Bölükbaşı’ndan açıklama!

İşte o açıklama; 

Kamuoyunu Duyuru

“Bugüne kadar şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarıma yönelik yürütülen algı operasyonlarına karşılık vermeyi planladığım yanıtı camiamızın ve takımımızın konsantrasyonunu bozmamak adına sezon sonuna bırakmayı planlamıştım.

Bir çok konuyu yine sezon bitiminde kamuoyuyla paylaşacağım. Ancak özellikle doğru bilgilendirmeden çok uzak olan Bakambu transferi ve Aktif bank’a bedelsiz verildiği iddia edilen locayla ilgili gerçekleri ve doğruları açıklamak istiyorum.

Gelelim herkesin çok konuştuğu Bakumbu transferineBizler, yapılan her işte yönetim kurulunun kararıyla hareket ettik, maddi konularda en güvenli ödeme aracı olan bankanın dışında hiçbir ödeme ve tahsilat aracı kullanmadık.Cedric Bakambu’nun Bursaspor Kulübünden Villareal Kulübüne transferi 7 milyon 500 bin Euro olarak anlaşılmıştır. Cedric Bakambu ve temsilcisi nin Villareal kulübü ile yaptıkları ön anlaşmadaki peşinatı olan ve bunu garanti altına almak istemeleri sonucu Villareal kulübüde sözleşmeya bu tutarıda eklemiştir. Bu sözleşme tutarının içindeki bedel 1Milyon 100 Bin Euro’dur.Bu bedelle beraber yapılan sözleşme bütçesi 8.milyon 727 bin 500 Euro olmuştur.Kulübümüzün menfatlerini göz önünde bulundurularak sözleşme bedelinin % 5 i olan yetiştirme bedeli de Villareal kulübüne ödetilmiştir.

Bursaspor tarihinde önemli bir transfer olduğu ortadadır 10 ay once 1 milyon 800 bin Euro bedel ile satın alınan Bakambu, 7 milyon 500 bin Euro transfer bedeliyle satılması ve oyuncunun talep ettiği 1 milyon 100 bin Euro’yu Villareal kulübüne ödetilmesi başarısını gölgeleyip sonuçlarını başka mecralara çekilme çabasını manidar buluyoruz transfer bedelleri aşşağıda açıklandığı gibi tahsil edilmiştir

Transfer bedeli, 5 milyon 27 bin 500 Euro 19 Ağustos 2015 Denizbank Bursaspor hesabına, 2 milyon 470 bin Euro 11 Eylül 2015 Denizbank Bursaspor hesabına (2 milyon 600 bin Euro Çek Karşılığı ), 100 bin Euro 29 Aralık 2015 Denizbank Bursaspor hesabına, 1 milyon Euro’da Villareal’den – Cedric Bakambu hesabına yatırılmıştır.Yapılan protokal sonucunda Cedric Bakambu’ya 1 milyon 100 bin Euro ödenmesi gerekirken oyuncunun Trabzonspor maçı kadrosuna katılmaması sonucu 100 bin EURO’su ceza kesilerek, 1 milyon Euro olarak 29 AralıktaVillarealden Bakambu hesabına 100 bin Euro’da 29 Aralık ta Villareal tarafaından Denizbank Bursaspor hesaplarına gönderilmiştir.2 milyon 600 bin Euro olarak düzenlenen 15/06/2016 tarihli Villareal’den gönderilen çeki Villareal kulübünün aracı olduğu Portovan Campany adlı finans kurumuna teslim ettirip 2 milyon 470 bin Euro olarak 11 Eylül tarihinde Denizbank Bursaspor hesaplarına erken ödenmesi sağlanmıştır.

Böylelikle 7.milyon 597 bin 500Euroluk tutar Bursaspor hesaplarında toplanmıştırVillareal den gelen ödemeler ve Bakambu’ya ödenen rakamların banka dekontları istenildiği anda ibraz edeceğimizi kamuoyuna bildiririz.Diğer bir konu olan Aktif bank’a bedelsiz verildiği idda edilen loca ile ilgili olarak da söz konusu loca 30 Nisan 2015 tarihli 768260 nolu fatura ile 250 bin dolar karşılığı 787 bin 414 TL karşılığı olarak fatura edilmiştir. Ödemesi ise 11 Mayıs 2015 tarihinde Aktifbank tarafından 250 bin dolar karşılığı 787 bin 414 TL olarak Bursaspor hesabına ödenmiştir. Ve bu kayıtlar Bursaspor kulübü hesaplarında açıkça görülmektedir.

Her iki olayda da gerçekler bunlardan ibarettir. Saygılarımla”

Recep Bölükbaşı

Bursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu