Biz hakemlerden ayrıcalık istemiyoruz

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er antrenman öncesi açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda Bursaspor aleyhine hakem hatalarının meydana geldiğinin hatırlatılması üzerine Mustafa Er, hakemlerin bu noktada çok daha fazla dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı. “Bakıldığı zaman Bandırmaspor maçını kazandık ama o maçta da bariz bir hata vardı. Ben şundan dolayı çok itiraz ettim; oyun 3-2’yken, dakika 85’ti ve çok net bir penaltıydı. Penaltı verilse ve gole çevirsek oyun 3-3 olacak, uzatmalarla birlikte minimum 10 dakika var, rakip tamamen demoralize, oyundan düşmüş bir haldeydi. Kazanacağımıza inandığımız için reaksiyon verdik. Uzatmalarda golü attık, atamasaydık mağlup olacaktık. O kadar ince bir çizgi ki belki penaltı verilse 3 puan alacağız, verilmediği noktada puansız dönme ihtimalimiz vardı. Benim tepkim bunaydı, herhangi bir saygısızlık ya da terbiyesizlik zaten yok, daha dikkatli olmaları gerekiyor. Batuhan’ın pozisyonu da var, biz kesinlikle ayrıcalık istemiyoruz ancak can alıcı pozisyonlarda, sonuca etki edecek konularda daha dikkatli olmalarını istiyorum. Çünkü oyuncularımız bu olaylardan gerçekten çok etkileniyor, saha içerisinde demoralize olan oyuncularımız var, onları tekrar oyunun içerisine sokmak için de uğraşıyoruz. Maçı kazanacağımıza herkes inanmıştı, böyle bir penaltının verilmemesi bizleri üzdü. Bunlara da takılmayıp devam edeceğiz. İyi takımlar, büyük camialar bunların üstesinden gelebilmeli, geçmişte biz geldik. Geldiğimiz noktanın değerli olduğunu bu yüzden söylüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“HERKESİN SABIRLI OLMASINI RİCA EDİYORUM”

Genç oyuncuları ile sürekli olarak iletişimde olduğunu belirten Teknik Direktörümüz Mustafa Er, tamamen oyuna odaklanmalarını söylediğini ifade etti. Dalgalanmaların olacağını, daha önce kazandıktan sonra reaksiyon gösteremediklerini belirten Er “Yaşayarak bunu da öğrenmeye başladılar, artık reaksiyon veriyorlar. Sevinci ve hüznü maksimum bir gün yaşıyorlar bu anlamda da takım gelişiyor. Burada sakin ve sabırlı olmak lazım. Sürekli onlarla beraberiz, bazı şeyleri yaşayarak öğrenecekler. Herkesten sabırlı olmalarını rica ediyorum, galibiyeti de mağlubiyeti de çok fazla abartmadan ilerlemek gerekiyor. Bu takım mağlup da olacak, bütün sezonu galibiyetlerle tamamlamayacağız. Mağlup olduğumuzda da dersler çıkarıp yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Mağlubiyet olabilir, çok çabuk ayağa kalkmak çok önemli. İyi takımlar bunu yapabilir. İyi giderken de bunu çok fazla abartmadan, eksiklerimizi nasıl telafi edebiliriz diye bakıyoruz” şeklinde konuştu.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Hakemler bize hep engel olmuştur.Şampiyonluğun acısı hala birilerini rahatsız ediyor.Burada asıl iş kentin ileri gelenlerine düşüyor.Kimse Bursaspor’u böyle rahat doğrayamaz.Çok güzel bir ivme yakalandı ve bu heba edilmemeli.

   10
   1
 1. Siz biz hakemlerden ayrıcalık istemiyoruz derseniz adamlar başka anlar yani biz her türlü haksızlığı kabul
  Ediyoruz yeter ki bizim lehimize olmasın gibi anlarlar..zaten hakemler o kadar hata yapıyor ben daha hiç görmedim bu şerefsizlerin bir kere de bizim lehimize hata yaptığını,bizim de sesimiz çıkmayınca bizim maçta büyük hata yapsalar da ödüllendiriliyorlar ne hikmetse….

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu