Bize maaşınızı indirin demediler!

Bursasporlu Anıl Karaer AS TV‘de yayınlanan Satırbaşı programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Tecrübeli futbolcu koronavirüs salgını nedeniyle oluşan durumu değerlendirdi. Anıl, “Bir ya da iki kere dışarı çıktım. İnşallah en kısa sürede bu hastalığın tedavisi bulunur ve normal hayatımıza döneriz. Şu süreçte kesinlikle liglerin konuşulmaması gerekiyor. Maalesef futbol global bir sektör. Bir takım kuruluşların maddi beklentisi var. Tedavinin bulunmadan hiçbir şekilde liglerin başlamaması, idmanların bile yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Tedavi bulunmadan bizi böyle bir riskin içine sokarlarsa bu herkes için tehlike doğurur. Açıkçası böyle bir şey olursa da bunu kabul edebileceğimi düşünmüyorum. Maçların Antalya’da oynanabileceğine de inanmıyorum.” dedi.

BİZE İNDİRİM TALEBİ GELMEDİ

Kulüpte maddi sıkıntının yaşandığını ve bunun bilindiğini dile getiren Anıl Karaer, “Personelimizin aylardır maaş alamadığını biliyoruz. Elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Aynı durum bizim için de geçerli. Bu durumda bile arkadaşlarımız personelimize destek olmaya çalıştı. Bu da bizim adımıza çok sevindirici. İndirim konusuna gelince, dünyada bulunun örneklerini çok görüyoruz. Kulüpler kendi yükümlülüklerini yerine getirdiği zaman futbolcudan böyle bir şey istemesi normaldir. Bize şu ana kadar böyle bir teklifle gelinmedi. Futbolcular da aylardır bir ödeme alamıyor. Çok takımda oynadım ama bu kadar sıkıntılara rağmen parayı konuşmayan, bunları dert etmeyen bir grupla beraberim. Takım arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Tek hedef şampiyonluk

“Futbolun içinde birçok parametre var ama biz evde bunların sadece birkaçını yapabiliyoruz. Ben bunların performansımızı koruyacağına inanmıyorum. Maçlar oynanmadan nereden bakarsanız bakın bir aylık hazırlık sürecine ihtiyacımız var. Ligler tescil edilmez, maçlar devam ederse Bursaspor’u bu 6 maçta şampiyonluğa ulaştıracağımıza inanıyorum. Bütün Bursa’nın beklentisi bu yönde. Korana bizi uzaklaştırdı ama tek hedef var o da şampiyonluk.

Mutlu olduğum yerdeyim

“Bundan önce oynadığım kulüplerde yaşadığım sıkıntıları, maddi problemleri dert eden, farklı yöntemlerle çözmeye çalışan bir profilim vardı. Ama Bursaspor‘a geldim ve Bursa‘yı çok sevdim. Şunu söyleyebilirim. Kariyerimde en mutlu olduğum yerdeyim. Tek amacım Bursaspor’u şampiyon yapmak. Ve sonrasında da mutlu olduğum yerde futbolu bırakmak isterim.”

Kulübün sahibi taraftar

“Bana göre Bursaspor‘un tek sahibi taraftar. Onlar olmasaydı şu durumda çok daha kötü bir yerde olunabilirdi. Onlar takıma, şehre, armaya sahip çıkıyorlar.”

En büyük destekçim babam

“Babam Sefer Karaer de futbolcu. 6 sezon Galatasaray‘da oynadı. Futbola başlamamda, kariyerimde çok büyük katkısı var. En büyük destekçim. Her maça gelmeye çalışır. Babama da teşekkür ediyorum. Bakalım biz de belki oğlum Tibet‘i futbolcu olarak izleyebiliriz.”

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kulüp kendi sorumluluklarini yerine getirebilse zaten
  Sizden indirim talep eder siz topçularin burda yapmasi gereken para alamasaniz dahi 3 aylik maasinizin %20 kismini talep etmeyip en azindan hem kulübe hemde maaş bekleyen personele bir nebze katki konmuş olur.

  11
  1
 2. Açıklama da şu cümle çok önemli “Kulüpler kendi yükümlülüklerini yerine getirdiği zaman futbolcudan böyle bir şey istemesi normaldir. ” Sözün bittiği nokta. Takım şuan. U yüzden bu durumda 1.ligde. Kulüp olarak futbolculara ve personele olan sorumluluğu yerine getirmeden, onlardan bir şey bekleyemem ve isteyemezsin!!!

  9
  1
 3. ANIL IN FUTBOL PERFORMANSINI DA BAZI KESİMLERİN AKSİNE BEĞENİYORUM…ÇOK TECRÜBELİ …BAZEN CİDDİ HATALAR DA YAPSA STOPERLER İÇİNDE BENCE EN İYİSİ.KENDİSİNİ TANIMIYORUM AMA BURADA KULLANDIĞI CÜMLELERDEN KARAKTER SAHİBİ OLDUĞUNU DA GÖRDÜM…GENÇ FUTBOLCULARA ÖRNEK OLACAK KARAKTERDE VE TECRÜBEDE YANİ….
  BU ARADA KULÜBÜN NASIL YÖNETİLDİĞİNİN DE İPUÇLARINI VERİYOR…AZ ÇOK TAHMİN EDİYORDUK ZATEN….

  7
  4
 4. Her zaman her yerde ve her toplumda aranılan ve mutlaka olması gereken HAK-HUKUK-ADALET-DEMOKRASİ ve ŞEFFAFLIK-DOĞRULUK DÜRÜSTLÜKTÜR.

  Bu virus veya salgınalr insanlığın bu dünyaya gönderildiği tariheten beri var olmuş ve oalcaklardır.Çünkü insanoğlu kendine emanet edilen emanete her zaman emin daavranmamış ve sonunda bunun tokadını yemiştir.İNSANLIK TARİHİ bu hadiseler ve hastalıklarla doludur.
  VİRUS için aşı,ilaç bulunur er geç bu olacaktır.Fakaaat bir virus varki bu maalesef toplumları mahveden asıl zararlı budur.

  Başkalarının haklarına saygısızlık,hak yeme.BURSASPORUMUZUN maalesef düştüğü şu üzüntü verici tabloya neden olanlara genel kurul ve yasal yollarla hesap sorulsa eminim bu tabloya neden olanların verdikleri zararları tazmini mümkün olacaktır.
  Bir düşünün 1 liralık WC.Fişi kesmedi diye ceza yiyen WC.işletmecisi,işini doğru yapmadığında hatta sakinlerinin menfaatine
  birçok işi gören apartman yöneticileri hesap verir ve zararı tazmin ederken BURSASPOR gibi bir değerin yönetiminde kusuru bulunanlar neden,niçin hesap vermez ve sorulmaz.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu