BJK’lılar pankartı nasıl gasp etti?

Vodafone Arena’da oynanan ve Beşiktaş‘ın 2-1’lik üstünlüğüyle sonuçlanan Beşiktaş – Bursaspor mücadelesinin ardından, pankart krizi yaşandı. Deplasman yasağının kalkmasıyla uzun bir sürenin ardından Vodafone Arena‘ya gelen Bursaspor taraftarları, kapalı tribünün ortasında asılı duran ‘Çarşı’ pankartını Dinamo Kiev maçında yaşanan olaylara gönderme yapmak için aldı. O

layla ilgili görüntüler sosyal medyada tartışıldı. Ancak yaşanan hain terör saldırısının ardından olay kısa sürede unutuldu. Teksas grubunun önde gelen isimleri bir araya girerek, pankartın alınması ile ilgili görüntüleri ve paylaşımlar sosyal medyadan kaldırdı. Bursaspor taraftarı 3 otobüs ile Beşiktaş semtine giderek hain terör saldırısını kınadı. Beşiktaşlı taraftarlar ile bir araya gelinerek birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Ancak geçtiğimiz hafta oynanan Ümraniyespor maçının ardından akıllara durgunluk veren olay yaşandı. Maça gelen bir grup Beşiktaş taraftarı iddiaya göre mücadelenin ardından ‘Teksas’ pankartını taşıyan 16 yaşındaki İ.A.’yı takip etti. 30-35 yaşları arasındaki 3-4 Beşiktaşlı taraftar, İ.A’ya ıssız bir yerde saldırdı. Bıçak sallayan holiganlar, İ.A.’nın elinden pankartı alarak kaçtı. Pankart daha sonra Beşiktaşlı taraftarlar tarafından sosyal medyadan paylaşıldı.

Yaşanan olayı İhlas Haber Ajansı mikrofonuna anlatan İ.A., “Stattan pankartı aldık. Acemlerden trene binerek Demirtaşa doğru yola çıktık. Pankart ağır olduğun için 10 kişi değişmeli taşıyorduk. Bizi takip ediyorlarmış. Heykel’e doğru çıktık. Daha sonra herkes evine ayrıldı. Biz 3 kişi kaldık. Arkamızdan gelerek elimdeki pankarta saldırdılar. O esnada bıçağı sol bacağıma sapladı. Canımın acısına elimden çekerek pankartı aldı. Yanımdaki arkadaşlarım da pankartı almak isteyince diğerleri de bıçak çekti” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu