Borca borç kattılar!

GOAL Türkiye, uzun yıllardır Bursaspor'u takip eden, Bursa basınının önde gelen gazetecilerinden şampiyon olduktan sonra nasıl bu kadar büyük bir çöküş yaşandığının görüşünü aldı.

Serkan Yetişmişoğlu (Bursada Bugün.com yazarı)

Süper Lig’in 5. şampiyonu Bursaspor, 1 milyar lira borçla ilk kez 2. Lig’e düştü.

“Tüm liglerin en çok borçlu 5. kulübü olan yeşil-beyazlılar, Şampiyon başkan İbrahim Yazıcı’nın 2013’te vefat etmesinin ardından hatalı yönetimler ve yanlış transfer politikaları nedeniyle kan kaybetmeye başladı.

“Özellikle 2015’te birçok yıldızını toplamda 21,5 milyon Euro‘ya satmasına rağmen, yaşı geçmiş yabancılara bol sıfırlı ve 3-4 yıllık kontratlar veren eski yönetimler, sportif başarı da gelmeyince kulübün borcuna borç kattı.

“2019’da düştüğü 1. Lig’de 3 yılı; 4 farklı yönetimle geçiren Bursaspor, sezon başında Emin Adanur’un oluşturduğu Hayrettin Gülgüler yönetiminde, 17 pahalı ve  sıkıntılı oyuncuyu transfer edince tükenişin fitili ateşlendi!

“Kadro mühendisliğinden uzak, bazı menajerlerin getirdiği 5 benzemez, 5 teknik adam değişimi de eklenince, istikrardan uzak sezon, felaketle sonuçlandı.

“Devre arasında alınan 4 oyuncu da takımı ateş hattından kurtarmaya yetmedi. Tahtası kapalı, kadrosu zayıflamış Timsah, düştüğü durumdan kurtulabilmek için Vakıfköy öz kaynağıyla birlikte şimdi çıkış yolu arıyor.”

Kaynak
Goal.com

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

    Hayretler içindeyim .. ortadan kaybolan bütün takımlar..ortaya çıkıp bizi geçtiler..

    Altay, Göztepe, Sakarya, bolu, Altınordu, Denizli, Agödü. Iki Adana takımı.

    Yazıklar olsun .. Bandırma bile geçti değil düşüren takım oldu…bizi n

   2. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

    Tribunde sakalli şişman ne udigi belli olmayan tribun liderleri türemiş, son maçta resmen utandim gorduklerimden, Bursasporluluk bu değil..

    9
    3
 1. Yazıcıdan sonra p.c emin’ e kadar kulübü saran akbabalarin hepsini Allah bildiği gibi yapsın ! Emin zibidisine gelene kadar babalarının çiftliğine çevirdiler Sampiyiy kulübü !!!

  13
  9
 2. Emin adanur için ” 10 yil öncesine kadar avm onunde mısır satan adamdan fayda gelmez .bu işin sonu karanlık ” dediğimde bana eksi atan beyinsiz taraftarın da bu işte rolü var..kafalar calismiyor

  7
  1
 3. Bizi bu Hale getirenleri ALLAH Bildiği gibi yapsın 1 Kat trilyon Borcun Hesabını Verin Bu paralar nereye gitti Vermeden Almak ALLAH,a Mahsus Rahmetli İbrahim Yazıcıdan sonra gelen Başkanlık yapanlar hepiniz Suçlusunuz Uçan Kuşa Borç Var Hiçbir yere Ödeme Yapılmamış Nasıl Olurda Bu Kadar Borç olur Birde Gayri Menkullerimiz Gitti
  BURSASPORUMUZUN Bir Kuruşunu Yiyip içenler Zehir Zıkkım olsun Daha Bu Dünyada Çıksın Burda Çorbacı Amigolarda Dahil

  5
  1
 4. Bu büyük borcu yapan Şampiyon İbrahim Başkandan sonra gelen başkanlardır yöneticilerdir menajerlerdir. Bu büyük borç eminim futbolculardan çok başkanlara yöneticilere menajerlere gitti. Bunu bilmek tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.

  5
  1
 5. Zamanı geri sarıp hafta hafta hesaplar incelenmeli, hiçbirşey yoktan varolmaz ve yokolmaz, bu paranın büyük kısmının nerede olduğu iyi bir çalışmayla tespit edilebilir

  2
  1
 6. Sevgili Bursasporlular şehir olarak hep aynı hataları yapmaya devam ediyoruz hataları yanlış tespit ediyoruz mesele ne Başkan da ne tirbüncüde ne de siyasetçi de değil asıl mesele ahlak yok dürüstlük yok akıl yok hep çıkarcılık bozuk düzen ahlaksız hırsızlık almış yürümüş neyi daha konuşuyoruz ki tirbün abileri amigolar kulüp ü kendileri gibi yönetmek istiyor herseyde biliyorlar Bursaspor şirket olmalı tek çare öncelik bu

  2
  1
 7. BURSA’dan ekmeke yiyerek BURSA ve BURSASPOR’a zarar verenlerin rabbim şahsi işlerinde reziiil ve delikli kuruşa muhtaç etsin.

  BURSASPOR’u batıran bu hainlere yönetim,denetimlerinden bir tane karşı çıkan’NE YAPIYORSUNUZ,İŞİNİZİ BÖYLEMİ HALLEDİYORSUNUZ,diye soran akıl,vicdan ve hesap bilen bir ALLAHIN KULU YOKMUYMUŞ.
  Yazık yazık.ASLINDA BU HIRSIZ,BECERİKSİZ HAİNLERİN TEEEK TEK İSİMLERİ ŞEHRİN BELLİ NOKTALRINDA ŞÖYLE ASILMALI.

  Ülkemizin 5 ŞAMPİYON TAKIMINI REKOR SÜREDE 1 MİLYARI AŞAN BORCA SOKAN HESAP,MESLEKİ BECERİSİ YÜKSEK DEHA YÖNETİ VE YÖNETİMLERİMİZ,diye asılsa ne güzel olur.

  Bu afişlerin önünden geçen BURSA ve BURSASPORU SOYANLARA GÜZEL SÖZLERLE GÖNDERMEDE BULUNSA NE GÜZEL OLUR DEĞİLMİ.

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu