Bölükbaşı “Veremeyeceğim hesap yok!”

Önce Viyana'da Turgay Bahadır'la biraraya geldik, ardından Prag'da Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı'yla… Boynuna taktığı kırmızı beyaz atkıyla Milli zafere tanıklık eden Bölükbaşı, samimi açıklamalar yaptı, muhaliflere mesaj gönderdi. İşte Başkan Bölükbaşı'nın sözlerinden satır başları…

BU TAKIM AVRUPA'YA GİDECEK

“Lige kötü bir giriş yaptık. Ancak bu kötü bir takım olduğumuz anlamına gelmez. Yepyeni bir ekip olduk. Herkes bilir ki, yeni bir takım için zamana ihtiyaç vardır. Dünya'nın 1 numaralı takımı da olsanız böyle bir zorlukta bunu yaşarsınız. Eskişehirspor ve deplasmanda elde ettiğimiz Çaykur Rizespor galibiyetleri bizi kendimize getirdi. Bundan sonra devamı gelecek. Kayıplar çok oldu, doğrudur fakat sabretmek lazım. Bu takım sezon sonunda Avrupa'ya gidecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

ARTIK SPOR KULÜBÜYÜZ

“Bunun için vargücümüzle çalışıyoruz. Benim kimseyle kişisel bir problemim yok. Kavgamız Bursaspor için. Yaptığımız herşey ortada. Veremeyeceğimiz hiçbir hesap yok. Sizin programınızda Mali Asbaşkanımız Kemal Güler kulübün bütün mali yapısını gözler önüne serdi. Biz şeffaf bir yönetimiz. Bursaspor'da bazı şeyler artık değişiyor. Değişmesi de lazım zaten. Bursaspor artık eski Bursaspor değil. Kulüp herşeyiyle çok büyüdü. Sadece bir futbol kulübü değil, spor kulübü haline geldik.”

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

“Bursaspor bir marka ve biz bu markayı nasıl daha yukarılara çıkartırız diye gece gündüz çalışıyoruz. Voleybol da, basketbol da ve diğer branşlarda marka hocaları, iyi sporcuları bünyemizde bulunduruyoruz. Bütün branşlarda yavaş yavaş büyüyeceğiz ve istenilen düzeye geleceğiz. Ben basketbol, voleybol maçlarımıza gitmekten zevk alıyorum. Zaten taraftarlarımız da bu konuda bize sahip çıkıyor. Özledikleri bir ivmeyi yakaladık. Bunların devamı gelecek.”

Taygun Erdem'le anlaştık

“Altyapıyla ilgili bazı sıkıntılarımız vardı. Gençlik Geliştirme Proje Sorumluluğu görevi için Taygun Erdem'le anlaştık. Salı günü (yarın) gelecek ve sözleşme imzalayacağız. Altyapıya yeni bir vizyon katmak istiyoruz. Çünkü altyapı bizim olmazsa olmazımız. Vakıfköy bizim gözbebeğimiz. Bursaspor bugüne kadar yetiştirdiği oyuncularla biryerlere geldi. Bunun devamı önemli.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu