Biz keyfini çıkaralım!

Olay Medya Spor Yazarı Erdal Akçay'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor dar kadrosuyla ligde önemli işlere imza atıyor…

Karabük galibiyetinin ardından gel de geçen haftaki Göztepe beraberliğine yanma… Şimdi 21 yerine, 23 puanla lig üçüncülüğüne ortak olmak vardı…

Titi, Agu ve Aziz’in yokluğunda çıkılan maçta Badu’nun altıpastan şutu üst direkten dönmüş, her ne kadar Göztepe’ye önemli fırsatlar verilse de Harun kalesinde devleşmişti.

Dünkü karşılaşma öncesinde Harun Tekin’den gelen sakatlık haberi keyifleri kaçırsa da yerine görev verilen Muhammed Şengezer kurtarışlarıyla kalenin emin ellerde olduğunu gösterdi.

Karşılaşma öncesi Teksas orkestrasının verdiği desteği boşa çıkarmayan Muhammed, ödülünü maç bitiminde taraftara üçlü çektirerek aldı.

Yönetimsel anlamda sıkıntılı günler geçiren, ligde de düşme hattında gezinen Karabükspor karşısında henüz 11’de Aziz Behich ile gelen gol tribünleri coştururken, devre biterken yine Batalla’nın kullandığı serbest atışta Kembo’nun kaleye doldurduğu topun Barış Başdaş’ın katkısıyla çizgiyi geçmesi büyük şanstı.

İkinci yarıda doğal olarak herkes yeşil beyazlı takımın farkı daha da açmasını bekledi.

Stancu ile fırsat tepen Bursaspor’un kalesi 53’te Grozav’ın şutunun üst direkten dönmesiyle büyük tehlike atlattı. Karabük, Seleznov-Yatabare, Grazov-Serdar ve Torje-İlhan Depe değişimleriyle tüm riskleri alırken, Bursaspor’un rakibine karşılık verememesi hayli düşündürücüydü. Üstüne üstlük Yatabare’nin bomboş kafasından yenen golle farkın bire inmesi son dakikaların kâbus gibi geçmesine neden oldu.

Allah’tan Muhammed devreye girdi de kritik kurtarışlarıyla keyifli başlayan günün berbat olmasını önledi.

Herşeye rağmen kazanmak güzel, yenilmezlik serisini 6 maça çıkarmak güzel…

Elbette eleştiriler olacak. Paul Le Guen ve talebeleri bu maçtan gerekli dersleri çıkaracaktır.

Dünkü maçta takımdaki düşüşün nedenlerini irdeleyecek olursak; Üçlü defanstan ödün vermeyen Paul Le Guen, Agu’nun sakatlığının ardından savunmanın önünde genellikle Batalla ile Jorquera’yı oynatıyor. Badu ise ileri ikilinin arkasında sürpriz golcü olarak görevlendirilse de bekleneni karşılaşamıyor. Ganalı oyuncunun çok fazla top kayıpları ve hücuma gerekli desteği verememesi orta alanda üstünlüğün Karabük’e geçmesinde önemli rol oynadı. 75’te oyuna giren Delarge da sahanın yıldızlarından Kembo’yu mumla arattı. Delarge’daki bu düşüşe bir çare bulunmalı…

Muhammed ile birlikte, Aziz, Ertuğrul ve Titi sahanın iyilerinden di. Stancu bal yapmasa da çok çalıştı.

Dükkanın sahibi Batalla, savunmaya gelip Yatabara’nin önünden kafayla topu uzaklaştırıyor, bir bakıyorsunuz sol bekte kademeye giriyor. Doğal olarak geride mücadele etmekten ileriye çıkışlarda güçsüz kalıyor. Pablo’yu biraz rahatlatmak gerekiyor.

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Alternatifsizlik zor birşey, dar değil ligin en geniş çöplerle dolu kadrosuna sahibiz…özellikle Badu,ideal kadrodaki en verimsiz futbolcu… hep kaçak güreşiyor mücadelelerde yok, haliyle Batalla çok yoruluyor…buna bir çare bulunursa ileride daha verimli oluruz, savunmaya daha önde başlarız… saygılar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu