapılan hir şey değil. Samimi iseniz en az 7-8 bin kapasiteli bir solon yapmalısınız .

  20
  6
 3. Bu proje yeniden ele alınması gerekir Kültür Park ile bu bölge Bursa’nın en santral bölgesi ve hem Spor anlamında hem kültür anlamında çok fakir Bursa’ya yakışır Tiyatro ve Kültür merkezi ve Kapalı Multi kullanışlı spor merkezine ihtiyaç var ve halkın kullanabileceği yüzme havuzu tennis kortları ve stadyumu Kültür parkın içine bir sürü yemek restaurant kahve vs dolduruldu bu Kültür değil sadece rant birilerine olmaz koca Osmangazi Muradiye Altıparmak bölgesinin doğru dürüst ne Sinema ne kültür merkezi var bu koca 3-4 milyonluk şehrin göbeği hala Ahmet Vefik Paşa vs ve Haşimihşan vaktinden kalmış planlama ile olmaz deprem bölgeleri nerede toplanma merkezleri korunma yer altı bölgeleri nerede?

  13
  1
  1. @king yorumuna yanıt olarak

   yok, yok 20 binlik olmalı.
   Uleyn ne iş yav?!.
   Önce bir spor kenti olalım bakalım.
   Ortada kulüp kalmamış, hâlâ neler konuşuluyor.
   Timsah arena, Özlüce, Vakıfköy bakımsızlıktan bitmiş bir de bu salon başımıza çıktı.

   3
   11
 4. Bozbey.. Sana olan güvenimizi yitirme bu şehir sana inandı güvendi.. Ama sen anlaşılan o ki lambacıların izinden gidiyorsun. Koskoca illet bahçesi var orda. 5000 kişiymiş. En az 10000 olmalı üç yıllık beş yıllık planlar yapılarak bu şehrin sporla olan sosyalliğini yok ettiler sende onların yolundan devam et. Bu şehir seni nasıl getirdiyse.. Göndermesinide bilir.

  7
  1
 5. 20 bin kişilik olmalı
  ülkenin 4. kentiyiz
  en büyük sanayi kentlerinden
  en çok vergi veren kentlerdeniz
  artık büyüklüğümüzün farkında olalım
  ve bursaspor’dan da kentin büyüklüğüne uygun yatırım yapılmasını talep edelim
  bursaspor basket eurolig oynamalı bu net
  bursaspor’un voleybol ve hentbol takımları olmalı ve en üst düzeyde avrupada ülkeyi temsil etmeli
  bunlar bu kent için niye zor oluyor

  7
  2
  1. @nekotti yorumuna yanıt olarak

   Yol canım 30.000 kişilik olmalı, bizim lig NBA zaten… normal maçlarda 2000 kişi olmaz, büyük maçlarda sırf küfür etmek için 5/6 bin kişi olur, sonra da bolca ceza yenir.

 6. Yok 50000 olsun daha neler Tofaş salonunu çok doldurduk ya bu eksik kaldı bizim gibi maç seçen taraftar olduğu sürece hiç gerek yok bu sezon bir maç kapalı gişe oldu oda Beşiktaş maçı

  4
  9
 7. Bursaspor Basketbol takımı ligde kötü durumda idi 1000 kişi anca geliyordu. 5.000 kişi yeter. Stadyum 43.000 kişi ne kadarı doluyor. 5000 kişi olması bazen daha çok baskı kurmaya faydası olur

  4
  6
 8. Bozbey kapasiteyi 5000 e çıkarayım derken ve hazır inşaat ta durmuşken inşallah salonu tamamen iptal etmez.

  3
  7
 9. Tofaşın kapasitesi 7500 dolayısıyla Bursaspor için olan bi salonun 10000 olması daha mantıklı olur. Diğer türlü Tofaş Atatürk’te maç oynasın.

  1
  1
 10. Hayret bir şey 3000 kişilik yapmak isteyen ..Ali bey e.kimsenin sesi çıkmıyor yorumu olmuyordu…Mustafa bey 5000 kişilik olacak diyisin herkes yorumcu herkes beğenmez oldu..

 11. Anca revize olur bunlardan zaten proje falan çıkmaz , projeyi düşünecek ayık kafada olmaz bunlarda. 5 yıldır yönettikleri belediyelere bakın en ufak bir proje yoktur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu