Birlikte başaracağız!

Bursasporumuz bu akşam tarihinin en kritik maçlarından birine çıkacak.

Gönül isterdi ki bu maç şampiyonluk kovaladığımız bir sezonda, puan kaybına tahammülümüzün olmadığı bir maç olsun. Lakin bu kez yaşayacağımız puan kaybı dedelerimizin, babalarımızın emekleri ile kurulan, bugüne dek onlardan bizlere kadar emeklerimiz ile yaşatmaya çalıştığımız, şehrimizin gözbebeği , hepimizin sevdası Bursaspor’un küme düşmesine sebep olabilecek kadar kritik bir maç. Olumsuz bir sonuçta yalnızca küme düşmeyecek, şu anki gelirlerle dahi dönmeyen çarkın tamamen durup, kulübümüzün kapısına kilit vurmaya kadar giden bir sürecin başlangıcını yaşamış olacağız.

Futbolcu kardeşlerim;

Bu akşam sizlerin omuzları üzerinde büyük bir yük olacak lakin unutmayın ki üzerinizde 1 Haziran 1963’ten bugüne bir şehri, bir sevdayı, bir kavgayı hakkıyla temsil etmiş olan bir arma taşıyacaksınız. Nice güç sahiplerine diz çöktüren o armanın gücünün lütfen farkında olun.

Sizlerden insanların hayatlarına fayda sağlayacak keşifler-icatlar yapmanızı, ölüm döşeğinde olan bir hastayı hayatta tutmanızı,cephede canınızı ortaya koymanızı, hiçbir şey bilmeyen bir çocuğunun eğitiminin ve dolayısıyla kariyerinin temelini oluşturmanızı beklemiyoruz.

Sizden aslında yapmış olduğunuz en iyi şeyi yapmanızı, futbolunuzu oynamanızı ve yapabileceğinize inandığımız için canla başla mücadele etmenizi istiyoruz.

Her yıl futbol okuluna yazılan 200 Bin çocuktan en fazla 20 tanesi sizin bulunduğunuz konuma gelebiliyor. Sizler bu 10 Binde 1 ihtimali gerçekleştirerek, sizden beklediğimiz 3 maçta 3 galibiyetten çok daha zor şeyleri başarmış insanlarsınız. Lütfen önce kendi  yeteneklerinize, işinizi hakkıyla yapıp helal para kazanmanız yönünde sizleri yetiştiren ailelerinize, sizlere inanıp size bu kulübü temsil etme şansı verenlere, sizlere her koşulda destek veren biz taraflara ihanet etmeyin.

56 senedir verilen emekleri, yapılan mücadeleleri yerde bırakmayın.

Hedef 3’te 3. Bizler inanıyoruz. Hep birlikte başaracağız.

Allah yardımcımız olsun.

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

   DÜN: ruhsuzlar! oynayın lan! defolun gidin!
   BUGÜN: yaparsınız/edersiniz! aslanım/koçum! canım/civanım!

   bunların hangisi doğru, futbolcu hangisine inanacak? her şey yumurta kapıya gelince mi? adamlar sormaz mı, daha önce nerelerdeydiniz? diye, bizim neden bir orta yolumuz yok?

   kimse kusura bakmasın ama camia olarak düşmeyi anamızın ak sütü gibi hak ettik..!

   daha ağır bedeller ödemek istemiyorsak, özellikle şampiyonluk sonrasının medya ve tribünleri olarak bugüne kadar ne yaptıysak bundan sonra bunların tam tersini yapmalıyız.

  2. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

   Benim hala ümidim var ! Bişeyler olacak ve ligde kalıcaz. Buraya da yazıyorum. Maçlar bitsin burdayım görüşürüz…Çıkmadık candan ümit kesilmez…!

 1. Ali Ay: Eeeee 2 sene önce başaramadık, eeeee geçen sene eeeee yine başaramadık ama eeeee bu sene eeeee hep birlikte başaracağız arkadaşlar.

  16
  1
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Boşuna heveslenmeyin. Çocuk kandırmanın da üç maymunu oynamanın da anlamı yok. Bu takımın kalan 3 maçın herhangi birisinde gol atabileceğine ya da puan alabileceğine ancak Ali dede ve çorbacıları inanır.

   25
   3
 2. Biz düştük sadece ligin bitmesini bekliyoruz. Ali ay Ve 1060 kişi tarih boyunca unutulmayacak. Allah belanızı versin sizin.

  14
  1
 3. Arkadaşlar Anadolu da Bi söz vardır. İş başa düştümü don başa giyilirmiş. Bursaspor 31 haftada 5 galibiyet alınca son 3 haftada 3 galibiyet imkansız gibi görünüyor deniyo Haklı olarak. Fakat iş başa düştü arkadaşlar ben bu takımın küme düşmeme konusunda da özellikle son haftalarda çok tecrübeli olduğunu biliyorum. İNŞAALLAH Bursaspor ligden düşmeyecek

  11
  3
  1. @YerliTimsah yorumuna yanıt olarak

   Çocuk kandırmanın sırası değil. Üç maymunu oynamanın sırası hiç değil. Bu takım bu kadroyla kalan 3 maçta gol de atamaz puan da alamaz. Ali dede de muradına ermiş olur böylelikle.

  1. @Make16 yorumuna yanıt olarak

   Hazır tatilin başkentine gitmişken gerek var mı dönmelerine? Yaptırsınlar rezervasyonlarını kalsınlar orada otelde. 😀 Bursaspor küme düşmüş düşmemiş kimin umurunda ki?

 4. Sevgili Bursasporlular son ana son dakika ya umut bitmez Bursaspor da çünki bizimkisi sevdadır bu takımı bu hale kimler neler yaptıda getirdi demek için mayıs sonunu bekleyelim bunun içinde siyasetinden,bürokratına,iş adamından,taraftarına,yani şehrin her kesiminin sorunudur sorunludur

  4
  2
 5. Artık kimsenin inancı kalmadı onlar helal para
  Kazanmak nedir bilmezler eğer bilmiş olsalardı
  Bu durum da olmazdık bizi bu hale getiren
  Yönetim ve futbolculardır taraftar herzaman
  Destek verdi ama bu ruhlarını kaybetmiş
  Ruhsuzlar o şanlı formayı çıkartıp oynasınlar
  Daha fazla kirletmesinler

  4
  1
 6. Hesaplamalarıma göre sezon sonunda şu sıralama hiç de az olmayan bir olasılıkla mümkün görünüyor : 14 . BS 39 15. GÖZ 39 ( SVS (İ) 3, BS(D) 0, AG(İ) 3 ) 16. SVS 38 ( GÖZ(D) 0, AG(D) 1, GS(İ) 0 ) 17.ERZ 37 ( MLT(D) 1, FB(İ) 1, KYS(D) 3 )

  4
  3
 7. vur kır parcala perişan et ortalığı yaparsın bunu en iyi bilen biziz şampiyon olamaz dediler babalar gibi olduk biz yaparız yeter ki isteyin yürekten candan gönülden koyun kalbinizi ortaya bak o zaman nasıl oluyor hadi cocuklar başarılar

  4
  1
 8. Şu kadroyla kazanırız :

  Muhammed Şengezer

  Chaedjou shehu ertuğrul latovllevici

  Aytaç Badji Saviet

  Yusuf Lima tunay

  yani en kötülerden bile bu maçı almak için umut oluşturmalıyız

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu