Bizi karıştırmak istiyorlar!

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’de dün gerçekleştirilen Olağan İdari ve Mali Genel Kurul’da yaptığı konuşmada camiaya birlik beraberlik çağrısında bulundu.

Kapanış konuşması yapan Mestan, şunları söyledi: “Tüzüğümüzün gereği Olağan İdari ve Mali Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Kulübümüzün durumunu malum hepiniz biliyorsunuz. Çok ajitasyon yapmayı sevmiyorum ama kulübün mali durumunu ve gerçeklerini biliyoruz.”

“Gönül ister ki bu salon dolu olsun. Biz böyle yaptıkça yalnızlığa itiliyoruz. Düşüncemiz ve kavgamız bu takımı Süper Lig’e nasıl çıkarırız. Bizi anlayanlar var, anlamayanlar var. Çok bağırmıyorsun diyenler var, bağırınca da gördünüz Federasyon’dan ceza aldık. Takımımız şu anda istemediğimiz bir konumda ama daha yukarılarda olmak isterdik. Yeni sezonda Süper Lig’de olmak istiyoruz. Hem içerde hem dışarda mücadele etmek zorunda kalıyoruz.”

ZARAR VERMEYELİM

TFF 1. Lig’e düştüğümüzden dolayı 15 milyon lira gelirimiz var ve maalesef onlar da tahtaya gitti. Sıfır bütçeyle buraya getirdik.Yönetim kurulunun da katkısı var. Herkesin parası kıymetliyse bizim de kıymetli. Keşke Bursaspor kendi bütçesiyle yönetilebilse. Sanayicilerimiz destek veriyor ama yeterince verdiklerini söyleyemem. Biz böyle yapmaya devam edersek o desteği de kaybedeceğiz. Şampiyon olmuş kulübüz. İnşallah diğer kulüplerin durumuna düşmeyiz. Zor günler geçiriyoruz. Tabi ki eleştirileceğiz. Önemli olan Bursaspor’a zarar vermeyelim.”

KEŞKE OYLANMASAYDI

“Biz yönetim kurulu olarak oylamada tarafsız kaldık. Geçmiş dönem başkanlık yapan Sayın Ali Ay, bugün burada üzülerek de olsa oylandı, keşke oylanmasaydı, böyle bir duruma düşmeseydi. Bu Türkiye’de bir ilk oldu. Bundan sonraki başkanların önünü açar mı? Başkan bulur muyuz bulamaz mıyız? Hepimizin şapkamızı önümüze koymamız lazım. İnsanlar başkan olup yönetime geliyorlar. Bursaspor’a hizmet etmek için geliyorlar. Spor yöneticiliği, fabrika, şirket ya da bir dernek yöneticiliği gibi değil. Çok entrikalar var buralarda.”

KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR

“İçeride ve dışarıda mücadele etmek zorundasınız. Bir tane Bursaspor’umuz var. Bursa’nın dışında çok güçlüyüz ama maalesef Bursa’nın içinde o kadar güçlü değiliz. Size yalvarıyorum, herkes hesaplarını kitaplarını bir kenara bıraksın. Bu takımı bu sene Süper Lig’e hep birlikte çıkaralım. Benim kahraman olmak gibi bir niyetim yok, kahramanlıkta da gözüm yok. Bu takıma sahip çıkalım. Bu kulübe sahip çıkın. Kamuoyunu biliyorsunuz Süper Lig’e çıkmak için mücadele ettiğimiz takımlar karıştı. Bizi de içerden karıştırmak istiyorlar.”

Kadro dışı yok

Başkan Mestan, konuşması sırasında sosyal medyada Teknik Direktör İbrahim Üzülmez’in raporu doğrultusunda Özer Hurmacı ve Anıl Karaer’in kadro dışı bırakıldığı iddialarının hatırlatılması üzerine, “Doğru değil. Böyle bir karar almadık. Biz saat 13.00’ten beri buradayız. Bu takımı Süper Lig’e ben çıkarmayacağım, bütün Bursa olarak çıkaralım” diye konuşu.

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mesut Mestanı tanımam etmem,fakat şu bir gerçek,düşer denilen takımı,şampiyonluğa oynatıyor.Bursasporlular olarak Mesut Mestan,a destek olaalım,sahip çıkalım.verdiği her kararına güvenelim.

  117
  18
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Vallahi bazı Renktaşlarımız çok ayıp ediyor.
   Geçen sezon ne hallere düştük.
   Adam büyük kaos içinde olan bursamıza sahip çıktı.

   Yoksa Kocaeli , Sakaryaspor gibi olabilirdik.
   Ille hatalar olucaktır , hatasız kul olmaz.
   Antrenörler uymadı.
   Aklımdan çıkmayan İrfan buz.
   Bursamızn hocası olduğu dönem, hücum futbol oynatıyordu.

   6
   2
 2. Ali ay zihniyetindeki kişiler (Recep Bölükbaşı,Erkan körüstan) takımın başına geleceklerse, hiç gelmesinler. Sonları bu şekilde ihraç olur. Bu durumda tek utanması gerekenler ay ve ekibidir.

  48
  1
 3. Ali Ay oylanması ne demek, kulübe başkan olduğunda borç 270 milyon TL idi ve biz borcu bitirmeye geldik diye söyledi! 3 yıl sonunda futbolcu satış ve verilen bonservisten + 8 milyon euro kazanç var, başarı yok ve borç yaklaşık 500 milyon TL. Kendi şirketleri böyle zarar etse acaba ne olur? Yönetmeyi bilmedikleri gibi ligden düşmeden bir önceki seçimde hala başkan olması ve bunu destekleyen arkadaşlar da bana göre suçlu. Bilmediğin veye beceremediğiniz işi bu kadar uzatmak (3 yıl) ta gereksiz.

  30
  2
  1. @Engin yorumuna yanıt olarak

   bu kulübü bu kadar zarara götüren adama verilen ceza doğrudur. kötüler cezalandırılır. futbol kamuoyu samet aybaba ve mesut bakkal görev veriyor mu? onlarda cezalı.

   6
   1
 4. SEN TAKIMI LİGE ÇIKARMAK İSTİYORMUŞ UN
  EGER İSTİYORSAN
  ÇOK NET
  LİGLERE ARA VERİLECEK
  SAMET İLE OLMUYOR DİYE BASBAS BAGIRDIK
  DİNLETEMEDİK SONUÇ ORTADA
  ŞİMDİ DİYORUMKİ
  UÇAN KUŞU
  TUTSA
  BU SAATTEN SONRA İBO İLE OLMAZ
  OLUR DİYORSAN
  TA BASİNDANBERİ SÖYLÜYORUM
  SENİN DERDİN BURSASPOR DEGILDI
  MUFTERİDİR OLURSUN BENİM İÇİN

  8
  4
 5. anıl la özer mi kadro dışı…böyle dedikodu bile olmaz…özer bizim en değerli oyuncumuz…anıl da ptt için iyi futbolcu…gidicekse hoca gitsin…hiç katkısı yok bu takıma

  6
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu