Bizden iyi çalışmışlar!

KLASİK SIKINTILAR

Bursaspor’un tecrübeli savunma oyuncusu Ali Tandoğan, Türk futbolunun yaşadığı klasik sıkıntıları, Valencia maçında kendilerinin de yaşadığını ifade etti. Oyunun hemen hemen tümünde üstünlüğün rakipte olduğuna işaret eden Ali şöyle konuştu: “Valencia maça bizden daha iyi hazırlanmış. Oyunu çok iyi açıyorlar, çok iyi pas yapıyorlar. Zaman zaman oyunu daraltmamız gereken bölümlerde istediğimiz gibi baskılar oluşturamadık. Beklemediğimiz anda gelen ilk golü yedikten sonra frikik golü, ister istemez bütün beklentileri elimizden aldı. Oyunu bırakmamak gerekiyordu.”

HEP BÖYLE OLMAZ

“İkinci yarı daha moralle çıktık. Bir gol pozisyonu vardı. Atsaydık oyunun şekli belki değişirdi. Her şeye karşın ummadığımız bir sonuç aldık.” Şampiyonlar Ligi farkını bu maçta daha iyi gördüklerini de vurgulayan deneyimli futbolcu, “Kötü futbol oynadık, ama her zaman böyle oynayacağımız anlamı çıkmamalı. Şampiyonlar Ligi farkını hepimiz bir şekilde anladık ve bundan ders çıkardık. Türkiye ligindeki müsabakalarda birçok şeyi kapatabiliyorsunuz, ama burada olmuyor. Valencia çok farklı bir takım ve çok iyi sistem oturtmuşlar. Biz bunu biliyor ve zaman zaman da dile getiriyorduk. Şimdi maçı seyreden herkes bunu daha iyi gördü” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu