Bize yakışan oyunu oynadık

İstanbul BBSK maçının ardından Teknik Direktörler Ertuğrul Sağlam, Arif Erdem ile futbolcularımız Adem Koçak, Ozan İpek ve Yavuz Özkan'ın açıklamaları şöyleydi;

 

Ertuğrul Sağlam; " Bize yakışan oyunu oynadık"

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam maçın ardından yaptığı açıklamada İstanbul BBSK maçının bir çok yönden büyük önemli bir müsabaka olduğunu belirtti. Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü; " Birçok kişinin aklından Bursaspor'un çarşamba günü oynayacağı kupa maçını nedeniyle bu maçı önemsemeyeceği geçiyordu. Ama bizim bu maçı kazanıp, Avrupa grubunu 1.olarak bitirmemiz için haklı gerekçilerimiz vardı. Ligi 5.bitirmenin huzuru ve mutluluğu ile birlikte TFF'nin vermiş olduğu sıralama primleri var. Kulüplerin güçlenmesi için bu paralara ihtiyaç var. Futbolcularımız  kafalarında başka düşünce olmadan kendilerine yakışan oyunu oynadılar. Güzel bir galibiyet aldık. Bunun keyfini bir kaç gün yaşayacağız. Final maçı içinde camiamıza moral olması  açısından da güzel bir galibiyet oldu. Kendimize yakışan mücadeleyi ortaya koyduk. İyi bir takım olduğumuzu herkese gösterdik" dedi.

 

Adem Koçak; "Final için moral oldu" Tecrübeli orta saha oyuncumuz Adem Koçak maçın ardından yaptığı açıklamada; "Maçtan galip geldiğimiz takdirde 5. olacağımızı biliyorduk. Bu bize ekstra motivasyon sağladı. Hem ligi iyi bitirip, hem de kupa finali için moral olmasını istiyorduk. Biz kazanmaya alıştık. Ama artık bu maçı unutup, finale konsantre olmalıyız. Çarşamba günü en iyi şekilde bitirip sezonu kupayla bitirmek istiyoruz" dedi.

 

Ozan İpek; " Kazanmamız gerekiyordu" Sol kanat oyuncumuz Ozan İpek kazanılması gereken maçtan galip ayrıldıklarını söyledi. İpek; "Maçtan önce hocamız bizi çok iyi motive etti. Her şey istediğimiz gibi oldu. Sezon başında hedefimiz ilk 4'tü ama inişli, çıkışlı bir grafik çizdik. Çarşamba günü için güzel bir prova oldu" dedi.

 

Yavuz Özkan; " Türkiye'nin 5.büyük takımıyız" Kalecimiz Yavuz Özkan maçın ardından yaptığı açıklamada Türkiye'nin 5 şampiyonundan birisinin Bursaspor olması nedeniyle, grubu lider bitirip Türkiye'nin 5.büyüğü olduğunu kanıtlamak açısından galibiyetin çok önemli olduğunu söyledi. Yavuz; "Bugün çok iyi oynadık. Hocamıza çok teşekkür ediyorum, bizi çok iyi motive etti. Karşımızda İstanbul Belediyespor takımı vardı onlarda iyi konsantre olmuşlardı. Ancak biz daha iyi motive olduğumuzu sahada oynadığımız futbol ile gösterdik. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum" dedi.  

Arif Erdem: " Sevimsiz bir sezonu geride bıraktık" İstanbul BBSK Teknik Direktörü Arif Erdem sezonu ilk 8 içerisinde bitirmekten dolayı mutlu olduklarını ve hedeflerine ulaştıklarını söyledi. Erdem sözlerini şöyle sürdürdü; Her şeyden önemlisi kazasız belasız bir ligi bitirdik. Çok sevimsiz ,hiç kimsenin konsantre olamadığı bir sezon yaşadık. Her şeye rağmen kazasız belasız bir şekilde sezonu tamamladık.   Maça gelirsek, açıkçası ilk dakikalarda bir kaç net pozisyon yakaladık. Bana göre bir penaltımız verilmedi. Verilseydi farklı olabilirdi. Maçın kırılma noktasını Bursaspor iyi değerlendirdi. İlk yarının sonlarında buldukları 2 golle avantajı yakaladılar. Bursaspor'un gücünü biliyorduk. Bu ligde şampiyon olmuş bir takım. Galibiyetten dolayı Bursaspor'u kutluyorum. Kupa finalinde de başarılar diliyorum. Sezonun geneline bakarsak takımımız iyi bir yerde bitirdi" dedi.

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu