Bizim için zor oldu!..

Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel, Bursa´da öğrencilerle buluştu.

TOFAŞ Basketbol Takımı Genel Menajeri Tolga Öngören, Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz ve Frutti Extra Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücel, Bursa´da öğrencilerle buluştu. ING Basketbol Süper Ligi´nde mücadele eden ekiplerin temsilcileri öğrencilere deneyimlerini anlattı.
Bursa Uludağ Üniversitesi İşletme Topluluğu´nun düzenlediği ve moderatörlüğünü gazeteci Serkan Yetişmişoğlu´nun yaptığı `Kariyerinin Temelini At´ panelinde, basketbolun deneyimli isimleri tecrübelerini aktardı.

NEDİM YÜCEL: AMACIMIZ ADIM ADIM İLERLEMEK

Geçtiğimiz sezon Türkiye Basketbol Ligi´nde şampiyon olarak bu sezon ING Basketbol Süper Ligi´ne çıkan Frutti Extra Bursaspor´un genel menajeri Nedim Yücel ise şunları söyledi:
“Öncelikle Bursaspor Kulübü Derneği çatısı altındaydık, fakat geçtiğimiz sene hem kulübün ve ülkemizin ekonomik koşulları, futbol takımımızın Süper Lig´den düşmesi gelirlerimize, futbol tarafından alacaklardan temlik gelmesine neden oldu. Başkanımız Sezer Sezgin ile konuştuğumuzda şubeyi ayırmamız gerektiğine karar verdik. Basketbol şubesini A.Ş. yaptık. Şampiyon olarak çıktığımız Süper Lig´de, kolay değil çok bambaşka bir mecrada yarışıyorsunuz ve sıfırdan şube kuruyorsunuz, bu bizim gerçekten çok zordu. Maddi ve manevi açıdan bize çok büyük destek olundu. Amacımız; adım adım ilerlemek ve kendi ayakları üzerinde duran bir şube yaratmak.”
Yaklaşık 2 saat süren panelin ardından konuşmacılara, öğrenciler tarafından plaket takdim edildi.

Yoluyla
Gürkan DURAL
Kaynak
DHA

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Uzağa gitmeye gerek yok. Bursaspor yönetimi futbol için basketbol şubesini örnek alıp onu taklit etmeli.
  Ama mevcut medya ve taraftar profili buna izin vermez.
  Bu kadar kaosun, baskının ve müdahalenin yoğun olduğu bir kulübe donanımlı ve aklı başında insanlar başkan ya da yönetici olarak ortaya çıkmaz.
  Çünkü, olası iki mağlubiyette başlarına ne geleceğini (hakaret – iftira, vs.) bilirler.
  Kısaca bursasporun yönetim, hoca ve transfer sorunu yok,
  medya taraftarımızın mantalite yani spora bakış açısı sorunu var.
  Bu görüşüm aynı zamanda ülke futbolumuz içinde geçerli.

  10
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu