Böyle olur Şehitler için yürüyüş!

Taraftarlarımızdan oluşan yaklaşık 2 bin kişilik grup, Mehter Takımı eşliğinde, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Çanakkale geçilmez" sloganı atarak yürüdü

Setbaşı mevkisinden Tophane'ye kadar Mehter Takımı eşliğinde yürüyen grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Çanakkale geçilmez" sloganı attı.

Yürüyüşe Başkanımız Recep Bölükbaşı, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık,yönetim kurulu üyelerimiz Ali Turan ve Sadettin Garip,  Genel Müdürümüz İsmail Özdemir ve çok sayıda taraftarımız katıldı.

Başkanımız Recep Bölükbaşı yaptığı açıklamada bugünün anlam ve önemiyle ilgili mesajı 100 sene önce Çanakkale'deki şehitlerin verdiğini söyledi.

Çanakkale Zaferi kutlamalarının her sene katlanan bir coşkuyla devam ettiğini belirten Bölükbaşı, şöyle konuştu:

"Bugün, 18 Mart Çanakkale Şehitleri'ni anma günü. Bu kadar duyarlı insanın burada bulunması, bizim geleceğimiz için çok anlamlı. Ben de kendimi burada görmek istedim ve çok mutlu oldum. Bu organizasyonu yapanlara ve Bursasporlulara teşekkür ederim. Çok duyarlı bir gece yaşadık. Böyle günleri unutmamamız, her yıl coşkuyla kutlamamız gerekiyor. İnşallah bundan sonra daha da coşkuyla kutlarız."

 

Yaklaşık 45 dakika süren yürüyüş Osmangazi ve Orhangazi türbelerinin bulunduğu Tophane’de sona erdi.

 

Çok özel anların yaşandığı yürüyüşten görüntüler:

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu